Niedziela, 05 lipiec 2020, Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Szczawnica i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 57
Clouds
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 57
Clouds
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 57
Rain
28°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 42
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 57
Clouds
25°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 57
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.02.2019, 18:11 | czytano: 1528

Karnawałowy Bieg wokół Chochołowskich Term (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

CHOCHOŁÓW. W minioną niedzielę Termy Chochołowskie po raz kolejny gościły zawody w narciarstwie biegowym. Na starcie stanęła blisko 100 osób.

Zawodnicy startowali w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy w mieli do pokonania dystans 500 metrów. Dorośli startowali na dystansach od 1600 do 3200 metrów.

Dodatkowo w grupie open mógł wystartować każdy, pod warunkiem uczestnictwa w stroju karnawałowym. Na trasie koło Term zaroiło się od jednorożców, księżniczek, wikingów, klaunów i wielu innych postaci z bajek i filmów. Jury oceniające stroje miało bardzo trudne zadanie, żeby wybrać te najlepsze. Wygrała rodzina Fatlów z Kościeliska. Tata był przebrany za Wikinga, mama za Pocahontas a syn za Św. Franciszka.

Przy okazji zawodów w Chochołowie stanęło miasteczko akcji "Bezpiecznie na Nartach" - projektu Tomasza Witka, wspieranego również przez Chochołowskie Termy. Obok tras można było nauczyć się, jak zachować się w czasie wypadku narciarskiego i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Każdy mógł skorzystać z symulatora biegów narciarskich oraz, po założeniu specjalnych gogli, zobaczyć, co dzieje się z nami podczas jazdy na nartach pod wpływem alkoholu. Dzieci natomiast mogły skorzystać z opieki animatorów.

LOT Chochołowski, pk/zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij