Wtorek, 25 luty 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
20.02.2019, 13:45 | czytano: 5127

Policjanci kontrolowali busy, autobusy i ciężarówki

Arch. Podhale24.pl

Przez cały wtorek policjanci wydziału ruchu drogowego zakopiańskiej i nowotarskiej komendy kontrolowali busy, autobusy i ciężarówki.

Zakopiańscy policjanci w sumie sprawdzili 79 pojazdów, ujawnili 30 naruszeń związanych ze złym stanem technicznym pojazdów, a w 2 przypadkach pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. - Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów - mówi asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - W szczególności zwracali uwagę czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku pojazdów ciężarowych i autobusów kontrolowali sposób przestrzegania przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i odpoczynku kierowców.

Z kolei policjanci z Nowego Targu skontrolowali łącznie 59 pojazdów, w jednym przypadku pojazd nie został dopuszczony do ruchu. Działania były prowadzone wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego. W 8 przypadkach stwierdzono zły stan techniczny pojazdów.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Idiota02:56, 26 lutego 2019
XYZ ciebie odpychał a moje dziecko nie ma w ogóle czym jeździć i wożę specjalnie sam.
xyz06:56, 25 lutego 2019
Jak czytam te komentarze to aż się włos jeży Ja jak dojeżdżałem do szkoły to PKS miał cztery kursy przez cały dzień autobusy ogórki z przyczepą bez ogrzewania aby wsiąść do autobusu to był cud kierowca kolanem odpychał ludzi aby drzwi zamknąć Oby się te czasy wróciły chętnie poczytałbym wtedy wasze komentarze
PIS to spełni jak każdą obietnicę.20:03, 23 lutego 2019
Przywrócą PKSy i będzie koniec z monopolem busów które jeżdżą tylko wtedy gdy to im się opłaca.
tubylec17:05, 22 lutego 2019
aaa:
Tak się ma, że komfort i częstotliwość jazdy busów plus cena za tę podłego standardu usługę są konsekwencjami pochopnie podjętej decyzji powiatu parę lat temu o likwidacji PKS. Władza uprawia radosną twórczość za której skutki potem my wszyscy płacimy.
Gdy Ty jeździłaś do szkoły to miałaś miesięczny PKS za nominalną kwotę, który to bilet miesięczny honorowały wszystkie autobusy z okolicznych oddziałów PKS: Nowy Sącz, Zakopane, Kraków itd. Wyjątkiem była sytuacja że np. pośpieszny albo lux miał komplet pasażerów, ale tak normalnie to wsiadałaś na miesięczny za czterdzieści złotych i jechałaś. Zapytaj teraz obecnych uczniów to Ci powiedzą że mają bilety miesięczne za ponad sto złotych przypisane do konkretnego busa i na konkretną godzinę.
Teraz w bardzo podobny kanał nasi rządzący usiłują nas wstawić z organizacją szkół średnich od września.
Z jednym się tylko zgodzę: nauczyciele faktycznie jeżdżą wypasionymi furami, zwłaszcza ci z centrum Nowego Targu, bo jadą do szkoły dwie ulice dalej żeby się pokazać. Nic więc nie stoi na przeszkodzie żeby tymi furami dojeżdżali sobie do okolicznych gmin, gdzie w salach budynków po gimnazjach będą uczyć młodzież licealialną i technikalną. Powiat ma zatem przygotować połowę miejsc dla uczniów pierwszych klas w dawnych gimnazjach, a nie w mieście. Do działa! Inaczej naprawdę będą problemy (będą, będą, myślisz że nie, ale będą).
aaa05:14, 22 lutego 2019
do tubylec:
Wiesz co nie wiem jak ta twoja wypowiedz ma się do mojego pytania ?!
Do tego ,dlaczego policja nie kontroluje tych busów ? Nie każe mandatami tych przewoźników ?. Poza tym jeżeli ja płacę za bilet do chyba za miejsce siedzące w busie wiec druga sprawa jest taka ze powinien się tym zająć UOKiK. A co do uczniów no to współczuję im , też kiedyś dojeżdżałam busami i wiem jak jest. Ale co do nauczycieli to nie róbmy z nich takich biednych ofiar, bo jeżdżą takimi furami , że im nie potrzeba przewoźników do życia .
tubylec21:03, 21 lutego 2019
@ aaa:
Wyjaśniam: dlatego że ludzie milczeli kiedy trzeba było krzyczeć w obronie PKS.
Teraz z kolei ludzie milczą gdy trzeba krzyczeć w sprawie księżycowych planów organizacji nauki w szkołach ponadgimnazjalnych, gdy od września mało przewidujące starostwo planuje naukę wieczorami dla nastolatków dojeżdżających z okolicznych miejscowości, bo w Nowym Targu musi być podwójny nabór do pierwszych klas, co z wioskami natomiast to już nowotarskich nauczycieli nic a nic nie interesuje. Poraża brak elementarnej empatii mieszkających w Nowym Targu nauczycieli względem dojeżdżających uczniów. Ale tacy jak Ty, aaa, za rok obudzą się z ręką w nocniku i znowu zaczną poniewczasie dopytywać się dlaczego nowotarscy nauczyciele nie dojeżdżają do uczniów w gminach, gdzie są wszędzie okazałe gimnazja, tylko dzieci marnują czas i zdrowie na dojazdy tymi ciasnymi i zatłoczonymi busami. Ironią i paradoksem (a może czymś więcej?) jest fakt, że za te decyzje, faworyzujące jakże straszliwie nauczycieli z Miasta, odpowiadają starostowie z Raby i z Grywałdu, a więc z miejscowości, które najbardziej ucierpią kosztem uczniów, nauczycieli i pracowników z Nowego Targu. Ale tymczasem, wsi spokojna wsi wesoła, problemu nie ma, pokładajmy wiarę w to że wszystko i dla każdego będzie super od września. I tak jest zawsze z każdą rzeczą (dopóki my będziemy siedzieć cicho to oni nie będą się dla nas starać, wyłożą nogi na biurka i tyle ich te rzeczy będą interesowały).
Emeryt09:56, 21 lutego 2019
alik- tylko PKS zawsze jeździł nawet jak miał dwóch pasażerów w niedzielę. Ale ty możesz to znać tylko z opowieści.
Patrzac z politowaniem09:10, 21 lutego 2019
A krokodyle przyjechali na lotnisku , no nie wiem co chcieli skontrolować Ospreys , czy popatrzeć? Zostało chyba popatrzeć , bo załoga miała pełny rynsztunek to by ich przerobili na co ?
aaa03:31, 21 lutego 2019
Niech mi to ktoś wyjaśni, dlaczego busy przewożą większą ilość osób niż posiadają siedzeń w busie?! Dlaczego policja nie łapie takich kierowców i nie dostają tacy przewoźnicy mandatów ? Przecież w razie zderzenia ludzie stojący pomiędzy siedzeniami , lecą wszyscy na przednią szybę i większość z nich może zginąć? Dlaczego z tym nikt nic nie robi? W Jabłonce ludzi ponad stan busy ładują pod komisariatem policji, i żadnych interwencji ze strony policji tam nie ma !!!
pustak23:01, 20 lutego 2019
@Fbb1:
A ja bym chciał, w ramach europejskiej współpracy i wymiany, żeby tak kiedyś te nasze bodej cie ta bodej busy choć raz sprawdzili np. holenderscy albo szwedzcy policjanci, i ciekawe czy po ich kontroli, według europejskich standardów, choć jeden bus następnego dnia ostał
by się na naszych drogach.
Skandal że zlikwidowano PKS Nowy Targ. Ale istnieje prawo niezamierzonych skutków własnych szaleństw, dlatego bardzo ciekawi mnie jak np. nowotarskie szkoły ponadgimnazjalne załatwią ze wszystkimi pojedynczymi busiarzami gwarancję dowozu przez nich młodzieży na wieczorowe komplety do Nowego Targu, bo ja tej szopki z zajęciami po południu nie ośmielę się nazywać nauką. Busiarz to jest prywatna inicjatywa i on jedynie może, ale wcale nie musi (powie że mu nawaliła pompka albo że ma awarię), jechać wtedy kiedy klient tego sobie zażyczy, no chyba że organ prowadzący dofinansuje żeby się busiarzowi opłacało, ale tu uwaga: toż właśnie dla oszczędności władze lokalne postarały się o zlikwidowanie nieefektywnego molocha PKS.
Jest jeszcze inne rozwiązanie: zamiast bezsensownie inwestować fundusze europejskie w naste już remonty tego samego urzędu czy chodnika, który prawie co roku za giga pieniądze z UE jest rozkopywany na nowo, można by zakupić autobusy nówki i zorganizować dla dojeżdżającej młodzieży komunikację publiczną z prawdziwego zdarzenia, ale aby tak się stało to władza musiałaby ośmielić się być gospodarną, a przecież to ostatnie jest wręcz niemożliwe, każdy wie o tym.
alik20:22, 20 lutego 2019
Pks na Podhalu nie Istnieje i już nie zmartwychwstanie. I tu tęsknota za komuną!
Fbb119:37, 20 lutego 2019
Podoba mi się, że są :-)
Antybus18:46, 20 lutego 2019
Przywrócić PKS.
do Fbb1 z ciekawości18:33, 20 lutego 2019
a co się podoba w busach lepiej zapytać po co stwierdzać?
bąbel18:16, 20 lutego 2019
Teraz czas na osobówki,trzeba by ściągnąć "kombajn" z Wrocławia i przetrzepać solidnie szroty jeżdżące na Podhalu.
fred18:15, 20 lutego 2019
A Jankara też nie najlepiej z biletami mało kiedy dają bilet,no i dlaczego nie jedzą w niedzielę???
Fbb116:27, 20 lutego 2019
Nie podoba mi się w busach :
1). Z rozkładami mają problem. Szczególnie poza godzinami szczytu.
2). W większości busach rozstaw siedzeń jak dla przedszkolaków.
3). Biletów chętnie nie wydają...
Dawać srogie kary16:03, 20 lutego 2019
Niektóre te busy to ledwo jadą 60.
Mariusz15:30, 20 lutego 2019
a szwagropol z tymi śledziami stojacymi tez?
alik14:35, 20 lutego 2019
Przekroczenia liczby przewożonych osób to STANDART!
pasażer14:21, 20 lutego 2019
bus ibert nowy targ -kacwin trzeba sprawdzić ludzi wiecznie jak śledzi a mały bus...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij