Poniedziałek, 20 maj 2019, Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
14°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.03.2019, 21:20 | czytano: 6193

Samorząd ponawia próby przejęcia terenu dawnego basenu (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Poprzednie starania odzyskania dawnego budynku basenu na osiedlu Na Skarpie nie powiodły się. Temat jednak wraca.

- Można powiedzieć, że jest szansa odzyskania tego terenu, bo kiedyś Miasto sprzedało stary basen prywatnemu właścicielowi i teraz chcemy na powrót stać się właścicielami tej działki. A jest ona dla nas ważna ze względu na sąsiedztwo Szkoły Podstawowe nr 6. Po wybudowaniu sali gimnastycznej, szkoła w ogóle nie dysponuje placem, na którym można by było urządzić miejsce zabaw dla najmłodszych uczniów, także tych z "zerówki" - mówi burmistrz Nowego Targu.

Taki plac zabaw musi spełniać określone parametry, być ogrodzony i mieć odpowiednią, bezpieczną nawierzchnię. Jedynym miejscem, gdy można zlokalizować taki obiekt jest teren nieczynnego od lat basenu.

- Rada Miasta uchwaliła już miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu i ta nieruchomość została objęta zapisem jako "teren usług publicznych", czyli miejsce przeznaczone dla sportu i rekreacji. To nam daje legitymację do tego, żeby rozpocząć z kolejnym właścicielem - bo ten basen tak przechodził przez lata z rąk do rąk - negocjacje i zabiegi, dotyczące sprzedaży na rzecz miasta tej nieruchomości - tłumaczy Grzegorz Watycha i dodaje: - Kiedyś były zakusy, żeby zbudować tam budynek wielorodzinny, ale ja uważam, że ważną kwestią jest opieka nad dziećmi i udostępnianie miejsc rekreacji dla dzieci. Zresztą to byłoby miejsce służące nie tylko dzieciom ze szkoły, ale i ogólnie dzieciom z całego osiedla. Na Skarpie takiego placu zabaw nie ma.

Budowa placu zabaw wśród bloków budzi często głosy sprzeciwu tych, którym przeszkadzają odgłosy bawiących się dzieci. Dlatego dobrym wyjściem jest postawienie huśtawek i piaskownicy obok szkoły. - A jeżeli tam taki plac zabaw powstanie, to także dzieci z całego osiedla Na Skarpie i z położonych w okolicy domów jednorodzinnych będą mogły z miejsca zabaw korzystać - podsumowuje burmistrz Watycha.

s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
pustak19:20, 14 marca 2019
@ Poldek:
Nie żadnej dalekosiężnej strategii rozwoju miasta. Jest tylko tzw. bieżączka i dojutrkowanie. Decyzje podejmowane są w ostatniej chwili wbrew opinii publicznej, która zbyt późno się o wszystkim dowiaduje aby mogła jakoś przeciwdziałać. Ten stan będzie trwał tak długo jak długo ludzie będą to tolerować.
anonim13:45, 14 marca 2019
do gucioicezar - niech pełzną uczniaki na nogach lu komunikacją miejską a nie samochodzikami
poldek22:36, 13 marca 2019
Jak długo będzie straszyć budynek dawnej zajezdni.Coś obskurnego na rogatkach miasta.
Wstyd kolejny plac sprzedany prywatnemu a ten nic nie robi.
Za kilka lat miasto zatka się i znowu bedzie odkupywac sprzedane place i inne treny?
Jest jakas dalekosięzna strategia rozwoju miasta czy nie?
Skrzypek20:37, 11 marca 2019
Dokladnei blok nowy postawi c popieram
pustak09:53, 11 marca 2019
@ Marek:
Prywatny właściciel wiedział że odsprzeda za większą cenę. Zauważ że te wszystkie decyzje (i gorsze jeszcze) są podejmowane w naszym imieniu. Burmistrz zdaje się mówić w następujący sposób: ja wygrałem wybory, ludzie na mnie głosowali, ja reprezentuję ich wolę, a jeżeli ktoś by miał wątpliwości to nawet w mediach gdy zamieszczę o tym informację to wszyscy mi w tym co robię cheer-leaderują, skaczą z radości że będzie np. plac zabaw, bo ja tak w ich imieniu uznałem i oni się cieszą.
REFLEKSJA09:25, 11 marca 2019
A może budynek mieszkalny, i plac zabaw, będą miały rację bytu ?!!

Mieszkań, w naszym Mieście, nie jest za wiele !!!

Apeluję, aby rozważyć, za i przeciw !
odrobinka08:10, 11 marca 2019
do rozgoryczonej Młodzi ludzie niech się wezmą do roboty a nie oczekują od miasta mieszkania wstyd i żenada
gucioicezar07:12, 11 marca 2019
Proponuję jeszcze zrobić konkretny parking dla uczniów pobliskiego liceum, od lato bowiem parkują gdzie popadnie.
Rozgoryczona23:08, 10 marca 2019
Plac zabaw jest piękny w parku. Czas pomyśleć o mieszkaniach socjalnych dla mieszkańców . Ludzie gnierzdza się w malutkich mieszkaniach z czworgiem dzieci a burmistrz myśli o placu zabaw. Wstyd. A obiecywał że będzie buistrzem dla mieszkańców i ich spraw. A tylko odmowy mieszkańcy otrzymują na swoje prozby.
Marek22:41, 10 marca 2019
Stracimy my czyli polska czyli według niektórych co mnie to obchodzi to nie ja. Jest rozwiązanie jeśli zakup będzie za cenę większą niż sprzedaż to różnicę powinni pokryć z własnych pieniędzy Ci którzy do tego doprowadzili , Ci którzy to zatwierdzili , wtedy następnego razu nie będzie. Bo ten prywatny właściciel nie kupił po to by coś zrobić tylko wiedział że odsprzeda za większa cenę. Sprawa wróciła tak nagle a minęło już tyle czasu że nabywca nie musi płacić podatku. To znowu jest coś za coś jak w całej Polsce ? nie tylko w Warszawie to jest wszędzie bez względu na to kto rządzi i działa w obie strony.
pustak22:37, 10 marca 2019
Co się wydarzyło? Nastąpił zwrot o 180 stopni (dlaczego? - nie wiem). Kto na tym zarobi? Pewnie politycy. Kto na tym straci? Pewnie społeczeństwo. Nie potrafimy jako społeczeństwo wyegzekwować wspólnego społecznego interesu na politykach, którzy są od służenia nam, bo to my jesteśmy suwerenem.
besala21:57, 10 marca 2019
Czy w momencie sprzedaży stara pływalnia nie była położona obok szkoły? Co się zmieniło? Pływalnia stała i stoi nadal obok szkoły. Przed kilku laty, między innymi na Podhalu24 apelowano do władz miasta o zagospodarowanie tego terenu dla dobra szkoły i mieszkańców. Władze, czytaj: burmistrz Watycha, zignorowały społeczne prośby i apele. Co więc się wydarzło, że powstał zamiar odkupienia tego terenu. Kto na tym zarobi? Kto na tym straci?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij