Środa, 13 listopad 2019, Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna
Zakopane i okolice
Rain
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 100
Rain
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 100
Rain
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 100
Mist
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Rain
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 100
Rain
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
13.03.2019, 16:10 | czytano: 7439

Szczątki zwierząt koło drogi

W przydrożnej fosie w okolicach osiedla Kantorówka w Bańskiej Niżnej znaleziono szczątki jagnięcia. To nie pierwsze tego typu znalezisko w tym miejscu.

Kilka tygodni temu zgłoszenie o znalezieniu rozkładających się szczątek owiec oraz innych zwierząt otrzymali pracownicy Urzędu Gminy w Szaflarach, od jednej z mieszkanek gminy. Nie wiadomo, kto wyrzucił truchła w tym miejscu. Urzędnicy przypominają, że takie zachowanie jest karalna i grozi za to grzywna. Rozkładające się części zwierząt mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz zanieczyścić wody gruntowe, a tym samym może dojść do skażenia wody w przydomowych studniach.

- Apelujemy do mieszkańców o czujność i natychmiastowe zgłaszanie wszelkich tego typu znalezisk lub niepokojących zachowań innych osób do Urzędu Gminy Szaflary (ul. Zakopiańska 18, pokój nr 8), tel: 18 26-123-20 – informuje Urząd Gminy w Szaflarach. - Ponadto przypominamy, że zgodnie z Ustawą z dnia 2 kwietnia 2004r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, każde posiadanie zwierzęta gospodarskiego podlega obowiązkowej rejestracji, brak rejestracji jest karany.

Źródło: UG Szaflary, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
.,02:04, 15 marca 2019
Obowiązkowa rejestracja.... niedługo wszystko będzie trzeba rejestrować i państwo będzie kontrolować wszystko. W tym chorym państwie powoli nie ma wolności są tylko 80 procentowe podatki i chore prawa, a naród zamiast wziąć ich obalić jeszcze na głosowanka chadza i kłóci się o pis i po: czyli dziel i rządź...a nie tak dawno stalin powiedział kilka mądrych słów dotyczących tych głosowanek... ale o tym nie uczą w zindoktrynowanych szkółkach. Wiec z całym szacunkiem, ale nie tą owieczką powinniśmy się teraz zajmować.
bb21:34, 13 marca 2019
Można było truchło zakopać,a nie zostawiać tak....!!!!Trochę wyobraźni ludzie....
obserwator19:26, 13 marca 2019
A jak sie zgłasza takie rzeczy to urzednicy robia wszystko aby były legalne.
Spacerowicz17:08, 13 marca 2019
Wielkie mi rzeczy jedno jagnie, polecam spacer po lesie,polach to dopiero jest tego troche. Są nawet specjalne miejsca gdzie ludzie zwożą padline.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij