Sobota, 25 maj 2019, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Szczawnica i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Clouds
20°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Clouds
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 43
Clouds
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Clouds
20°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
15.03.2019, 10:33 | czytano: 8488

To było morderstwo. Od ciosów nożem zginęła 72-letnia kobieta, jej młodsza siostra jest ciężko ranna

Fot. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Policja potwierdziła, że wczoraj rano przy ulicy Smrekowej doszło do morderstwa. Ofiary otrzymały ciosy nożem. 72-letnia mieszkanka Zakopanego zmarła, jej młodsza siostra w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Dom przy ulicy Smrekowej położony jest na uboczu. Wczoraj rano pojawił się tam 30-letni mieszkaniec Zakopanego. Na razie motywy jego działania nie są znane. Najpierw rzucał w okna kamieniami, potem wybił szybę i wtargnął do domu. Miał nóż.

Jak mówił rzecznik, pierwsze zgłoszenie nie zapowiadało tragicznego finału - mówiło o osobie rzucającej w okna kamieniami. Dzwoniła jedna z sióstr. Gdy jednak połączenie zostało nagle zerwane, dyżurny wysłał na miejsce patrol. - Na miejscu okazało się, że w środku doszło do dramatycznego zdarzenia. 72-letnia kobieta nie dawała oznak życia, natomiast druga była w ciężkim stanie. Niestety, starsza kobieta zmarła, a druga, po opatrzeniu, pozostała na leczeniu - relacjonuje asp. szt. Wieczorek.

Policjanci zatrzymali na miejscu 30-letniego mężczyznę, mieszkańca Zakopanego, niekaranego. Był agresywny w czasie zatrzymania.

Wczoraj do późnych godzin w w miejscu tragedii pracowali policjanci. Zabezpieczono wiele dowodów. - W tej chwili oceniamy to zdarzenie w kierunku zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Czynności nadal trwają i są prowadzone pod nadzorem prokuratura - dodał.

Policja ustaliła, że napastnik i ofiary nie były spokrewnione. - To były osoby dla siebie obce, nie znały się - wyjaśnia rzecznik.

Nie wiadomo, co było przyczyną tragedii.

r/pk/
najnowsze informacje
komentarze
***11:34, 15 marca 2019
Halny, halny i po halnym...
takaprawda11:08, 15 marca 2019
.......o osobie rzucającej w ognia kamieniami? Serio?
leming doskonały11:06, 15 marca 2019
Z dużą dozą prawdopodobieństwa, napastnik chory psychicznie, nie zażywający leków - schizofrenia paranoidalna.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij