Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Rabka Zdrój i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
31.03.2019, 10:11 | czytano: 2688

Otwarcie Sali Obrad Rady Gminy w Lipnicy Wielkiej (zdjecia)

W Lipnicy Wielkiej miało miejsce uroczyste otwarcie nowej Sali Obrad Rady Gminy.

W swoim przemówieniu wójt Mateusz Lichosyt podkreślił społeczne zaangażowanie mieszkańców w remont tej sali oraz osobiście im podziękował. Byli to: Piotr Lichosyt, Łukasz Bandyk, Mateusz Machajda, Tomasz Kuliga, Patryk Rudnicki i Robert Machajda. Z kolei przewodniczący Rady Gmina Lipnica Wielka Andrzej Karkoszka podziękował przede wszystkim wójtowi za jego społeczną pracę na rzecz odrestaurowania sali.

Proboszcz parafii pw. Św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej ks. Jerzy Bargiel poświęcił salę, podkreślając rolę Boga w podejmowaniu ważnych decyzji i inicjatyw na rzecz społeczności oraz wielką odpowiedzialność osób rządzących.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście: poseł Anna Paluch, senator Jan Hamerski, radny powiatowy Julian Stopka oraz proboszcz.

Po części oficjalnej wójt Lichosyt wyróżnił i nagrodził bukietem kwiatów oraz jednorazowym stypendium Martynę Lichosyt, młodą biathlonistkę odnoszącą ostatnio wielkie sukcesy sportowe.

Karolina Kowalczyk, zdj. Jakub Wojtyczek i Bronek Kowalczyk
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
marian z grapy00:02, 8 maja 2019
Pan Wójt Lichosyt to największa porażka dla Lipnicy i ten jego zastępca. Jaki ambitny?? Niech wojt coś działa bo kadencja szybko przeleci a w Lipnicy nic nie będzie za jego rządów. Dobrze że Jazowski załatwił projekty i będę pieniądze na salę gimnastyczną w przywarowce. Brawo dla Jazowskiego
PiSorek18:46, 3 kwietnia 2019
Czy wójt powiedział, że nie będzie miał zastępcy? Jakoś byłem na spotkaniu wyborczym i tego nie słyszałem. Słyszałem jednak, że stawia na ludzi młodych. Udało mi się raz już porozmawiać z tym młodym zastępcą i rozmowa była całkiem rzeczowa. Uważam, że pora im dać szansę, a rozliczymy ich za 5 lat. Co do PiSu niech rządzą i sto lat!!!!!!
Lipnicanin07:59, 3 kwietnia 2019
Eh Wójcie Wójcie,
Miało być cięcie kosztów, obniżenie pensji radnym, braku stanowiska wicewójta, przychodzi jakiś Pan nie wiadomo z jakiej wsi, bez doświadczenia,bez wiedzy stoi tylko i udaje mądrego, słabo mu idzie, i otrzymuje za to nie małe wynagrodzenie. Mam takie pytanie co ten Pan sobą reprezentuje że otrzymał takie stanowisko, jakoś w wyborach nie był widoczny. Zły ruch wójcie oj zły, razi w oczy.
Otrzymałeś kredyt zaufania od nas, nowa sala na minus, stanowisko wicewójta na minus, służba zdrowia na minus, jedynym plusem jak na razie jest szybkie działanie zimą podczas nie do końca dobrze wykonanej roboty firmy odśnieżającej.
Patrzymy, patrzymy, analizujemy, rozliczymy
brawo dla wójta21:00, 1 kwietnia 2019
Kogo poprze społeczność Lipnicy do wyborów :
1- nieudaczników : A.Paluch i J.Hamerskiego
2- osoby działające na rzecz Orawy - E. Siarka ...
Wójcie odsuncie te niedojdy z PiS i rządzcie jak wujek w Suchej
koza18:28, 1 kwietnia 2019
Proszę! Jak suto stół zastawiony. A skromność,umiar w jedzeniu i piciu GDZIE się podział?
kto pamięta17:59, 1 kwietnia 2019
zagadkę? Czarne na czerwonym jedzie po zielone m? Bu ha ha ....
klio10:42, 1 kwietnia 2019
I znów ta w czerwonych portkach,ale tylko do zdjęcia.Wybory w jesieni,chyba już ją nie będziemy oglądać.
Obiektywny mieszkaniec09:07, 1 kwietnia 2019
"Dostrzegając i wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej gminy" zrobiliśmy Sobie Salę Obrad (brak tam jeszcze rury do Polo Dance)
Społeczne Towarzystwo wzajemnego ....
Też wyborca nowego wójta ,ale zwiedziony08:17, 1 kwietnia 2019
Do wyborcy ograniczenie kosztów Rady Gminy to nie nowa sala nawet częściowo wyremontowana społecznie ,ale obniżenie diet radnym. Na marginesie miało nie być zastępcy ,a jest i to są koszty.
Były Radny08:03, 1 kwietnia 2019
Faktem jest ,że były wójt robił większość inwestycji z projektów, które jednak sam załatwił bo pieniądze nie przyszły z nieba jak myślą niektórzy .Ja nie mam nic przeciwko nowemu wójtowi i trzeba dać mu czas,natomiast pisanie że dawniej wszystko było do d.... , a teraz po czterech miesiącach jest wspaniale jest przynajmniej nie na miejscu
pustak23:51, 31 marca 2019
Czy pani poseł Paluch i pan senator Hamerski to jeszcze w ogóle coś poza ćiwczeniem z nożyczkami i podobnie brzmiącymi rutynowymi przemówieniami robią, bo widzę że co rusz to coś na Podhalu przecinają, więc praktycznie non stop kursują między Wiejską a Podhalem. Nie wiem, może powinni czytać, przygotowywać, analizować jakieś ustawy żeby później wiedzieć za czym głosują?
miejscowy23:15, 31 marca 2019
Ha ha ponioslo wiejskie towarzystwo?
Do Austrioka z kudzi od Tk22:44, 31 marca 2019
Haha widziałem zdjęcie tego radnego na MMA bo chodzi o radnego Dunaja?spodnie po wyżej kostek to jest radny?tak ubierają się tylko zwolennicy Nowej partii ,,Wiosna" a drugi Patryk to samo spodnie po wyżej kostek bez skarpetek i w lakierkach Co to się z wami Dzieje?
Do Austrioka z kudzi od Tk22:36, 31 marca 2019
Trzeba było iść się krztalcic za lekarza to byś Grygierczyka zastąpił...Myślisz że lekarze się pchają do takich wiosek?oni mają to gdzieś woli mieć 10prywatnych gabinetów a wiemy wszyscy że tam mają najlepiej...Ale najlepiej rzucać winę na Wójta że jeszcze niema zastępcy(a może już jest)wcale się nie dziwię że komasacja jeszcze nie przeszła jak mamy takich ludzi jak Ty którzy non stop mieszają...
wyborca22:31, 31 marca 2019
To jest ten punkt z programu wyborczego:
"Ograniczymy koszty utrzymania Rady Gminy" ;)
Lipnican do baca22:26, 31 marca 2019
Ale interesujący się gminą bardzo dobrze napisał!!! Nowy Wójt mimo młodego wieku bardzo angażuje się w ta gminę i nikt mi nie powie że jest inaczej bo puki co gdzie się z kim widzę i wejdziemy na temat gminy tak bardzo dużo ludzi chwalą puki co wójta.... Myślenie ludzi jest takie ma zrobić jak najwięcej drogi chodniki i wiele wiele innych ale za co?każdy potrafi wsiąść kredyt coś zrobić gorzej spłacić a później lamencenie ludzi bo zadłużył gminę....
Interesujący się gminą21:54, 31 marca 2019
Do byłego radnego fakt jazowski zrobił ale nie wszystko z własnego budżetu gminy bo na wszystkie duże infestycje były projekty i jak wiesz w ciągu nie 4 miesięcy tylko w ciągu 8 lat to zrobił więc powstrzymaj się od komentarzy bo jak wiadomo jak wiesz nie od razu Kraków zbudowano, a po drugie jak widać po ostatniej sesji to jeden z radnych od jazowskiego wolał jechać na galę plmma niż obradować i decydować w ważnych sprawach gminy. A to może jak byłeś radnym to może wymienisz co zrobił Jazowski w ciągu swoich pierwszy 4 miesięcy urzędowania?? ???? Wam to wszystkim zazdrość że młody ambitny człowiek rządzi i naprawia to co poprzednicy zaniedbali!!!!
Orawiec20:31, 31 marca 2019
Już ta poseł Paluchową można spotkać przy każdym otwarciu mam takie pytanie jak dba o masz region co w ostatnich latach zrobiła czy przekazała jakieś środki na naszą Orawę...?
Były Radny19:20, 31 marca 2019
Interesujący się gminną nie wiem co masz do byłego wójta, ale to twoja sprawa .Trzeba mu natomiast oddać uczciwość ,bo to nie tylko kwestia dróg , ale remiz strażackich, szkół, chodników,oczyszczalni ścieków w Kiczorach ,placów zabaw,amfiteatru z parkingami koło kościoła, parkingu w Murowanicy , monitoringu gminy oraz wielu innych spraw i to nie tylko robionych w roku wyborczym.Oczywiście można wszystko negować , ale jedno muszę Jazowskiemu przyznać przejął gminę również z nie zapłaconymi rachunkami i długami, a wiele zrobił i nigdy się na poprzedników nie skarżył tylko robił swoje ,tego i nowej władzy życzę.
mieszkaniec19:07, 31 marca 2019
Jestem jak najbardziej za likwidacja liceum ,bo poziom nauki jest tragiczny nigdzie nie honoruja swiadectwa tej szkoly, bo co tu honorowac??? Uczniowie uciekaja do Jablonki, przynajmniej tam mozna sie czegos nauczyc.
komitet spoleczny popis18:58, 31 marca 2019
Zadamy likwidacji gminy i przylaczenie do innej.
baca18:56, 31 marca 2019
do interesujacy sie gmina--------- duzo nad tym myslales?? duzo pisania bez pokrycia!!! wracaj nasz wybawco stary dobry wojcie-) ps : nie slowa a czyny nowa wladzo.
Zaniepokojona matka17:18, 31 marca 2019
Chyba wszyscy zaluja swojego wyboru nowych wladz, ja tez. Z zalem wyborca.
czlowiek z kiczor17:15, 31 marca 2019
Mialem cos napisc na temat wojta i radnych , ale szkoda slow! zenada!!!
Interesujący się gminą17:10, 31 marca 2019
Do wszystkich krytyków co ino śmieszne bzdury potrafią wypisywać w internecie, a nawet nie wiedzą co się w gminie robi!!!
1. Od 1 lipca będzie nowy lekarz, a z ostatniego sprawozdania nasz ośrodek zdrowia ma nadwyżkę w kwocie około 40tys.
2. Sala została prawie w 80% zrobiona społecznie, więc o co chodzi.
3. Jazowski może i zrobił dużo dróg, ale to tylko w roku wyborczym zrobił ich najwięcej i jeszcze za niektóre faktury będą wystawiane w tym roku.
4. Jeśli nie wiesz co się dzieje w gminie to po prostu idź pierwsze do wójta i się dowiedz bo wójt w przeciwieństwie do poprzednika jest dostępny dla każdego.
5. Jak masz robić ja nie masz za co?? jest napisane kilkadziesiąt projektów, a że budżet gminy jest taki że na dzień dobry trzeba wziąść milion kredytu to nie dziwcie się że się nie robi dużych inwestycji za swoje, którego nie ma.
6. Jakby Lipnica Wielka i Kiczory włączono do Gminy Jabłonki to na dzień dobry 2 szkoły poszły by do Likwidacji a straże pożarne były by tylko 2!!!
7. A że się docenia społeczników i sportowców którzy coś osiągają i promują gminę to jak najbardzie tylko zazdrość że Ciebie nie chwalą bo tak naprawdę nie ma za co bo za wypisywanie głupot to chyba ino nakopać w du.....
8. Przez ostatnie 10 lat poprzednia władza tylko 3 drogi przekształciła na gminne publiczne a obecna w ciągu 4 miesięcy przekształciła już 10 dróg na które mogą być przyznawane dotacje, a które mogły być już wcześniej zrobione tylko że opieszałość poprzedniej władzy do tego doprowadziła że są nie zrobione.
Obserwator nie z Lipnicy16:13, 31 marca 2019
Do miejscowy od rolników.Pisanie bzdur to miejscowym wychodzi najlepiej.Odwiedzam Lipnice od dawna i tyle nowych dróg ,chodników,boisk,szkół i innych rzeczy co zrobiono w ostatnich latach to mało w której gminie powstało .Szkoda mi starego wójta bo mam porównanie ze swoją gminą i widać, że wiele się w Lipnicy zmieniło na lepsze.Natomiast nowy wójt musi mieć więcej czasu bo nie ma żadnego doświadczenia.Myślę ,że lipniczanie wybierali nowego wójta wierząc w cuda, mieli dobrze ,a chcieli jeszcze lepiej, niestety to nie zawsze wychodzi.
ss16:04, 31 marca 2019
Takie gminy jak Wielka Lipnica czy Spytkowice to nieporozumienie, to jedynie niepotrzebne wydawanie pieniędzy na urzędników i nic więcej!
Bog Honor Ojczyzna14:42, 31 marca 2019
Pan Jazowski siedzial 8 lat w starej salcea wy pol roku i juz wam miejsca brakuje? Wy?.c polowe gminy i radnych i bedzie miejsce! Nic nie robicie wstyd!!
przedsiebiorca z Lipnicy14:18, 31 marca 2019
panie wojcie pol roku panskiego urzedowania i nic sie nie dzieje we wsi, nawet jednej latarni nie zrobiliscie! !! tylko teatry, sportowcow i kabarety promujecie...ten wybor to jeden wielki kabaret!! a radni po co oni tam sa potrzebni skoro nie widza potrzeby mieszkancow? spojrzcie na Pana Karlaka Z jABLONKI i uczcie sie!!!!! bo drugich wyborow juz nie wygracie!!!
jozek14:09, 31 marca 2019
Racja...do miejscowy,kiedy bedzie nowy lekarz i zastapi pana Grygierczyka ktory juz ma 75 lat i dawno powinien byc na emeryturze. moze by tak uszczuplic personel gminy i dolozyc do pensji nowego lekarza!!!
jak żyć za 10000zł.?12:34, 31 marca 2019
Dlatego ,,ośmiorniczka"zPO wybrała Brukselową dietę
miejscowy11:50, 31 marca 2019
Kiedy sie wezmiecie za sluzbe zdrowia w Lipnicy Wielkiej?
miejscowy od rolnikow11:49, 31 marca 2019
Nic sie nie zmienilo, stary wojt robil g..., a nowy wojt robi Wielkie g.....!!!
austriak od kudzi11:36, 31 marca 2019
Tylko o glupotach myslicie.!!! pomyslcie o nowym doktorze bo nasz ma 75 lat i za chwile bedzie nas znachor leczyl jak nowego nie bedzie!!!!!
A@11:11, 31 marca 2019
Jeden z panów ma fatalną marynarkę. Chyba z młodszego brata, bo taka krótka. Wygląda śmiesznie.
gorszy sort10:49, 31 marca 2019
Ania P. "Gwizdek" przynajmniej się najadła, bo diety starcza w PiS tylko na " paliwko i garniturek".
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij