Wtorek, 12 listopad 2019, Imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora
Szczawnica i okolice
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
04.04.2019, 10:46 | czytano: 5048

Mieszkańcy boją się pola elektromagnetycznego emitowanego przez maszt

Fot. Piotr Kuczaj

Mimo sprzeciwów mieszkańców i właścicieli sąsiednich działek, pod Grzebieniem w Rabce-Zdroju stanął maszt telefonii komórkowej.

Lokalizację budowli, która powstała w rejonie ulic Wąskiej i Stromej, już na etapie wydawania warunków zabudowy oprotestowała grupa mieszkańców, właścicieli działek i budynków mieszkalnych znajdujących się w bliższym i dalszym sąsiedztwie. Protesty związane były z obawami o negatywny wpływ instalacji emitującej fale elektromagnetyczne na zdrowie i życie mieszkańców. Poważne zastrzeżenia, co do lokalizacji obiektu budzi fakt, że swoimi gabarytami i usytuowaniem narusza on walory krajobrazu. Mieszkańcy obawiają się również, że budowa masztu obniży wartość sąsiednich działek budowlanych.

Sprawą zainteresowali się radni i władze miasta. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska stwierdziła jednak, że zgodnie z przepisami, tego typu budowle nie są uznawane za mogące znacząco oddziaływać na środowisko, a pole elektromagnetyczne, które będą generować anteny, w tym przypadku nie będzie emitowane w miejsca przebywania ludzi.

Zdaniem mieszkańców to niezrozumiałe, że według przepisów wpływać na środowisko mogą np. wyciągi narciarskie i tory bobslejowe, a maszty telefonii komórkowej już nie.

Ostatecznie inwestor otrzymał zgodę na budowę, a masz w ubiegłym tygodniu stanął.

r/
najnowsze informacje
komentarze
mgr22:10, 10 kwietnia 2019
I co z tego artykułu wynika? Poza tym, że żyjemy w narodzie który jest ciemną masą? Tragedia!
Zbynek22:20, 5 kwietnia 2019
Czytam te komentarze i chciałbym coś wyjaśnić pracuję w tym fachu ponad 20 lat i często bezpośrednio w polu działania tych anten i czuję się dobrze noc mi nie dolega na pewno każdy z tych komentujących posiada telefon A czy jest świadomy że to on jak już coś bezpośrednio przy głowie wyrzadzi wam większe szkody na zdrowiu aniżeli maszt antenowy A ilu z was pali papierosy? ...może potrzeba zamknąć fabryki żeby was nie truła. A z kolei sprawa stawiania po zmroku - jakby ktoś to zauważył to dźwig wjeżdżał tam od 7 rano A ustawił się dopiero po 14 bo taki jest TEREN i dlatego robota była skończona po zmroku....(Dźwig kosztuje) A co do komentarza że by nas wywieziono na teczkach...To nie komuna takie sprawy załatwia się w sądzie A nie straszy wykonujących swoją pracę.
zenon21:32, 5 kwietnia 2019
Proszę zapytać Regionalną Dyrekcję, jak stwierdziła że dla tego konkretnie masztu nie jest wymagana decyzja środowiskowa? Jakie badania wykonano? Jakie sprawdzenia? Proszę wymagać pisemnie odpowiedzi.
monter09:58, 5 kwietnia 2019
5G będzie miało w miejskim terenie anteny co 200 metrów! To dopiero będzie moc!
baciok@07:57, 5 kwietnia 2019
Nowotwory głowy i szyi stanowiły 10% wszystkich nowotworów w Polsce w ubiegłym roku. Jeszcze 20 lat temu takie nowotwory to były rzędu ok 0,2 %
Z niczego się nie wzięły. Żyjemy w ciągłym wzrastającym polu elektromagnetycznym.
5Gdepopulacja21:06, 4 kwietnia 2019
brawo , plaga nowotworow nadciaga. ale cieszcie sie ze macie zasieg na telefonie, i mozecie zadzwonic do szpitala umowic sie. pozdrowienia dla myslacych.
Harnaś19:44, 4 kwietnia 2019
że jeszcze taki ciemnogród istnieje . Trzeba przestać samochodem jeździć , przez telefon rozmawiać , zgasić światło , oraz kupić kunie i jeździć acha i jeszcze najważniejsze przestać pić wódkę i jeść chleb bo wszystko jest szkodliwe
zdrowotna mikrofala18:22, 4 kwietnia 2019
A w Mieście przy Szaflarskiej mamy lepszy model obok bloków. Dużo więcej dobrej mocy. Sygnał pozwala nawiązać połączenie z wybranym numerem nawet bez telefonu i karty sim. Wystarczy wyjść na balkon. Słodkich snów!
acta218:19, 4 kwietnia 2019
Bez telefonu da się żyć , a bez komórki to nawet dużo zdrowiej i dłużej .
AHN15:09, 4 kwietnia 2019
Oho jeszcze mleko skwaśnieje, a kury jaj nie będą znosić...
ali14:35, 4 kwietnia 2019
przed szkodliwym promieniowaniem trzeba głowę owinąć folią aluminiową taką jak do pieczenia .
Anita14:08, 4 kwietnia 2019
@Grześ ma sporo racji. Jak nie ma zasięgu to są żale, petycje, pretensje itp (jak choćby ostatnio w Waksmundzie i Ostrowsku). Ale jak musi stanąć maszt, to mamy, co mamy.
lekarz13:35, 4 kwietnia 2019
I niestety trudno odmówić im racji .
venti76713:14, 4 kwietnia 2019
No tak tak ,spadnie zaraz cena pobliskich działek , podobna sytuacja była w Cichym wszyscy narzekali ze kiepski zasięg a jak wystawili to dopiero się zaczęły problemy!!!!!!!!!!!!!!!No naprawdę Ciemnogród.
Ale naszczepcie już jest zasięg dziś go uruchomili huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
szczotka12:25, 4 kwietnia 2019
Stawiali ten maszt po zmroku skurczybyki, pewnie żeby ich ludzie na taczkach nie wywieźli ;) A to, że szpeci krajobraz to prawda.
qwerty12:04, 4 kwietnia 2019
Ciemnogród

Chcecie mieć lepszy zasięg?
- TAAAAAAK

Budujemy maszt!
- NIEEEEEEE
X11:50, 4 kwietnia 2019
Tylko czekać kiedy zaczną ptaki spadać
xxx11:16, 4 kwietnia 2019
dobrze niech się boją, teraz na ich obszarze bedą się rodzić chore dzieci, a po okolicy bedą gonić chore głowy...
Grześ10:52, 4 kwietnia 2019
Ciemnogród nie wie nawet co to, ale na wszelki wypadek lepiej walczyć ze wszystkim - ale telefon to ma każdy i zasięg też by chciał mieć.
A co do wyciągu to podpowiem mieszkańcom, że często trzeba wykarczować trochę lasu, potem cały czas jest tam głośno (ludzie + muzyka), jest dużo świateł, które w środku lasu jednak zwierzynę może płoszyć.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij