Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
08.04.2019, 15:13 | czytano: 1727

W gminie Krościenko wybrano sołtysów

W niedzielę 7 kwietnia w gminie Krościenko nad Dunajcem odbyły się wybory sołtysów i rad sołeckich. Znamy wyniki.

Sołectwo Dziadowe Kąty
Sołtys: MAŁGORZATA KNUTELSKA
Rada Sołecka: KOŁEK PAWEŁ, KOWALCZYK BARTŁOMIEJ, MAJKRZAK ANDRZEJ, TKACZ ANNA, WAKSMUNDZKI KRZYSZTOF

Sołectwo Hałuszowa:
Sołtys: KRYSTYNA WOJTASZEK
Rada Sołecka: BĄK JAN, KLAG MATEUSZ ADAM, KLIMCZAK WANDA, OPOKA KRZYSZTOF PIOTR, SYDORIAK STANISŁAW

Sołectwo Kąty-Niwki:
Sołtys: IWONA KNUTELSKA
Rada Sołecka: BŁAŻUSIAK JADWIGA, DYDA JAN, GABRYŚ BOGDAN, KOTERBA JÓZEF, KOTERBA ŁUKASZ

Sołectwo Krościenko Centrum:
Sołtys: FRANCISZEK PLEWA
Rada Sołecka: BODZIARCZYK LUDWIK, CHROBAK JAN, DULA JERZY, JAWOR STANISŁAW JAN, ŚNIEGOŃ BARBARA

Sołectwo Krościenko-Zawodzie:
Sołtys: KATARZYNA LEŚNIAK
Rada Sołecka: KACWIN DOMINIK JAN, MAJKRZAK KAZIMIERZ PIOTR, MIKŁUSIAK MARIOLA, SKUBISZ GERWAZY, STOŁOWSKI ANDRZEJ

Sołectwo Krośnica:
Sołtys: TOMASZ JANKOWSKI
Rada sołecka: CZECHOWSKI BARTŁOMIEJ GRZGORZ, GÓRECKA BEATA AGNIESZKA, KUNDZIARZ MARIAN, SAS PIOTR, WOLSKI BRONISŁAW

Sołectwo Tylka – Biały Potok:
Sołtys: GRAŻYNA MALIK
Rada Sołecka: BŁAŻUSIAK JAN, GABRYŚ FRANCISZEK, KOWALCZYK KRYSTYNA, MALIK ANDRZEJ, OLEŚ PIOTR

jd/
najnowsze informacje
komentarze
jaś14:37, 10 kwietnia 2019
to jak zostałeś w radzie Krościenko-centrum to zacznij palić w piecu węglem lub drzewem ale nie śmieciami!!!! bo cały smród z komina idzie na rynek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pustak11:53, 9 kwietnia 2019
@ abcadło:
A kto mówi o Gewędzie? Na wypadek przegranego przez wójta Dydę referendum, niemalże pewnikiem na chwilę obecną jest aktualny wicewójt Krościenka (pochodzący też z Tylki). A co do Grywałdu to wszystko jedno co się tam stało, nawet nie wnikając w szczegóły, choć zważywszy na to że kandydat miał już głosy poparcia te szczegóły mogą być dosyć pikantne, jest to porażka demokracji. Podhale to nie jest ten teren który ma kłopoty z wytypowaniem kandydatów na sołtysów.
sąsiad11:24, 9 kwietnia 2019
Do pustak. Rozumiem, coś w rodzaju dekanatu. Krościenko ma być, tak?
pustak08:56, 9 kwietnia 2019
Widać że jesteś góralka naopak, bo chciałabyś budować dom z pustaków. Brakuje społeczników, bo skoro tylko ktoś się wychyli i chce coś pożytecznego zrobić, natychmiast jest niszczony, tępiony i zajadle zwalczany. A przez kogo to proszę popatrzyć na środowisko byłego wójta Gawędy i obecnego wójta Dydy.

@ Sąsiad:
Być może w referendum poprze go 60%, a być może 5%, wszystko zależeć będzie od tego na ile wójt Dyda zmieni swoje nastawienie do ludzi. A od Szczawnicy to raczej niech się Krościenko nie uczy, bo to tak jak w powiedzeniu że zobaczyła żaba że konia kują i nadstawia nogę. Krościenko ma zupełnie inne i warunki i możliwości. Paradoksalnie kopiowanie Szczawnicy uniemożliwia wręcz rozwój Krościenka. Aby skrócić trochę, powiem tylko że Krościenko świetnie nadaje się na miasto powiatowe, z Tylmanową, Czorsztynem i Szczawnicą, ale zanim mnie ktoś tutaj zaatakuje w tym temacie dodam, że jestem za likwidacją powiatów. Krościenko od stuleci było takim lokalnym centrum, cyrkułem, itp.
abcadło07:53, 9 kwietnia 2019
pustak nie masz co się łudzić, nawet gdy by referendum było to Gawęnda i tak nie wygra. a co do Grywałdu, to ... żeby zrozumieć to czemu nikt się nie zgłosił. chociaż kandydaci podpisy mieli już pozbierane.
sąsiad23:52, 8 kwietnia 2019
Do pustak. Wójt się uczy od sąsiadów ze Szczawnicy. Być może w referendum poprze go 60 %.
góralka naopak21:53, 8 kwietnia 2019
pustak - nie odwołają wójta a Ty buduj dom z tych pustaków
poprzednik wiele innego nie robił ciągi tygodniowe ...
z opowiadan wynika ze jedynie wójt sprzed 20 lat był ok
przybywając do Krościenka nie wiedziałam ze to taka biedna gmina
a wybory sołtysów pokazują ze brakuje społeczników jak za dawnych lat
pustak18:56, 8 kwietnia 2019
Bardzo dziękuję P24 za informację o tych wyborach, ponieważ inaczej nawet bym nie wiedział o takowych że się odbywają. Zwykły mieszkaniec wyborca był bardzo skąpo informowany, nie było prezentacji co poszczególni kandydaci zamierzają robić w swoich sołectwach, żadnych dyskusji czy debat, prawdopodobnie tylko przykład z sąsiednich gmin w powiecie sprawił, że jednak zorganizowano te wybory tak jak trzeba. Zastanawia przypadek Grywałdu. Albo zabrakło kandydata na sołtysa ponieważ wszystkie możliwe inwestycje zostały już zrealizowane (mają radnego powiatowego w zarządzie z Grywałdu, ponadto Krościenkiem rządzą wioski, a Grywałd jest największy z tychże wiosek) albo jest to oznaka regresu demokracji wskutek takiego a nie innego stylu rządzenia obecnego wójta (na rozmowę trzeba się z wyprzedzeniem zapisywać jak na audiencję do jaśnie pana, gdy rozmowa nie przebiega po myśli wójta, czyli gdy wójtowi brakuje argumentów z rozmówcą, wówczas pan wójt bezceremonialnie ni stąd ni zowąd nagle wstaje i opuszcza pomieszczenie w którym odbywała się rozmowa - to jest opus operandi wójta Dydy, ze zbyt wielu ust słyszałem relacje o tego typu zachowaniu wójta żeby nie dawać wiary że w tak skandaliczny sposób wójt Krościenka traktuje swoich wyborców). Wójt Dyda został wybrany li li dwunastoma głosami przewagi, teraz ma kryzys w Grywałdzie, gdy ten kryzys przeniesie się na całą gminę to będziemy mieć referendum o odwołanie wójta, i raczej zostanie on odwołany, gdyż ludzie mają już tej buty i arogancji powoli dość.
Marian15:57, 8 kwietnia 2019
a były sołtys i pielegniarka w Krościenku-centrum to w każdej już komisji siedzą czy coś jeszcze innym zostawili
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij