Piątek, 19 lipiec 2019, Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 63
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
14.04.2019, 22:06 | czytano: 2065

Góralskie Misterium Męki Pańskiej - Ciyrpiyniy miarom Bozyj miłości (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Góralskie Misterium Męki Pańskiej "Ciyrpiyniy miarom Bozyj Miyłości" autorstwa Anny Malaciny-Karpiel na stałe zapisało się już w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Podhala. W tym roku wystawiane było po raz piąty.

Jubileuszowy występ odbył się w Sanktuarium na Olczy oraz w Nowym Targu - w kościele św Katarzyny.

- Każdego roku to modlitewne spotkanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co dla występujących stanowi wielką radość i wiele wzruszeń - podkreśla Anna Malacina-Karpiel.

Amatorska grupa teatralna powołana jest z osób mocno zaangażowanych w promocję kultury i działalność na rzecz kultywowania tradycji. Pochodzą z podhalańskich wsi m.in. z Zębu. Poronina, Kościeliska, Białego Dunajca czy Szaflar.

opr.s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Józek21:09, 17 kwietnia 2019
..... i znowu to samo ..... znowu ten polski marazm.....
módl się i pracuj13:23, 15 kwietnia 2019
He, ksiyndze proboscu. Na tyj biołyj bramie trza zawiesić "Zapraszamy do teatru". Nawet jest miyjsce na kombajn typu wpłatomat.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij