Wtorek, 17 wrzesień 2019, Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta
Nowy Targ i okolice
Drizzle
11°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Drizzle
11°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Drizzle
12°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 100
Drizzle
12°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Drizzle
11°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
30.04.2019, 09:11 | czytano: 2164

W Tatrach dosypało śniegu i wzrosło zagrożenie lawinami

Fot. TOPR

Do 3 stopnia wzrosło zagrożenie lawinowe w Tatrach. Warunki na szlakach są bardzo trudne.

"Powyżej górnej granicy lasu panują w dalszym ciągu warunki zimowe, szlaki zostały pokryte kilkucentymetrową warstwą świeżego śniegu. Pokrywa śniegu całkowicie przemoczona, śnieg ciężki przepadający utrudniający poruszanie, słabo związany z podłożem. Utrudnieniem w partiach szczytowych i graniowych jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń" - ostrzega Tatrzański Park Narodowy w Zakopanem.

W wyższych partiach Tatr szlaki znajdują się pod zmrożonym i twardym śniegiem. Poślizgnięcie się grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Umiejętne używanie sprzętu zimowego (raki, czekan, kask) w tych warunkach jest niezbędne.

Źródło: TPN, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
alik15:00, 30 kwietnia 2019
Pewnie rano wcześnie trzeba uruchomić betoniarki z gipsem.
k09:27, 30 kwietnia 2019
jutro majówka to cepry rusza w trampkach na szlaki. będzie się działo.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij