Niedziela, 17 styczeń 2021, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Szczawnica i okolice
Clouds
-7°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-11°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 2
Clouds
-6°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-7°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-6°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-6°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.05.2019, 11:43 | czytano: 5587

Interwencyjne busy w Ochotnicy Dolnej

Arch. Podhale24.pl

Gmina Ochotnica Dolna musiała uruchomić w czasie majowego weekendu swoją własna komunikację zastępczą, bo busy komercyjne przestały jeździć.

Jak wyjaśnia wójt Tadeusz Królczyk, było to spowodowane problemami z kursami busów komercyjnych. Jeden z nich przestał w ogóle jeździć na trasie Tylmanowa Rzeka - Ochotnica Górna Ustrzyk.

- Te nasze kursy gminne wypełniły lukę w kursach komercyjnych, po licznych interwencjach mieszkańców – twierdzi wójt Królczyk. - Na tę chwilę, to była tylko jednorazowa akcja, bo mimo rozkładu jazdy nie przyjechały busy komercyjne.

Ochotnica Dolna z problemem transportu zbiorowego boryka się już od jakieś czasu. Aż 400 mieszkańców gminy Ochotnica Dolna wzięło udział w elektronicznej ankiecie zorganizowanej przez urząd gminy. Miała on wskazać, jak dużym problemem dla nich jest dostępność do zbiorowego transportu.

Ochotniczanie dokładnie opisali największe problemy, na które napotykają korzystając z publicznego transportu. Główne to spóźniające się busy, a czasami w ogóle ich brak. Nie dostosowanie godzin odjazdów do zajęć lekcyjnych w szkołach. Mieszkańcy wskazali również, że są dni, jak niedziele i święta, kiedy transport funkcjonuje sporadycznie, a czasami w ogóle.

Według wójta, najlepszym rozwiązaniem właśnie na takie problemy mieszkańców będzie uruchomienie doraźnego transportu gminnego. Pierwsza próba miała właśnie miejsce.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
maverick20:32, 7 maja 2019
Doraźny transport tym się cechuje że jest tymczasowy. Nie zapominajmy, że od 1 września dwa razy więcej uczniów rozpocznie dojeżdżanie do nowotarskich szkół średnich, które będą tak oblegane, że będą zmuszone prowadzić lekcje wieczorami, a PKS-y zostały zlikwidowane. Raz, drugi i trzeci dziecko będzie musiało brać taksówkę za 90 zł do domu o ósmej wieczór, względnie zadzwoni nagle żeby po nie przyjechać, to dopiero wtedy wszyscy się obudzą. Busy to nie jest PKS. Notabene nie za bardzo sobie wyobrażam aby wójt miał jakąkolwiek władzę nad busiarzami. Busiarz musi chcieć jechać, to musi być dla niego opłacalne, a to on sam zadecyduje co się mu opłaca a co nie. Nie mając konkurencji w postaci np. PKS-ów busiarze mogą stawiać warunki; nazbyt szybko i niemądrze zlikwidowano publiczną komunikację na Podhalu. Problem może dodatkowo nagle spotęgować gwałtowny wzrost cen ropy na rynkach, na który się niestety zanosi na świecie, i busiarzowi nagle wyskoczy awaria, jego bus znajdzie się u mechanika, coś nawali kierownica albo hamulec, itp.
Mimo wszystko, chociaż nie jest to wójt z mojej bajki, to jednak muszę przyznać że cenię go za to, że w ogóle pochyla się nad tym problemem, robi coś, nie chowa głowy w piasek, organizuje ankiety, coś nowego poprzez te ankiety do niego od ludzi dochodzi, itd. Chapeaux bas! Okoliczne gminy natomiast wciąż tkwią mentalnie w dwudziestym wieku i czekają na odgórne rozwiązania, które nie nadejdą.
Andrzej08:24, 7 maja 2019
karać i odebrać koncesję!
złotówka16:22, 6 maja 2019
karać firmy transportowe za niedotrzymanie umów
Inez14:49, 6 maja 2019
No I nie beda jeździć, bo ? krokodyle? uziemili wszystko,a wymagane warunki przekraczaja opłacalność pomysłu ,trza doprowadzić do upadłosci a potem uruchomić ? unijnego? przewoźnika? ,tylko klapki nie na Noguchi a na oczach
ens14:30, 6 maja 2019
jakieś jaja, przecież jak nie jezdza według rozkładu to przywalić im karę?
Kierowca13:59, 6 maja 2019
A co sprzedawcy mają mieć tylko wolne! ? !
Tu Manek12:18, 6 maja 2019
Pod warunkiem że tamtych biznesmenów pozbawi się prawa do jazdy w innych godzinach.
JFK12:16, 6 maja 2019
hihihihi przed wyborami słyszałem że gmina tonie w długach a teraz wÓJT chce gminny transport uruchomić który bedzie nie rentowny:) to się nazywaja oszczedności. Kto wie ile dodatkowych urzędników (wszelkiej maści specjalistów) zatrudnił wÓJT? którzy mają ciepłe posadki a w ochotnicy dalej jak było tak jest.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy restauracje powinny przyjmować klientów pomimo pandemii?

tak
tak, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego
nie, w czasie pandemii powinny pozostać zamknięte
nie mam zdania, ale ja się nie wybieram

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij