Środa, 16 październik 2019, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
14.05.2019, 20:58 | czytano: 4635

Dwa dni bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską

zdj. Podhale24

NOWY TARG. W czerwcu i we wrześniu będą dni, gdy autobusami MZK można będzie jeździć za darmo. W czerwcu okazją będą obchody związane z rocznicą wizyty św. Jana Pawła II w Nowym Targu, a we wrześniu - tradycyjny już Dzień bez samochodu.

9 czerwca br. przypada 40. rocznica wizyty papie za-Polaka w Mieście. W tym dniu na Rynku nowotarskim odprawiona zostanie msza święta. - Jest to wydarzenie, które dotyczy nie tylko Miasta Nowy Targ, ale także całego regionu Podhala. Mając na uwadze zapewnienie możliwości uczestnictwa w uroczystościach jak największej ilości osób proponuje się, aby w tym dniu wprowadzić bezpłatne przejazdy pojazdami Miejskiego Zakładu Komunikacji - tłumaczy burmistrz Grzegorz Watycha.

Tego dnia - mimo iż będzie to niedziela - autobusy kursować będą według rozkładu jazdy dla dnia roboczego. Utracone wpływy do kasy MZK ocenia się na blisko 13 tysięcy zł.

W projekcie uchwały czytamy, iż "wystąpiono do wójtów gmin Nowy Targ i Szaflary z wnioskiem o partycypację w kosztach w proporcji wynikającej z ilości wozokilometrów przejechanych na terenie poszczególnych gmin".

Z kolei we wrześniu, w związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu zachęcać się będzie mieszkańców - podobnie jak w poprzednich latach - do korzystania z komunikacji miejskiej. 22 września (będzie to niedziela) ponownie autobusami MZK można będzie cały dzień jeździć bezpłatnie. Miejski Zakład Komunikacji oszacował, że utracone z tego tytułu wpływy wyniosą 5 tysięcy zł.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu ma na celu namawianie ludzi do korzystania z ekologicznych środków podróżowania, chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, czy korzystania właśnie z miejskiej komunikacji.

Stosowne uchwały podejmą radni na najbliższej sesji Rady Miasta.

s/
najnowsze informacje
komentarze
;)17:07, 15 maja 2019
@Śliczny - ale ją zrobił a nie tylko mówił. To znacząca różnica ;)
ekonom15:10, 15 maja 2019
Za darmo czyli i tak zapłacimy tyle, że wszyscy.
Wyrocznia12:33, 15 maja 2019
Ojeju za darmo, nie trzeba będzie płacić za bilety! Hura! Za całą resztę i tak zapłacą podatnicy, czyli w dalszym ciągu nie będzie zupełnie za darmo.
Xyz, a co chcesz na tych przystankach robić, telewizję oglądać, internet, może jeszcze saunę i basen?
Inżynier11:08, 15 maja 2019
Utracone wpływy, o których pisze autor to jedno. A zyskane "wpływy" poprzez działanie społeczne? to jest wartość niepoliczalna, ale jednak warto o niej wspomnieć
Śliczny08:58, 15 maja 2019
@xyz Rewolucję to Lenin zrobił malkontencie
xyz06:55, 15 maja 2019
Zanim przyjedzie autobus to szybciej ja piechotę. Bez czekania godzinę. Miała być rewolucja w MZK a tu maj i dalej cisza. A autobusu i orzystanki nadal syfiaste. Obiecanki cacanki jak z halą widowiskową. Ehh trzeba nam władzy z jajami a nie takiej która tylko mówi.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij