Środa, 26 luty 2020, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 78
Clouds
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
20.05.2019, 19:21 | czytano: 4110

Pirat drogowy szalał po Zakopanem. Był pod wpływem metamfetaminy

Fot. KPP Zakopane

Zakopiańscy policjanci zatrzymali po krótkim pościgu zatrzymali pirata drogowego. Kierowca audi pędził ulicami Zakopanego stwarzając realne zagrożenie. 39-latek pochodzący z Krakowa był pod wpływem narkotyków.

W sobotę wieczorem policjanci patrolując ulice Zakopanego zauważyli srebrne audi, które z wielką prędkością od strony Olczy pokonywało ulice Zakopanego. Kierowca nie zważając na innych uczestników drogi i pieszych znacząco przekraczał dozwoloną prędkość. Policjanci musieli jak najszybciej zakończyć ten szaleńczy rajd. Na ul. Jagiellońskiej zatrzymali kierującego audi.

39-letni mężczyzna pochodzący z Krakowa poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ewentualną obecność narkotyków. Badanie urządzeniem Drug Test potwierdziło obecność narkotyków. Okazało się, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem metamfetaminy. Kierowca już stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

oprac. r/ KPP Zakopane
najnowsze informacje
komentarze
fakir17:17, 21 maja 2019
5 tys smiech powinni zabierac auta to by moze bardziej taka kara bardziej by uderzyła po kieszeni.
Zero litości12:55, 21 maja 2019
Najwyższy wymiar kary!!!
piotr22:18, 20 maja 2019
Testy na zawartość narkotyków w organizmie kierowcy powinny być przeprowadzane rutynowo podczas kontroli, ponieważ zwłaszcza wśród młodych osób jest to wręcz plagą i częściej poruszają się po drogach będąc pod wpływem "innych środków" niźli po alkoholu. Utarło się już wśród tego środowiska stwierdzenie iż po prochach można jeździć bo i tak cię policja na zawartość nie skontroluje i naćpanym "spokojnie" szaleć można....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij