Wtorek, 18 luty 2020, Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
Rabka Zdrój i okolice
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 98
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 99
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 98
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 98
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 97
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 98
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
25.05.2019, 10:00 | czytano: 5705

Nowy Targ: uciekł z miejsca kolizji, ale nie uciekł przed karą

Fot. KPP Nowy Targ

Dzięki monitoringowi i pomocy świadków, miesiąc od kolizji, do której doszło w kwietniu na ulicy św. Anny w Nowym Targu, policji udało się ustalić i ukarać sprawcę.

Dokładnie 18 kwietnia pod wieczór kierowca samochodu marki Seat Ibiza podczas wyprzedzania na ul. Św. Anny najpierw uderzył w tył skody, a kończąc manewr uszkodził jeszcze przód pojazdu i odjechał. Nikomu nic się nie stało, ale po sprawcy nie było śladu.

Kierowca, który powiadomił policję o zdarzeniu, zapamiętał jedynie początek numerów rejestracyjnych. Seat był jednak dosyć charakterystyczny - posiadał czarne pasy na całej długości maski i dachu. Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i dzielnicowy.

Jak się okazało w miejscu kolizji był monitoring, który został zabezpieczony. Na nagraniu doskonale widać przebieg całego zdarzenia, jak kierowca seata rozpoczyna wyprzedzanie „na trzeciego”, zmuszając samochód jadący z naprzeciwka do hamowania i zjechania na chodnik.



Policyjne ustalenia, które trwały kilka tygodni, ostatecznie zakończyły się sukcesem. - Dzięki dobrej współpracy dzielnicowego z mieszkańcami udało się ustalić numery rejestracyjne i w dalszej kolejności właściciela pojazdu. Okazało się, że w tym dniu samochodem kierował 32-letni nowotarżanin, który zdążył już odkleić z seata czarne pasy. Mężczyzna nie posiadał w ogóle prawa jazdy. W konsekwencji za spowodowanie kolizji i brak uprawnień został ukaranym grzywną w wysokości 1000 zł - informuje mł. asp. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu.

- Takie zachowanie na drodze jest bardzo niebezpieczne. W tej sytuacji na szczęście nikomu nic się nie stało i uszkodzenia też nie były duże. Wyprzedzanie „na trzeciego”, kiedy nie mamy do tego odpowiednich warunków i dostatecznie dużo miejsca stwarza bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jedna decyzja może skończyć się tragicznie. Apelujemy o bezpieczna jazdę i poruszanie się zgodnie z przepisami, z prędkością odpowiednią do aktualnych warunków na drodze - dodaje asp. Garbacz.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
~a~13:41, 26 maja 2019
@Emi

Polecam zakupić wideorejestrator - tylko nie wybierać najtańszego a wtedy o takie przypadki będzie trudno. Policja działa jak działa czasem lepiej czasem gorzej a jak będą mieli nagranie to spokojnie nie będą mieli możliwości stwierdzić że nie da się ustalić sprawcy... wszak kara i mandat oraz pieniądze z oc straci właściciel samochodu;)
aro09:34, 26 maja 2019
naćpany albo ślepy...żadne 1000 zł, do zakładu dla obłąkanych !!!
oko kamery23:53, 25 maja 2019
Do Wysp już nie dużo nam brakuje...inwiligacja narodu 24h/24h.W tym przypadku akurat potrzebna co nie zmienia faktu,ze jesteśmy pod ciągłym okiem wścibskich kamer.
Emi16:31, 25 maja 2019
Cud jakiś,w moim przypadku cudu nie było,choć znalazłam sprawcę po uszkodzeniach,umorzenie sprawy z powodu niewykrycia sprawcy.Nie wiem czy jest monitoring na światłach,na Alejach ,bo policja sprawę umorzyła.Koszt wymiany stłuczonej lampy i poharatany zderzak poniosłam ja a sprawczyni sie smieje.
liściu12:01, 25 maja 2019
Chyba za jazde bez prawa jazdy powinno być też więzienie? 1000zł to śmiechu warte.
Czyli sie okazuje, że nie opłaca sie robić prawa jazdy, bo taniej wyjdzie jeżdzenie bez :-/
4you10:39, 25 maja 2019
Śmieszna kara....
lb10:26, 25 maja 2019
to teraz za jazde bez prawka, kolizje i ucieczke dostaje sie 1000 pln tylko? to gosciowi kamien z serca musial spac, mimo ze pewno mu sie nie przelewa...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij