Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Szczawnica i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Clouds
24°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 51
Clouds
26°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 64
Clouds
24°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.05.2019, 10:33 | czytano: 1876

Rusza 6. edycja Budżetu Obywatelskiego w Nowym Targu

NOWY TARG. W poniedziałek 3 czerwca rusza 6. edycja Budżetu Obywatelskiego. Do 5 lipca mieszkańcy stolicy Podhala mogą zgłaszać propozycje zadań do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.

Urząd Miasta w Nowym Targu przypomina, że zgłaszane zadania muszą być zgodne z prawem, ogólnodostępne, zlokalizowane na terenie stanowiącym własność miasta lub na terenie, do którego miasto Nowy Targ będzie posiadało tytuł prawny oraz możliwe do wykonania w jednym roku budżetowym.

Na „Budżet Obywatelski 2020” przeznacza się 500 000 zł, z czego na realizacje projektów inwestycyjnych 450 tys. zł oraz 50 tys. zł na realizację projektów miękkich. Szacunkowe koszty propozycji zadania zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego nie mogą przekroczyć (po weryfikacji merytorycznej) kwoty:

- w projektach inwestycyjnych – 150 000 zł brutto,
- w projektach miękkich (prospołecznych) – 15 000 zł brutto.

Uwaga! Od tegorocznej edycji nie będzie podziału na okręgi.

Formularze dostępne są na stronie www.obywatelski.nowytarg.pl. Ponadto będzie można je pobrać:

- w Urzędzie Miasta (w Biurze Obsługi Mieszkańców),
- w Ratuszu (w Punkcie Informacji Turystycznej),
- w Miejskim Ośrodku Kultury,
- w kasach Pływalni Miejskiej.

Uprawnionymi do zgłaszania zadań i głosowania są mieszkańcy Miasta Nowy Targ, którzy najpóźniej w dniu złożenia wniosku o realizację zadania ukończyli 16 rok życia. Każde zgłoszone zadanie wymaga poparcia co najmniej 15 mieszkańców Miasta Nowy Targ, którzy ukończyli 16 rok życia. Poparcie wyrażane jest w formie własnoręcznego podpisu na liście poparcia konkretnego zadania. Każdy mieszkaniec miasta może złożyć lub poprzeć więcej niż jeden projekt zadania.

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne odbędzie się 13 czerwca (czwartek) w Sali Obrad Urzędu Miasta, ul. Krzywa 1 o godz. 17:00.

Głosowanie odbędzie się od 11 września do 1 października. Głosować będzie można drogą elektroniczną – formularze do głosowania dostępne będą w okresie głosowania na stronie internetowej www.obywatelski.nowytarg.pl. Ponadto głosować będzie można również tradycyjnie, wrzucając wypełnioną kartę do głosowania w tych samych punktach, w których można było pobierać formularze zgłoszeniowe. Głosować będzie można też poprzez przekazanie wypełnionych kart do głosowania metodą korespondencyjną.

Źródło: UM Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
obywatel GC15:53, 31 maja 2019
Budżet Joanny a nie Obywatelski
mam dość21:09, 30 maja 2019
Ja proponuje Jezus na targowisku
Obiektywny16:17, 30 maja 2019
A co z inwestycjami z ubiegłych lat. Kiedy w końcu ruszą? Gdzie sa pieniądze zabezpieczone na te inwestycje.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij