Czwartek, 13 sierpień 2020, Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Jabłonka i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clouds
26°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 39
Clouds
26°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clouds
24°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.06.2019, 22:02 | czytano: 5891

Motocyklista na crossie potrącił kobietę

Arch. Podhale24.pl

W Rabce-Zdroju trwają poszukiwania motocyklisty, który w niedzielę pod wieczór potrącił na ulicy Poniatowskiego kobietę i uciekł.

- Motocyklista odjechał z miejsca zdarzenia, a potrącona kobieta została przewieziona do szpitala - informuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Rysio14:43, 4 czerwca 2019
Nowotarscy policjanci dostaną motory enduro. Będą na nich ścigać crossowców i quadowców


NOWY TARG. Samorząd miejski po raz kolejny pomaga miejscowej policji. Tym razem planuje przekazać nowotarskiej komendzie 35 tys. zł. Za te pieniądze policjanci kupią dwa motory typu enduro.
O wsparcie finansowe zwrócił się do miasta komendant powiatowy policji Mariusz Wacław. Zakup motocykli wiąże się z coraz większymi i skuteczniejszymi działaniami policji wymierzonymi w kierowców quadów, motocykli i samochodów terenowych, którzy dewastują ścieżki, szlaki i polne drogi na terenie miasta. Motocykle typu enduro pozwolą skuteczniej ich ścigać i karać.

Uchwała w tej sprawie zostanie podjęta na poniedziałkowej sesji Rady Miasta.
hahahahahahaha!Nie potrafią jeździć!!!Motory stoja w garażu:)
Rysio14:41, 4 czerwca 2019
z pewną taką nieśmiałoscią zapytam-co jest z podarowanymi Policji przez Miasto motocyklami dostosowanymi do jazdy patrolowej i ściganie bandytów na crossach!Był artykuł na Podhale 24 z szumna zapowiedzią skutecznej walki z chuliganeria na motorach!?Czy motory były chociaż raz w uzyciu?Czy stoja sobie w Policyjnym garażu bo nie ma kto na nich jeździć????http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/6786/Nowotarscy_policjanci_dostana_motory_enduro_Beda_na_nich_scigac_crossowcow_i_quadowcow.html!!!!!
rab10:19, 4 czerwca 2019
Nie ma się co dziwić,że nie ma reakcji.Na wprost burmistrza domu, od lat jeżdzi taki wariat ,po polach i po szosie a burmistrz ''głuchy'',albo się już przyzwyczaił,albo po sąsiedzku nie chce się skłócić i patrzy przez palce Jednym wolno,innym zabronione!
ol10:13, 4 czerwca 2019
Do ukarania są rodzice tych smarkatych,to im wysokie kary się należą.Jak ich stać na drogą zabawkę dla dziecka to stać ich będzie na karę.Jeżeli zlapią drugi raz takiego małolata to rodzicom powinno się ograniczyć prawa rodzicielskie,bo nie są w stanie zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci.Jaka jest różnica za pozostawienie dzieci bez opieki a świadome narażanie pociech na niebezpieczną jazdę i łamanie przepisów.Jedno i drugie podlega karze.
furman19:50, 3 czerwca 2019
Panie Burmistrzu,panowie Policjanci-nie wstyd Wam że nie potraficie zapewnić bezpieczeństwa obywatelom Podhala i naszego Miasta????Wstyd!!!!Problem nie powstał dzisiaj,on istnieje od dawna,niestety za cichym przyzwoleniem władz miasta i Policjii!Wasza bezradność jest porażajaca!!!
państwo bezprawia i niewydarzonych policajów16:44, 3 czerwca 2019
Najbardziej ze wszystkiego mnie przerażają te dzieciaki (koło 12 lat z wyglądu), co to dwóch takich czasem po kładce w N. Targu przejeżdża. Smarkacze nawet sie dorosłych nie boją. Bo wiedzą, że są bezkarni i żyją w dzikim kraju, gdzie mogą sobie nielegalnie jeździć z pełnym spokojem i samozadowoleniem. Za niedługo pewno nie bedzie już dziwny widok i 7-latków, w końcu kto bogatemu smarkowi zabroni :-D
Rysio14:27, 3 czerwca 2019
do Mieszkaniec-Kollego muszę Ci się przyznać że ja prowadziłem w tamtym roku walke z tymi chuliganami na crossach!Mam calą teczkę pism z przesluchań i zgloszeń?Jak chcesz to mogę je udostępnić!Wiesz jak się kończyły moje zgłoszenia?-Brak znamion przestępstwa!Walka z wiatrakami a bandyci szaleją nada tak że nie można słyszeć audycji w radio czy telewizorze!Przeprowadziłem na własną ręke śledztwo kto tam najbardziej szaleje!I okazało się ze prominentna rodzina nowotarżan która uważa że jak ma tam kawałek gruntu rolnego to maja prawo zakłócać spokoj innym!Rodzina ta to rodzina-Z!!jeśli BY POLICJA ZECHCIALA TO BY ZROBILA Z BANDZIORAMI PORZADEK ALE NASZA POLICJA JEST BEZRADNA!nie chcę podejrzewać że ma układy z ta bandą i nie chcą ich ruszać ze względu na pozycje i nazwisko!!!Policjo nasza berzradna-do roboty!!!!
sempter14:05, 3 czerwca 2019
do: mieszkaniec. co do patelni jest sposób. w Niemczech nieopodal Bambergu była droga gdzie sie na motorach ścigali. wprowadzili zakaz dla motocyklów w weekendy i święta. za łamanie zabierali prawko na 3 miesiące i mandamiesiacety. i jest juz cisza.

a co do crosow na Słonym to jest dramat. byłem w kwietniu u rodziców w odwiedziny i szliśmy z dziećmi na maciejkowa a tak owy kierowca na pełnym gazie jechał nawet nie zwolnił jadać kolo małych dzieci.
Kierowca13:23, 3 czerwca 2019
Crossowcy stanowią poważne zagrożenie i nie mogę się nadziwić, że nikt nic z tym nie robi. Jak to jest możliwe, że dzieci - sądząc po posturze - jeżdżą na motocyklach niezarejestrowanych, nieubezpieczonych, bez jakichkolwiek uprawnień. A jeżdżą po zmroku bez świateł po jezdni (osobiście niemal jednego rozjechałem wyjeżdżając z Lewiatana, jechał sobie bez oświetlenia na Kowaniec po jezdni), jeżdżą na jednym kole po chodnikach, ścieżkach, wałach lawirując między pieszymi i rowerzystami. Ja rozumiem, że jazda na crossie może się podobać, ale w ramach jakich reguł i prawa. To co się w Nowym Targu - i jak widać nie tylko - wyprawia, to naprawdę szok. Dokąd władze i policja będą jak te trzy małpy, co nic nie widzą, nie słyszą i nie mówią?
turysta12:36, 3 czerwca 2019
Policja i Straż Miejska w Rabce nic nie robi z tymi crossowcami którzy jeżdżą po okolicznych górkach. Trzeba przed nimi uciekać z dzieciakami ze ścieżek i szlaków bo grupy po 3,5,10 jedzie i nie zwraca uwagi że ludzie spacerują. Stało się nieszczęście którego można było uniknąć wcześniej każąc i zakazując jeżdżenia motocyklami po drogach i lasach niezarejestrowanych i bez ubezpieczenia. Chcesz jeździć crossem jeździj na torze crossowym a nie po lesie i łąkach oraz drogach publicznych bez uprawnień.
mieszkaniec12:30, 3 czerwca 2019
Może czas rozliczyć policję z obowiązków. Publicznie zadaję pytanie i proszę redakcje o oficjalne zapytanie do policji ile było zgłoszeń odnośnie zakłócanie porządku i łamanie wszelkich możliwych przepisów. Przecież chyba media mają prawo a nawet obowiązek występować w ważnych dla społeczeństwa sprawach. I co zrobiła policja aby rozwiązać ten problem bo śmiem twierdzić że nic nie robi.
Bardzo podobna sytuacja była ze słynnymi patelniami dopiero potrzeba było otrzeć się o tragedię aby coś drgnęło.
A rozwiązanie jest mega proste stanąć w newralgicznych miejscach nad Dunajcem, Kowaniec, Zadział, Marchwiana, Gazdy, Długa Polana.
Trzy tygodnie wcale nie ciężkiej pracy i temat rozwiązany, Komendant dostaje jeszcze pochwałę, a podwładni porządne premie. Kasa pełna z mandatów, limit złapanych nietrzeźwych zrobiony na dwa miechy bo solidna cześć tych pseudo wyczynowców jedzie na drugim gazie.
A tym czasem rzeczywistość wygląda tak że w drodze na Turbacz przestałem liczyć ile aut, motorków motorów quadów. Ludzie o co chodzi nie ma prawa w tym kraju czy co.
Prawo jest tylko nie ma policji i jego egzekwowania.
Miejscowy09:13, 3 czerwca 2019
Policja powinna się koniecznie nimi zająć!!! Jeżdzą gdzie im pasuje! A skutki oto są takie potrąci człowieka zostawi i ucieknie tchórz jeden!!!!!
Somsiad08:46, 3 czerwca 2019
Zapraszamy policję na wały w Nowym Targu, na ścieżki rowerowe.
Wczoraj jakichś dwóch inteligentnych inaczej jechało na zabytkowych motocyklach po ścieżce wokół lotniska zostawiając głęboki ślad w podłożu, przypuszczalnie pijani, bo musieliśmy uciekać ze ścieżki - jechali środkiem. Nieco dalej głębokie ślady w ścieżce zostawiła złota młodzież ujeżdżająca skutery.
normal07:44, 3 czerwca 2019
W Nowym Targu po publicznych drogach (nie mówiąc już o Gorcach) jeżdżą małolaty bez prawa jazy na normalnych crossach i nic się z tym nie robi bo policji łatwiej karać za złe parkowanie i polepszać sobie statystyki niż ścigać tych gnoj..ków. Może wreszcie Panowie fotografowie "uprzejmie donoszę" zamiast fotografować tych źle parkujących zaczną fotografować tych na motorach - co strach obleciał czy czekamy na większe nieszczęście ?
Obiektywny07:38, 3 czerwca 2019
To co się wyprawia nad Dunajcem w Nowym Targu to to tylko chwila kiedy dojdzie do tragedii. Crosowcy jeżdżą po ścieżce rowerowej nie patrząc na rowerzystów. Do tego tą ścieżkę asfaltową upatrzyli sobie kierowcy samochodów który podjeżdżają nad Dunajec. Czy ta ścieżka ma służyć motorom i samochodom?
ja...07:32, 3 czerwca 2019
Krosowcy lasy już rozjechali nikt z tym nic nie robił,wcześniej czy póżniej to by się wydarzyło , w lasach i na szlakach też trzeba przed nimi uciekać .Gdzie są odpowiednie służby, wiadomo kiedy się ścigają ,bo ich słychać na dużą odległość po okolicznych wzniesieniach[GRZEBIEŃ I TYM PODOBNE]Poszkodowanej życzę powrotu do zdrowia, bardzo uczynna i dobra kobieta pani[ M].
zgłos sie sam !07:05, 3 czerwca 2019
Tchórzy nie brakuje na drogach ., a zwłaszcza na motocyklach .
Tomba06:09, 3 czerwca 2019
Brawo policja!!!!!!!!!! kilka zgłoszeń o tym że po drogach publicznych jak i po terenach zielonych jeżdżą motocykle crossowe bez tablic rejestracyjnych, bez badań technicznych i ubezpieczenia. Zero reakcji policji aż doszło do nieszczęścia. Na Bani, Grzebieniu, Górze Królewskiej, Lubońiu... w każdy weekend odbywają sie rajdy, najwyższy czas to zlikwidować. Crossy na tory !!!!!
Rysio05:29, 3 czerwca 2019
To było do przewidzenia!Ci bandyci na crossach staja się coraz bardziej chamscy i jest ich coraz więcej!Proszę zobaczyć co się dzieje codziennie na skarpach nad Białym Dunajcem!To już przechodzi ludzkie pojęcie!!!Ryk silników dochodzi do mieszkań mieszkańców bloków taki że trzeba zamykać okna aby coś usłyszeć z telewizora!Skarpy są poniszczone,zryte!!Policja i Władze miasta były już informowane o tym chamskim procederze ale nie ma żadnej reakcji!Czekają na kolejną tragedie????Ci "sportowcy" jeżdżą po nowej ścieżce rowerowej nad Dunajcem,po kładce i wśród ludzi spacerujących na Dunajcem!!
broszak01:33, 3 czerwca 2019
Pewno kolejny bez prawa jazdy. Ale nikt ich nie kontroluje, to co sie ma jeden z drugim przejmować.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij