Niedziela, 31 maj 2020, Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 75
Rain
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 17.892 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.06.2019, 09:16 | czytano: 5569

Prace na budowie tunelu pod Luboniem Małym wróciły na właściwy tor (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj

- Termin zakończenia budowy tunelu jest zakontraktowany na koniec 2020 roku, ale kłopoty finansowe firmy Astaldi, na pewno jakieś opóźnienia spowodują. Będą to jednak opóźnienia nieznaczne, liczone w miesiącach, a nie w latach - mówi Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak podkreśla, prace na budowie tunelu pod Luboniem Małym wróciły na właściwy tor i idą pełną parą. Według aktualnych założeń, zachodnie nitki mają się połączyć późną jesienią tego roku. Zachodnia nitka, od strony Skomielnej Białej ma już 360 metrów długości, a od Naprawy - 1500 m. Brakuje ok. 500 m, żeby tunele się połączyły.

Jeśli chodzi o wschodnią nitkę, budowa tunelu od północy trwa, od południa jeszcze się nie rozpoczęła. Z powodu wystąpienia osuwiska, konieczne było umocnienie skarpy. Niebawem robotnicy mają rozpocząć budowę stropu, a potem wydobycie urobku.

Przypomnijmy, iż według aktualnych informacji, budowa odcinka Skomielna Biała - Rabka-Zdrój - Chabówka ma się zakończyć we wrześniu, a Lubień - Naprawa w październiku tego roku.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
jo19:24, 14 czerwca 2019
A chciałem pomóc kilofem to kręcili nosem , i byłoby bez awarii
nie martw się -śpij spokojnie21:32, 13 czerwca 2019
@geodeta: gdyby tam pracowali geodeci , to ręczę za to ,że tunele by się minęły o kilka metrów . W tunelach podobnie jak w każdej kopalni pomiarów dokonują perfekcyjnie mierniczy górniczy , a oni zazwyczaj się nie mylą , a wyrobiska im się schodzą co do centymetrów . Czy to sztolnia , czy przekop , czy tunel jak w tym przypadku ma to miejsce .Pomocy geodetów nie będziemy potrzebować . Ręczę za to głową .
POP (Pełniący Obowiązki Polaka)19:38, 13 czerwca 2019
Nawet TVN zaczyna dobrze mówić o PiS, więc i wy przestańcie się ich czepiać. Wajcha zmieniona czuję, że na jesień będą jeszcze większe wykopki.
geodeta18:10, 13 czerwca 2019
Żeby te tunele zamiast się spotkać nie minęły się o kilka metrów bo korekta też potrwa chwilę ,a przy tych rządach wszystko możliwe.
Tadek17:16, 13 czerwca 2019
czyli pracownicy przez 6 miesięcy tylko zamiatali drogi dojazdowe .????
ble ble12:30, 13 czerwca 2019
to weź przed każdym wyborem wykonawcy poślij NIK do nich aby ich przetrzepali jest prawo które stanowi i określa wybór wykonawcy ktoś kiedyś robił kosztorys i kasy było więcej na te odcinki a że zeszli w dół to co się dziwić inflacja nie stoi
bbudowniczy tuneli z Niedzicy .12:25, 13 czerwca 2019
Jak czyta się te komentarze , to co drugi znawca w temacie , a zna kopalnie tylko z Wieliczki , albo z Bochni . Trzeba dać budowniczym spokój , bo budowa tunelu , to coś innego nawet jak praca w jakiejkolwiek kopalni . To zgoła inne warunki górniczo -geologiczne, inne technologie i zagrożenia , a tu tylu znawców i opinii.Za nim coś napiszecie zastanówcie się nieco , a potem do postudiowania troszkę pisania .
kot12:06, 13 czerwca 2019
Za PO to by była tylko nora po myszce.
pytanie11:13, 13 czerwca 2019
Te odcinki od Lubnia do Chabówki to efekt pracy i decyzji PO
Kiedy ruszy budowa w terenie od Chabówki do Nowego Targu ? (to już zasługa PiS)
fan politycznej propagandy10:21, 13 czerwca 2019
kto odpowiada za to, że firma która robi tunel nie została sprawdzona pod względem finansowym?
jak można dopuścić do tego, że firma która wykonuje jakieś prace, w trakcie tych prac, ogłasza problemy finansowe?
ten, który odpowiada za to, że ta firma wygrała przetarg powinien mieć problemy...
gazda09:59, 13 czerwca 2019
będzie problem i to bardzo poważny, trzeba dołożyć kasy- ceny materiałów i usług mocno w górę
ja09:45, 13 czerwca 2019
opóźnienie nawet jak bedzie 2 lata to i tak dobrze .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij