Prezes Jurzec: "Hokej to jedno z niewielu narzędzi, jakim Miasto dysponuje, by się promować" - podhale24.pl
Niedziela, 05 lutego
Imieniny: Agaty, Adelajdy, Justyniana
Czarny Dunajec
Snow
-8°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 89 %
Snow
-8°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 90 %
Snow
-7°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-7°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-5°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-9°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
4 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
18.06.2019, 19:21 | czytano: 5707

Prezes Jurzec: "Hokej to jedno z niewielu narzędzi, jakim Miasto dysponuje, by się promować"

NOWY TARG. Kilka godzin poniedziałkowej sesji zajął temat hokeja. Radni wysłuchali sprawozdań złożonych przez prezesa Klubu Hokejowego Podhale Nowy Targ oraz prezesa Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego za sezon 2018/2019. Prezesów wspierali rzecznicy, a burmistrz prosił, by radni zaczęli "z podobną troską podchodzić do kwestii pozyskiwania dochodów do budżetu miasta".

Marcin Jurzec rozpoczął swoją wypowiedź od omówienia kosztów utrzymania drużyny i trudności w pozyskaniu sponsora tytularnego. - Ogólnie należy jednak pozytywnie ocenić osiągnięcia klubu - zauważył prezes klubu hokejowego. Mówiąc o corocznych dotacjach udzielanych z kasy miejskiej podkreślił, iż klub "solidnie pracuje na promocje Miasta, dlatego liczy na zwiększenie kwoty tej dotacji".

Było to nawiązanie do pisma jakie przed miesiącem wpłynęło do Urzędu Miasta. Pod apelem do władz samorządowych o przekazanie na rzecz nowotarskiego hokeja miliona złotych - podpisało się 10 radnych. W odpowiedzi burmistrza Grzegorz Watycha odparł, że temat "podejmie", gdy władze spółki KH Podhale przedstawią szczegółowe sprawozdanie finansowe ze swojej działalności.

Mnogość kwot

Zestawienie kosztów jakie klub przedstawił radnym raczej szczegółowym nie jest. Na pojedynczej kartce papieru napisano, iż zobowiązania KH do końca 30 maja br. opiewają na kwotę 475 tysięcy zł brutto. Poniżej znajduje się kilka pozycji - komu i za co klub jest winien. I tak: wypłaty dla zawodników i sztabu 114 tys, premie i punkty 20,5 tys, podatki 209 tysięcy, transport 15 200 zł, sprzęt 45 tysięcy, ochrona ok, 5 tysięcy zł, MMKS 22 tysiące, szpital 5 tys., ubezpieczenie 10 tysięcy, towary 5 tysięcy, mieszkania 25 tysięcy, inne - 20 tysięcy. Sumując te pozycje otrzymamy jednak 495 tysięcy, czyli o 20 tysięcy więcej niż wyliczono jako "sumę". A to nie jedyna niejasność.

Zawiłości wyliczeń i tłumaczeń próbowali rozwikłać radni zadając pytania o poszczególne pozycje, ale wtedy pojawiały się kolejne kwoty, "które należy dodać do sumy zobowiązań".

Klub - ambasadorem Miasta

Padały za to argumenty dotyczące niewymiernej strony istnienia w Nowym Targu klubu-legendy. Mówiono o tym, że nie wolno dopuścić do tego, by zaprzepaścić potencjał jakim jest klub, o wartości tradycji, rozpoznawalnej marce. - Nie wolno tego zaprzepaścić, zaniedbać, doprowadzić do tego, by hokej przez niedofinansowanie upadł - mówił prezes Jurzec, apelując jednocześnie do kibiców o wsparcie. Mówił o potrzebie finansowania I drużyny, jako "inwestycji miejskiej, będącej promocją miasta na arenie krajowej i międzynarodowej". - Ta inwestycja się opłaci, jestem o tym przekonany. Hokej to jedno z niewielu narzędzi, jakim Miasto dysponuje, by się promować. A to z kolei pozwoli nam wrócić do funkcji ambasadora Miasta Nowy Targ - podsumował swoje wystąpienie.

Prezesa wspierał Jerzy Pohrebny. Rzecznik klubu przypomniał o meczu jaki Szarotki rozegrały z GKS Tychy. Spotkanie było niesamowite, a dodatkowo był to najdłuższy mecz w powojennej historii hokeja na lodzie. - To ogromne osiągniecie marketingowe, mecz na miarę medalu, bo o tym pojedynku będzie się jeszcze długo mówić - przekonywał. Jak dodał - "to było 5 godzin transmisji na żywo z Nowego Targu", czyli niezwykły prezent od losu, bowiem klubu nie byłoby na taką promocję stać.

Pozytywni "szaleńcy"

Zdaniem Jerzego Pohrebnego sytuacja klubu jest opisywana w mediach w sposób "mocno przesadzony". - Klub nadal osiąga sukcesy i istnieje. Osoby, które z nami współpracują są na wskroś "szalone". Trzeba mieć świadomość ogromnych trudności jakie towarzyszą prowadzeniu klubu - skwitował.

Nie ustrzegł się jednak przed pokusą małej złośliwości pod adresem władz miasta mówiąc, że o Muzeum Drukarstwa, na które wydano niemałe pieniądze niewiele słyszał, za to o klubie sportowym słyszy się wiele. - Pojawiło się ostatnio pytanie"dać milion na hokej czy nie dać". To jest źle postawione pytanie. Powinno ono brzmieć: "czy dać milion na promocję Miasta"- mówił Jerzy Pohrebny.

Radny Grzegorz Luberda chciał usłyszeć jakie było zadłużenie klubu, gdy nowy prezes objął zarząd. Padły kwoty, z których wynikało, iż zadłużenie KH Podhale wciąż rośnie. - Nie uważa pan, że przy takim zadłużeniu i takiej polityce prowadzenia klubu nie będzie trzeba za dwa-trzy lata klubu po prostu zlikwidować? - dopytywał przewodniczący Rady Miasta prezesa Jurzca.

- Nie możemy do tego dopuścić. Mamy zobowiązania, ale one maleją. Pokazujemy nasze zobowiązania, bo chcemy wam przedstawić "kawę na ławę", żebyście wiedzieli jak sytuacja wyglądała wrześniu i jak wygląda teraz - przekonywał prezes kubu. - Zadłużenie już się zmniejszyło. Będzie ono w wysokości jednej trzeciej w stosunku do tego jakie jest teraz, bo czekamy na wpłatę od sponsora. My z tymi zadłużeniami sobie poradzimy sami. To nic nowego, taka sytuacja jest w polskim sporcie, że cały czas tych środków do egzystowania brakuje - przekonywał prezes.

Brak jest sponsora

Radny Lesław Mikołajski przywoła przykład Wisły Kraków, gdzie kibice sami spłacili zobowiązania Białej Gwiazdy. - Gdzieś musimy znaleźć jakieś finansowania. Nie wiemy jak, ale szukamy. Znalezienie głównego sponsora jest bardzo trudne, ale przyszedł nam pomysł do głowy, by powielić pomysł Wisły Kraków i chcemy to zrobić - przyznał. - Kilkanaście tysięcy osób, kibiców - pomnożone przez klika złotych przyniesie nam wymierne korzyści - tłumaczył prezes.

Marek Mozdyniewicz nie był przekonany. - Jaki jest model prowadzenia klubu? Zadłużenie wciąż wzrasta, wydawane są pieniądze, których klub nie ma. Doszliście moim zdaniem do ściany. Powinniście się zreorganizować. Robić coś więcej, niż wyciąganie rąk do radnych i burmistrza po pieniądze. Bo innego waszego pomysłu nie widzę. A bez solidnego sponsora drużyna nie da sobie rady - mówił radny.

- My tego sponsora poszukujemy od lat. Jest bardzo ciężko, ale to nie jest tak, że tylko siedzimy i wyciągamy ręce po pieniądze - protestował prezes Jurzec.

- Pieniądze z miasta to także stabilność. To gwarancja spokoju i pewności także dla innych sponsorów - podkreślał dodatkowy argument jakim jest wsparcie od samorządu Jerzy Pohrebny.

Przewodnicząca miejskiej Komisji Sportu Katarzyna Wójcik poprosiła prezesa klubu o podanie danych dotyczących wielkości kwot pochodzących ze sprzedaży biletów, umów ze sponsorami oraz kwot wydatków związanych z prowadzeniem klubu. - Musimy mieć przejrzystą sytuację, by móc podjąć decyzję o przyznaniu klubowi dotacji - wyjaśniła radna.

Prezes odparł, że nie umiał podać kwot, ale obiecał, że przygotuje takie dane.

"Chcemy tego hokeja, czy nie chcemy"

Paweł Liszka przypomniał, że wkład sponsorski Miasta to też udostępnianie klubowi lodu po preferencyjnych cenach i inne ulgi.

- To chcemy tego hokeja w Nowym Tagu, czy nie chcemy? - zapytał Marek Fryźlewicz. - Ciesze się, że jestem w tej grupie radnych, która złożyła apel do burmistrza (o dodatkowy milion dla klubu - przyp. red.). Dziesięciu radnych prawie połowa Rady. Nikt nas nie inspirował, po prostu sami się zebraliśmy - przekonywał radny Fryźlewicz.

Głos zabrała także Agata Michalska, była prezes kubu hokejowego. - To o czym mówi prezes absolutnie mnie nie zaskakuje. Raporty z działalności spółki przedstawiane są burmistrzowi co roku, bez tego dokumentu nie dostalibyśmy żadnej dotacji. Spółka powstała 3 lata temu. W 2016 roku zadłużenie było zerowe, w 2017 wyniosło 2 tysiące, w 2018 - 200 tysięcy złotych, ale ta strata też jest do wyjaśnienia. Od lat klub nie ma generalnego sponsora. Ostatnim był Wiesław Wojas. Sponsor główny to trudna sprawa. Teraz klub znajduje się w okresie newralgicznym - to jest przełom sezonu. Pojawiły się okoliczności, których prezes nie jest w stanie przewidzieć. By grać na pewnym poziomie klubowi potrzebny jest budżet minimalny od 2,5 do 2,7 miliona zł. To się sprawdziło. Przy takim budżecie graliśmy o najwyższe trofea. I opłacało się to miastu i klubowi. Przy kwocie 2,7 mln wkład Miasta sięgał 20 procent plus preferencyjne stawki za lód - wyliczała.

"Tak łatwej decyzji burmistrz jeszcze nie miał"

- Dlatego trzeba wspierać hokej, Powinniśmy to robić, bo to jest nasza tradycja. 86 lat ludzie na to pracowali i naszym obowiązkiem jest dbać o tę tradycję. Jesteśmy jako miasto rozpoznawalni w Polsce właśnie z tego hokeja i daliśmy temu wyraz wprowadzając do Strategi Rozwoju Miasta zapis o imprezach o znaczeniu krajowym i międzynarodowym. Dotacja z budżetu miasta daje też bezpieczeństwo sponsorom i partnerom i zawodnikom. Wszystkim. Bo wiedząc, że samorząd jest jednym z partnerów - inni mają do nas większe zaufanie. To dlatego wartość tych środków jest tak duża. Bo to nie tylko pieniądze, ale i wyraz zaangażowania władz. Wartość medialna nazwy "Nowy Targ" zwróciła się dziesięciokrotnie. Wkład 500 tysięcy złotych wynosi teraz 5 milionów. Ja przez cały czas trwania mojej prezesury - współpracę z burmistrzem podsumowałabym jako bardzo dobrą. Burmistrz podpowiadał, zachęcał do rozmów z radnymi, by ich przekonywać na argumenty i my staraliśmy się to robić. I przynosiło to efekty. Dlatego jestem zaskoczona, że wychodzi inicjatywa od grupy radnych - jak się określa "opozycyjnych" - którzy się podpisują pod tym, składają pismo na ręce burmistrz, że wystarczy do tego dołączyć radnych ze swojego ugrupowania i mamy "zielone światło", a pan burmistrz ma sto procent poparcia na działania związane z hokejem... takiej łatwej decyzji jeszcze chyba burmistrz nie miał nigdy... Chciałam podkreślić, zę ten apel to nie była moja inicjatywa. To wyszło do radnego Fryźlewicza, Swałtka i dlatego ta inicjatywa ma dla mnie taką moc - podsumowała radna Michalska.

Burmistrz Nowego Targu krótko przypomniał krótko historię stworzenia się KH Podhale, co było wymogiem nałożonym przez PZH. - Klub Sportowy powstał, a zadłużenie zostało w stowarzyszeniu. Spółka działa dopiero trzeci rok, prowadzi działalność, może się zbilansować. Miasto nie powinno być wiodącym sponsorem, bo to jest sport zawodowy. Powinien finansowanie przejąć biznes, ale przedsiębiorcy nie garną się by sponsorować ten sport - mówił Grzegorz Watycha. Jak dodał - od kiedy Wiesław Wojas się pożegnał z klubem, klub nie może "wyjść na prostą".

Burmistrz chce czuć, że ma oparcie w Radzie Miasta

Zwracając się bo byłego burmistrza, a obecnie radnego Marka Fryźlewicza, Grzegorz Watycha dodał: - Słowa pan brzmią niewiarygodnie, bo pan Wojas sam mówi, że nie miał wsparcia ze strony Miasta nawet rzędu 200 tys zł. My teraz przelewamy po 260 tysięcy. Potrzebna jest rozmowa o przyszłości klubu. Samo "pospolite ruszenie" jak w krakowskiej "gwieździe" nie daje rękojmi na dalsze działania. Klub nie ma sponsora generalnego, za to został uwikłany w politykę - co trzeba sobie jasno powiedzieć, żeby dotknąć sedna sprawy. 10 radnych podpisuje się pod pismem i oczekuje działania. A czy ktoś z was poparł mój projekt za opłatą targową, co jest potrzebne żeby ten milion zarobić i znaleźć w budżecie? Nie. Wtedy nie ma poparcie, wtedy jestem sam i to ja jestem ten zły. Dlaczego pani radna Michalska przywołuje nagle Strategię Rozwoju, a przy głosowaniu nad nią - wstrzymywała się od głosu? Ile było głosowań w stosunku 12 do 9? Sami się wpisujecie w tak zwaną "opozycję". Ratujmy razem ten klub, ale i wspierajmy razem inne działania, które służą temu miastu. Prosiłbym, żeby państwo z taką samą troską podchodzili do kwestii pozyskiwania dochodów do budżetu miasta - podsumował Grzegorz Watycha.

Sprawozdanie MMKS Podhale Nowy Targ za sezon 2018/2019, które przedstawił prezes Zdzisław Zaremba nie wywołało już takich emocji, chociaż i to stowarzyszenie boryka się z problemami finansowymi. Zadłużenie sięga kilkunastu tysięcy złotych. Zaiskrzyło jednak ponownie, gdy padło pytanie o to skąd się wziął dług MMKS wobec Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Odpowiedź, że jest to kwota którą zalega miejskiemu zakładowi KH Podhale za lód i opłaty za użytkowane pomieszczenia, ale które to zobowiązanie spłaca MMKS - ponownie poruszyło radnych.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
doktorek09:13, 27 czerwca 2019
Prezes i zarząd pracuje za darmo i to jest chore - wszyscy wymagają i oczekują a Prezes pracuje społecznie za darmo.
Słuchajcie !!!!Prezes jest wyzyskiwany i nie tylko on a miasto nie dość że zyskuje i wizerunkowo to jeszcze wymaga i oczekuje od gościa który pracuje za darmo????
maverick00:35, 22 czerwca 2019
@ Kibicka ponad wszystko:
Nic mnie ten sport nie obchodzi, ale mogą się ze swoich prywatnych pieniędzy wzajemnie wspierać, nie dbam o to, tylko niech nie wyciągają ręki po publiczne pieniądze. Przy czym wcale mi nie chodzi o to żeby na przyszłość się na poważnie rozliczali (czego okazuje się że do tej pory nie robili należycie) tylko żeby im już nie dawać ani grosza z publicznych pieniędzy.
Kibicka ponad wszystko22:38, 21 czerwca 2019
@maverick A więc nie jestes zainteresowany tym sportem, mimo to wydaje Ci się, że wiesz o nim wszystko!? Tak się składa, że ja się interesuje,znam kilku zawodników bardzo dobrze i właśnie oni jako pierwsze źródło informacji powiedzieli mi o wspieraniu klubu przez zarząd...w zamian za to dostają tylko hejt! Współczuję i jednocześnie życzę chłopakom powodzenia!
zasmucony08:36, 21 czerwca 2019
A dlaczego nikt z radnych, mając przed oczami dwa "sprawozdania" finansowe nie zadał żadnego pytania o wykorzystaniu przez klub, który jest przecież podmiotem gospodarczym (Sportowa Spółka Akcyjna) środków celowych przekazanych z budżetu miasta? Na co, ile, kiedy i w jakiej formie te pieniądze wydawał Zarząd? W jaki sposób transferował pieniądze publiczne przeznaczone na szkolenie dzieci i młodzieży MMKS na utrzymanie drużyny zawodowej? (o tym wspominał prezes Zaręba, pozostając zupełnie bez reakcji zainteresowanych w Radzie). Przecież to chyba o to chodziło w tej szopce naciągaczy na ostatniej sesji, by uzyskać wiarygodne informacje o funkcjonowaniu i finansowaniu tego przedsięwzięcia... ale sądząc po bezradności radnych, raczej o zmiękczenie podnoszących ręce za przekazaniem kolejnego miliona złotych. Przecież magia słów, intencji, wizji i tak zadziała. Mam wrażenie, że nawet już zadziałała w gabinecie Burmistrza. Wynik też 12:9. Przecież tak działa od wielu, wielu lat przy zupełnym braku kontroli miasta nad wydatkowaniem swoich pieniędzy.
Józek5300:06, 21 czerwca 2019
miasto powinno dac konkretne pieniądze na szkolenie młodzieży - w ramach zajęć dla młodzieży , zawodowy hokej to nie sprawa miasta , zawodowcy niech zajmą się soba zawodowo a nie żebraja co roku i nazywają się zawodowcami . zawodowy klub wypłqaca gaże prezesom i obsłudze to chore , to tak jakby opłacać dyrektorów Wojasa , Steskala i Żarneckiego pieniedzmi z podatków miszkańców
focus14:40, 20 czerwca 2019
Czytam, przecieram oczy ze zdumienia i nie wierzę, że w dzisiejszych czasach można używać takich tanich chwytów marketingowych, by pozyskać pieniądze publiczne. Sama wypowiedź, iż: "Hokej to jedno z niewielu narzędzi, jakim Miasto dysponuje, by się promować." - to jeden z największych banałów, jakie można wypowiadać na forum Rady. Proponuję, by radni zamiast udowodniać fałszywą tezę o wyjątkowej roli hokeja w rozwoju Nowego Targu, spróbowali te dwa miliony rocznie przeznaczyć na zdecydowanie bardziej efektywne działania w skali ogólnopolskiej i w docelowych segmentach grup, dla których nasze miasto może być znacznie atrakcyjniejsze niż mecz hokejowy lub kolorowe wstążki na drzewach.
Bolek11:25, 20 czerwca 2019
1. Może już czas powiedzieć pas!?!?. Niech sie znajdzie odwaznyni powie basta. Już któryś raz odbywa się ratowanie klubu bez efektu. Będziemy z budżetu miasta ściągać grajkow do grania bo szkolenie leży i nie ma kto grać. teraz milion ,za rok dwa i tak dalej.Co do Pani michalskiej to chyba taka czysta nie była skoro zadłużenie rosło od 3 lat.wiedziala kiedy że sceny zejść!
Opop10:43, 20 czerwca 2019
Po pierwsze ta żenująca sytuacja powinna zająć się RIO ponieważ miasto daje dotacje publiczne środki prywatnej spółce a prezes spółki nie jest w stanie rozliczyć sie na co wydał pieniądze podatników. Na to nikt nie zwraca uwagi. Jak przeczyta to potencjalny sponsor to wiadomo ze odejdzie mu ochota od współpracy z takimi super biznesmenami. Mysle ze problem ma głównie UM i burmistrz. W dobie gdy brakuje na drogi lub kanalizacje a na dopłaty do wymiany pieców nie można się doczekać taka dotacja jest nie zrozumiała przy czym prezes nie umie zliczyć na co wygrał pieniądze. Ciekawe czy prowadzi księgowość w ten sam sposób.
maverick07:39, 20 czerwca 2019
@ Kibicka ponad wszystko:
No więc nie poświęcają swoich pieniędzy, ponieważ żądają, bagatelka, miliona złotych dotacji. Niech każde towarzystwo wzajemnej adoracji zażąda po milionie to pójdziemy z torbami. Dla mnie hokej to jest bezsensowana i brutalna gra, nie warta nawet jednej złotówki dotacji, i wiem że 95 procent społeczeństwa uważa podobnie jak ja.
Kibicka ponad wszystko21:12, 19 czerwca 2019
Matko czytam to wszystko i nie wierze, znam to środowisko, obecnego prezesa i zarząd! wiem, że naprawdę poświęcają swój czas i pieniądze na to zebyscie Wy mogli grzać tylki na siedzeniach podczas meczy. Najlepiej hejtowac, a może weźcie się do roboty i sami pomóżcie klubowi skoro to takie proste!!!??? No łapki w górę kto chętny!??? No właśnie...brawo zarząd, wierzymy w Was!
maverick20:15, 19 czerwca 2019
Fiasko dotknęło tym razem ludzi, którzy do tej pory nigdy nie zaznali porażki, jeśli chodzi o wyciąganie pieniędzy od podatnika, ludzi którzy byli do tej pory święcie przekonani że wystarczy że wypowiedzą magiczne słowo 'hokej' i wszyscy natychmiast padną na kolana, a burmistrz sypnie kasą. Niech się rzucają, spazmują i histeryzują. Burmistrz nie powinien dać im ani grosza. Źle prowadzili księgowość, są dziurą bez dna, nie chcą się zreorganizować, wydają pieniądze których nie ma, więc byłoby to demoralizujące względem innych.
maverick19:45, 19 czerwca 2019
Ludzie, trzymajcie się zdrowego rozsądku. Około 95% społeczeństwa w ogóle nie interesuje się hokejem. Niby z jakiej to racji burmistrz miałby się uginać wobec nacisków maleńkiej, acz wpływowej, grupki fanów hokeja? Ani złotówki na hokej (ciekawe że już nawet Wojas się wycofał z finansowania).
mag18:02, 19 czerwca 2019
Ten cały klub to druga po Urzędzie Miasta teoria chaosu. Sam nie wiem gdzie jest gorzej. Chyba się nawet uzupełniają.
haha14:42, 19 czerwca 2019
hahahah głupszego jeszcze dziś nic nie przeczytałem, nie powinni dać nawet złotowki na hokej
arizona drim13:09, 19 czerwca 2019
Radna Katarzyna jest mistrzynią nieudolności.
góralka12:46, 19 czerwca 2019
Burmistrz sobie "wybuduje" nowa halę lodową ubierze łyżwy i sam będzie na niej jeździł, skoro tak traktuje hokeistów i ludzi pracujących w klubie. Jego agresywna wypowiedź z sesji rady miasta tylko świadczy o tym żę temat hali to kampania wyborcza, czarno na białym widać jak traktuje tradycję tego miasta , hokej i jego historię, którą możemy się szczycić. Obowiązkiem włodarzy miasta jest zadbać o obiekt i stworzyć godne warunki dla sportowców, kontynuować tradycję ,współpraca z zaangażowanym klubem- wówczas można zapraszać sponsorów do współpracy nie na odwrót.Panie Burmistrzu nie wspiera pan ani hokeja ani przedsiębiorców w mieście żal patrzeć jak się firmy zamykają ul Szaflarska jest tego ostatnim przykładem 4 lokale na jednym odcinku.... Dział marketingu miasta pobudka ! wstawać, nie spać ! macie w mieście prawdziwy diament a nie alpaki i wstążki. Gdzie jest muzeum ?, gdzie informacje o olimpijczykach ? gdzie tablice przy wjeździe do miasta marzy wam się turystyka ??? jarmark Podhalański, przywitanie lata wysoko budżetowe imprezy podwórkowe w skutek brak promocji miasta poza nim. i tak w koło. Podziwiam ludzi z klubu, którzy pracują za darmo wkładając w hokej swój czas oraz serce pomimo iż rada miasta wylewa na nich pomyje.
Dan11:22, 19 czerwca 2019
Nie zgadzam się z opinią prezesa. Te miliony wydawane na hokej, należy w końcu wydać na wykorzystanie super-atrakcyjnej lokalizacji Nowego Targu w jednej części i na reklamę Nowego Targu, jako miasta turystycznego w drugiej. W hokej powinni inwestować sponsorzy. Dzisiaj o to trudno, ponieważ brak sukcesów powoduje, że żaden biznesmen nie chce się utożsamiać z ruiną lodowiska, ani z drużyną mającą znikome osiągnięcia. Tym bardzie jaka to jedyna szansa na promocję Nowego Targu?
Zibi10:00, 19 czerwca 2019
Jestem kibicem hokeja i estem jak najbardziej za dofinansowaniem!!!
Ale panie prezesie trzeba sie trochę ruszyć i iść działać samo nie przyjdzie jak ktoś sie bierze za coś to trzeba mieć plan....A po drugie pytanko ile zarabia pan prezes Jurzec???A teraz szpila do fryzlewicza co zrobiłeś jak pan SWojas i Wolski chcieli zrobić coś z halą...Obłuda Mareczku pełną gębą!!!A do pana prezesa rada Blachotrapez,Wojas,GTymbark,Fakro,PKL trzeba tylko iśc się ruszyc i działać...powodzenia
Jasiek07:57, 19 czerwca 2019
Kompletna klapa. Mam prośbę do Rady Miasta, by nie ulegała takim banałom nowomowy Jurzca, Pohrebnego i innych działaczy hokejowych na etatach. To jest żenujące. Mam również żądanie, by ta sama Rada stanęła na wysokości zadania i była w stanie dostrzec, że właśnie wchodzi w kolejną fazę fatamorgany mającej na celu wyłącznie skok na kasę publiczną.
Nie sposób też nie odnieść się do zachowania Pana burmistrza, który wpierw rozpalał to ognisko roszczeń przez cztery lata, obiecując temu środowisku złote góry, a teraz w sposób komiczny próbuje stać na straży wydatków publicznych, tylko dlatego, że na drodze stanęła mu radna Michalska. Ojojoj jaki bajkowy strażak Sam.
Analityk07:55, 19 czerwca 2019
Przez to przedsiębiorca, jak i jego cała rodzina - czemuż to nie budują wymiaru marketingowego swoich przedsiębiorstw na hokeju poprzez sponsoring? Bo maja na tyle rozumu że wiedzą ze to nic nie warte ahahhaha
Szukamy frajerów jak miasto. w mieście jest 34 000 tys mieszkańców niech zadecydują czy wola za sponsorować komuś zachcianki czy może drogi chodniki?
Analityk07:52, 19 czerwca 2019
W Nowym Targu jest wielu sportowców, startują w mistrzostwach Polski,Mistrzostwach Europy. Zapie... 5 czasem 6 dni w tygodniu w pracy po to żeby zarobić na życie i swoje pasje. Czemu ich nikt nie dotuje!To tez jest promocja.
Góral z Polski07:26, 19 czerwca 2019
Byly burmistrz miasta sie obudzil widze. Sam zablokowal Wojasa i Wolskiego gdzie chcieli zainwestowac w hokej i hale a teraz gra aktorka. Brawo Ty Fryzlewicz. Miasto musi wspomagac hokej nie moze byc ze hokej. Nowy Targ jest Hokejem i ciesze sie ze inne sporty w miescie sie rozwijaja. Szkoda ze sa firmy na Podhalu ktore zaluja swoich pieniedzy na sport.
Powodzenia dla zarzadu MMKS PODHALE oraz KH PODHALE
nowotarżanin07:23, 19 czerwca 2019
brawo p Burmistrzu podniesienie opłaty targowicy z przeznaczeniem na hokjej jest najlepszym wyjściem i dziwi że p.Michalska była przeciw już napewno na nią nie zagłosuje
joooozwa pięćdziesiąt trzy01:31, 19 czerwca 2019
smutne jest to że Kibice tylko wymagaja , a tak naprawde maja gdzieś Szarotki . Wielkie kluby maja dotacje włąśnie od kibiców , każda nowa koszulka to relikt , karnet sprzedaje sie na pniu a u nas ciagle słychac że za drogo , za drogo . Kibice nietety mówia tylko o tym ze im sie wszystko należy ( jak Szydłowej premie) ale zero działania ... smutne to jest . A najfajniejsi to są kibice spoza NT którzy pluja na miasto ale jakoś podatków nie płaca w mieście .
Koniec nadchodzi niestety
AS23:53, 18 czerwca 2019
Marek Ty ... a Ty nie wyciągasz swoich raczek po ping ponga......? A Pan Grześ to wstydził by się przychodzić na mecze i kibicować Szarotkom ....
Dzidy Wy dziady zal mi tego miasta ..../
baciok@22:47, 18 czerwca 2019
Nie ma co filozofować. Sytuacja jest zero-jedynkowa.
Hokej nigdy nie będzie przynosił zysków w Polsce.
Nowy Targ o tyle jest w gorszej sytuacji ze nie ma tu dużych firm z kasą, nie ma firm państwowych.
NT niestety gdzie się obrócić znany jest z hokeja.
Podpowiadam:
1. Miasto jasno się deklaruje czy ponosi koszty utrzymania klubu.
Na razie to jest takie kluczenie
2. A może parlamentarzyści z PiSowscy z naszego ternu załatwią jakiś sponsoring firm państwowych np z sektora energetycznego.
Hokej to jedyna rozrywka w NT.
Dociekliwy22:39, 18 czerwca 2019
Ja wam dam sponsora generalnego, ale Zarząd musi odejść.
Jak nie potraficie dodać kilku liczb, nie dziwi, że ktoś kogoś chce tutaj w***ć.
Amatorszczyzna.
A jak nie potraficie znaleźć sponsora, ogłoście się na OLX-ie.
Sam do tego syfu nie przyjdzie, wręcz przeciwnie, jak ktoś się pozna na działaniach Klubu/Zarządu, sp***a.
smutny kibic22:32, 18 czerwca 2019
Coś tu nie gra. Jeżeli ktoś wyciąga rękę po pieniądze (dofinansowanie) to powinien wiedzieć co się dzieje u niego na podwórku. Jak można powiedzieć nie wiem, to się w głowie nie mieści, księgowej nie ma. Ja się pytam gdzie jest komisja skrutacyjna która to by sprawdziła co tam się dziej. Co zarząd to długi. Dlaczego nikt z rady sportu przy urzędzie miasta nie potrafi skontrolować wydatków, wpływów i innych umów związanych z działalnością tego klubu. Co roku tylko dokładamy do tego sportu i nic z tego nie wynika jest tylko gorzej. Jak to jest możliwe że są pieniędzy dla przyjezdnych trenerów i zawodników z zagranicy a nasi wychowankowie tułają się po świecie. Ewidentnie panuje chaos który trzeba opanować bo to już chyba ostatnie tchnienie tego klubu.
klara22:13, 18 czerwca 2019
jak to taka wartość medialna promocyjna to aż dziw czemu sponsorzy nie walą drzwiami i oknami ;)
liczydło22:09, 18 czerwca 2019
Ten Pan ma takie pojęcie o marketingu jak pies o księżycu. Wciąż powtarzane te same slogany od lat o rzekomej promocji, korzyściach, rozpoznawalności jakoś zupełnie nie zmienia pozycji samego klubu na rynku sportowym, a już zupełnie rangę miasta z tego tytułu. W dzisiejszych czasach stosuje się przecież proste algorytmy , z których jasno wynika, że to przedsięwzięcie jest nieopłacalne. Nawet przy prostej arytmetyce cepa można dojść do wniosku, że skoro rocznie miasto wyrzuca na ten elitarny sport 2-3 mln złotych to w skali dziesięciu lat mamy 20-30 mln naszych wspólnych pieniędzy. I zero zwrotu inwestycyjnego. Dlatego proszę skończyć z tymi szpagatami i wymuszaniem emocjonalnym na radnych wsparcia finansowego z pieniędzy publicznych. Jeszcze nie tak dawno, na tej samej sali, przy bierności prawie tych samych radnych nawijał makaron na uszy niejaki prezes Hałasik (PZHL) mówiąc o gigantycznym kapitale Podhala rzędu 20 mln zł, na który zresztą powinna wydać Rada Miasta bez wahania, robiąc interes życia. Prawie tak świetny jak zrobił sam Prezes doprowadzając do bankructwa PZHL i powodując zadłużenie w wysokości 15 mln zł. Teraz słyszę, że prezes Jurzec, składający sprawozdanie finansowe nie jest w stanie określić wpływów reklamowych i biletowych za poprzedni rok, ale wie w jakim bezwzględnym interesie jest danina Nowego Targu za historyczne sukcesy KS Podhale. Kpina na resorach i kompromitacja.
Obserwator 221:58, 18 czerwca 2019
Zwróćcie się o sponsoring osobiście do Pana Daniela Obajtka Prezesa PKN Orlen, któremu to Nowy Targ powinien być drogi wszak to tu upłynęła Jego młodość. Może się pochyli nad naszym hokejem.
Miecio21:39, 18 czerwca 2019
Ja się wcale nie dziwię że nie ma sponsorów, skoro Prezes jest totalnie nie przygotowany na rozmowy.....
lsd21:29, 18 czerwca 2019
Panie prezesie, proszę zdradzić co wy tam łykacie.
O21:21, 18 czerwca 2019
Gdzie tam jedyna forma promocji? Są jeszcze wstążki Wstążki
Piotr21:15, 18 czerwca 2019
Oczywiście jestem za przyznaniem miliona złotych natomiast trzeba brać siły na zamiary. Co do Fryźlewicza to po prostu powinien się wstydzić za obecne działania, kiedy sam był hamulcowym klubu jako poprzedni burmistrz.
Anonim21:14, 18 czerwca 2019
Szkoda słów daleko NT nie zajdzie na galeriach daj im boze
Fan tez!20:58, 18 czerwca 2019
@fan medialność jest duża,to fakt.Dlaczego sponsorzy sie wycofują?w Polsce nie wolno mowić o hokeju z mediach!to co maja kasę wydawać.dlaczego? Bo są tylko i wyłącznie kopacze którzy zawsze wszystko przegrywaj a dalej potężne pieniądze sie w to pcha,bo komuś sie uj***.. ze będziemy mistrzami świata,reszta sie nie liczy.
Paweł20:50, 18 czerwca 2019
Pan prezes napędzany "optymizmem" pana Macieja działa jak w transie. Bełkocze sam nie wie o czym i brnie do "przodu" niczym czołg po bagnie wciągając po uszy w to bagno Naszą drużynę. Oby tylko udało się komuś kiedyś tą drużynę z tego bagna wyciągnąć.
Kończ Waść wstydu oszczędź.
Tomek20:46, 18 czerwca 2019
Obecny Pan Prezes tak jak jego poprzedniczka nie nadają się to pełnienia tej funkcji. W klubie KH należy zrobić w końcu porządek i tyle.
Jola20:44, 18 czerwca 2019
Pięknie wygląda ten Prezes KH niczym z żurnala tylko co z tego jak menago z niego żaden. Idź Pan zarabiaj na koszulach, a potem sam dotuj hokej.
maverick20:03, 18 czerwca 2019
Panowie padli ofiarą syndromu tzw. 'echo chamber'. Chodzi o to, że w pomieszczeniu zbiera się grupa jednakowo myślących entuzjastów jakiejś idei i cały czas jeden po drugim nawijają jaki to np. w tym wypadku hokej jest dobry, świetny i wspaniały. Ich głosy odbijają się od ścian pomieszczenia z powrotem do środka, a oni błędnie uznają że te ich odbite od ścian głosy to głosy ze świata, że cały świat tak samo myśli jak oni, wow, nic innego poza hokejem nie istnieje w całej Polsce i na całym świecie. Symptomatyczne w tym względzie jest odwoływanie się któregoś z tych panów do jakiegoś tam meczu, ponoć najdłuższego w historii, i przekonanie że nikt tego meczu nie zapomni do końca życia. Otóż panowie, zejdźcie na ziemię; ja, podobnie jak 95% ludzi na Podhalu, w ogóle nawet nie wiem o jakim meczu wy mówicie. Już piłka nożna jest o wiele popularniejsza od hokeja i w niej co najwyżej wracają się zainwestowane pieniądze, ale to musi być większy i bogatszy rynek reklam, rozwijać się może jedynie w metropoliach albo w miastach które mają na swoim terenie giga przedsiębiorstwo przysparzające olbrzymie dochody z podatków, Nowego Targu nigdy nie będzie stać na ekstraklasę (nie tylko temu że jest za małe, ale również dlatego że jest za biedne).
Czekając na Godota20:03, 18 czerwca 2019
Przecież Nasze Miasto pozyskało sponsora -Color Park .
Energia Miasta,Starostwa i Policji poszła na budowę ronda
turbinowego i konsultacje -których koszty pośrednie pokrywał budżet z naszych podatków.Pewnie był od nich i sponsoring na imprezy i wybory !
I co i jajco!!!! Potykacz na Zakopiańce i betonowe mury z betonowym lasem na wjeździe do miasta-może to z dawna oczekiwany WITACZ ?
Czemu to tak nie wyszło z Wojasem ? z Wolski i innymi ?
Może sport to za drogi ,może zbyt mało popularny, może za mało kibiców ?
Za mało kasy wokół tego sportu ???
To po co nowa hala z 100 milionów ???
Fan19:38, 18 czerwca 2019
Skoro wartość medialna jest tak duża, to dlaczego obecni sponsorzy się wycofują i rezygnują z takiej promocji?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas