Środa, 26 luty 2020, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
23.06.2019, 10:21 | czytano: 2380

Symboliczne przekazanie środków z Funduszu Dróg Samorządowych

zdj. Urząd Wojewódzki w Krakowie

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie przedstawicielom samorządu terytorialnego symbolicznych czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Obietnice dofinansowania otrzymali m. in. reprezentanci Miasta Nowy Targ, Zakopane oraz gmin Nowy Targ i Łapsze Niżne.

W sumie małopolskie samorządy otrzymały wsparcie w wysokości ponad 99 mln zł. W wydarzeniu uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, małopolscy parlamentarzyści oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Lepsze drogi to większe szanse na rozwój, inwestycje i nowe miejsca pracy. Dlatego przygotowaliśmy Fundusz Dróg Samorządowych, z którego dofinansujemy modernizację i budowę tysięcy kilometrów dróg lokalnych. W ciągu 10 lat wspomożemy samorządy kwotą 36 mld zł. Cieszę się, że województwo małopolskie tak bardzo zyska dzięki nowemu programowi rządowemu - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Fundusz Dróg Samorządowych to nie tylko realne wsparcie dla samorządów, to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby mieszkańców naszego województwa. To właśnie inwestycje na drogach gminnych i powiatowych są tak istotne z punktu widzenia codziennych czynności i obowiązków. Serdecznie gratuluję wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego, które otrzymały to rządowe wsparcie i życzę sprawnej realizacji inwestycji - dodał wojewoda Piotr Ćwik.Na liście podstawowej dróg powiatowych znalazła się rozbudowa drogi Skawa - Raba Wyżna w miejscowości Skawa. Blisko dwukilometrowy odcinek oddany ma zostać do użytku do listopada tego roku. Inwestycja kosztować będzie prawie 5 mln zł, przyznana dotacja to ok. 3 mln.

Przebudowa drogi powiatowej jaką jest ul. Szaflarska w Nowym Targu zakończyć się ma także w listopadzie br. I podobnie jak w przypadku pozostałych dotacji - suma na symbolicznym czeku opiewa na połowę wartości projektu. W tym przypadku jest to połowa z 5 423 444,71 zł.

Środki z Funduszu Dróg Samorządowych przekazane zostaną także na drogi gminne. Największa kwota dotacji, bo prawie 4,5 mln trafi do Miasta Nowy Targ na budowę drogi Niwa-Grel. Gmina Łapsze Niżne na remont ul. Nadwodniej, Krótkiej i Kamieniec w Niedzicy otrzyma ponad milion zł. Do gminy Nowy Targ trafi blisko 1,8 mln na remont ul. Na Równi, ul. Kościelnej i ul. Nadwodniej.

Miasto Zakopane na rozbudowę dróg gminnych obejmującą budowę skrzyżowania ul. Droga na Bystre, Droga do Olczy, Mieczysława Karłowicza i Droga na Antałówkę z drogą powiatową - ul. Oswalda Balzera otrzyma 2,7 mln zł .

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
maverick21:07, 24 czerwca 2019
@ Podatnik:
Będziemy wszyscy zawiedzeni, ponieważ żeby mogło być dobrze to już dziś powinny być prowadzone szkolenia kwalifikacyjne żeby urzędnicy mogli się przekwalifikować, chociażby np. na pracowników basenów. Daczego urzędnicy nie wywierają oddolnej presji na rząd, pod hasłem np. "żądamy przekwalifikowania nas", "my chcemy szkoleń do pracy w innym zawodzie", itd. itp.? Jeżeli rząd nie jest od dbania o stanowiska pracy dla setek tysięcy swoich obywateli, to od czego on jest?
Podatnik06:44, 24 czerwca 2019
I tutaj maverick się z Tobą zgodzę.
Jest za dużo urzędasów i sztucznie coś muszą robić. Powtórzę po raz kolejny. Rozwiązać Zus,Pup, rozwiązać powiaty, gminy i inne głupoty,i zwolnić MILION urzędasów. Aha i obniżyć cenę basenu, bo obecna to czyste złodziejstwo.
Leśny dziadek02:21, 24 czerwca 2019
A to Szczawnica nic nie dostała ?
Budowa komisariatu wstrzymana.
No to Grześ musiał coś podpaść obecnej władzy.
Oj to już chyba niedługo :

Idzie Grześ przez wieś
worek piasku niesie
a przez dziurkę piasek ciurkirm
sypie się za Grzesiem .....
maverick20:00, 23 czerwca 2019
@ jas:
Z tych dawnych lat szczególnie wryło mi się w pamięć hasło: 'przyszłość socjalistycznej Polski budujemy dziś'. Potem przyszedł stan wojenny i gorzkie rozczarowanie. Obecna pompa i propaganda sukcesu zakończy się podobnie, będziemy mocno zawiedzeni, i to obawiam się że już wkrótce.
jas16:59, 23 czerwca 2019
Propaganda jak za dawnych lat. A jak się to skończyło?
Anakonda12:38, 23 czerwca 2019
A gmina Czorsztyn ????
maverick12:06, 23 czerwca 2019
Po co ta cała pompa? Są od tego wypracowane procedury oraz profesjonaliści w służbie cywilnej, którzy doskonale wiedzą co, ile, kiedy i na jaki cel przeznaczyć. To wszystko powinno chodzić jak w szwajcarskim zegarku, bez żadnych ozdobnych czeków i zbędnych sesji zdjęciowych dla notabli.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij