Piątek, 29 maj 2020, Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Clouds
17°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 36
Clouds
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.06.2019, 17:26 | czytano: 3614

Szymon Fatla pyta: "Gdzie dzieci, młodzież i nieco starsi mają odreagowywać, jeśli nie uprawiając sport?"

zdj. Podhale24

NOWY TARG. Radny podczas sesji Rady Miasta złożył interpelację dotyczącą udostępniania boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3 na Kowańcu oraz stanu nawierzchni ulicy Józefczaka.

Oto ich treść:

"W sprawie udostępniania boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3 na Kowańcu - docierają do mnie głosy Mieszkańców tego rejonu Miasta zainteresowanych korzystaniem w okresie wakacyjnym z wyżej wymienionego obiektu sportowego. Zaniepokojeni są oni informacją, jakoby boisko miałoby być dostępne w okresie wakacyjnym przez jedynie 3h dziennie. Z informacji przeze mnie uzyskanych wynika, że już teraz możliwość korzystania z obiektu rekreacyjnego jest mocno ograniczona ze względu na ustalany grafik… no właśnie, przez kogo? W czyim interesie? Gdzie dzieci, młodzież i nieco starsi mają odreagowywać, jeśli nie uprawiając sport? Alternatywą, której zdecydowanie chcemy uniknąć, jest spożywanie napojów wyskokowych i inne niechlubne uczynki.

Uważam za konieczne, by takie miejsce dla młodzieży było ogólnodostępne przez cały dzień, a przynajmniej w godzinach korzystnych dla wszystkich.

Bardzo proszę o oficjalną informację:
- na jakich zasadach udostępniane są boiska przyszkolne na terenie Miasta Nowy Targ,
- w jakich godzinach w okresie wakacyjnym otwarte będą wyżej wymienione obiekty sportowe.

Promocja zdrowego stylu życia i dbałość o zdrowie oraz sprawność fizyczną Mieszkańców wymaga, by te będące najbliżej mieszkańców boiska sportowe, były optymalnie wykorzystywane na co dzień, a przede wszystkim w okresie wakacyjnym. Nietrudno wydawać publiczne pieniądze, nie lada wyzwaniem jest wydawać je z głową."

Kwestia stanu nawierzchni ulicy Józefczaka:

"Mimo prowadzonych po zimie prac naprawczych stan drogi znów uległ znaczącemu pogorszeniu. Ubytki są tak wielkie, że stwarzają niebezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego - pojazdom mechanicznym jak i rowerzystom. Bardzo proszę o podjęcie pilnych działań w celu naprawy nawierzchni. Wnoszę także o kontrolę jakości wykonywanych po zimie prac, gdyż pojawienie się w tak krótkim czasie nowych dziur wywołuje wątpliwości co do poprawności przeprowadzonych prac".

Pisemne odpowiedzi na pytania radnego pojawią się za kilka-, kilkanaście dni na stronie Urzędu Miasta.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Kokosz20:34, 28 czerwca 2019
To po co inwestować, potem ponosić koszty utrzymania, jeśli nawet młodzież i młodsze dzieci nie mogą korzystać z obiektów sportowych w pełni w wakacje? A promocja zdrowego stylu życia? Popieram głos Radnego w tej sprawie. Tym bardziej, że prawie wszędzie w okolicy, i w gminie miejskiej czy wiejskiej, młodzi borykają się z tym samym problemem. Zbyt krótko czynne obiekty sportowe, rekreacyjne. Marginalnie otwarte i to krótko w niedziele. Włodarze uwzględnijcie w budżecie wydatki na dozór na tych obiektach, profilaktycznie, bo ruch to zdrowie.
Gosia23:45, 25 czerwca 2019
Co Pan radny Fatla nie zgłosi na radzie miasta to zaraz są komentarze na temat likwidacji Straży Miejskiej. Przecież to nie sam Fatla ją zlikwidował tylko było referendum i każdy komu chciało się przyjść na nie, mógł oddać swój głos. Więc wylewanie żółci w kółko od kilku dobrych lat o to samo mija się z celem.
A wracając do wypowiedzi Pana radnego to bardzo dobrze że ktoś interesuje się takimi sprawami. Osobiście bardzo szanuję i popieram.
Pawel08:22, 25 czerwca 2019
A ja chcialbym zapytac Pana Fatle od kiedy to wolnosciowiec jest za finansowaniem hokeja z miejsciego budzetu ?
Nowotarzanin00:36, 25 czerwca 2019
@zciekawością pytam a ktoś zgłosił taki problem do radnego? Pewnie nie. Więc skoro jest taki problem to warto przejść się na dyżur radnego i o tym wspomnieć.
La Loba00:15, 25 czerwca 2019
@Ewka chłopak jak na razie ma parcie na szkło. Na osiedlach go nie widać i raczej go nie interesują sprawy ludzi. Kompletnie nie jest zorientowany w sprawach miasta i uwielbia bić pianę z niczego byle tylko mieć swoje 5 minut na sesji, ale marnie mu to wychodzi, bo nie ma wiedzy na tematy, które porusza. Coś tam usłyszał, nie do końca sprawdził o co chodzi i robi coś bardziej pod publikę. Rośnie nam populista, ciekawe czy obetnie włosy i zapuści brzuszek, bo obstawiam, że nie zmieni sposobu wypowiadania się czyli:ja wiem lepiej, ja się znam ma wszystkim, ja was wszystkich uszczęśliwię.
Ewka23:04, 24 czerwca 2019
Szymon - młody i ambitny. Widać, że chłopak się nie boi wyzwań i pytań. bardzo dobrze, takich właśnie ludzi trzeba. Mieszkańcy musza widzieć i czuć oparcie w radnych.
Sympatyk Nowego Targu23:02, 24 czerwca 2019
Oj Ewa, coś mi się zdaje, że ktoś bliski stracił prace w straży miejskiej. Czy współczuje? chyba nie bardzo bo obecnie jest zapotrzebowane na pracowników w każdej branży ale rozumiem też na czym polega nepotyzm. Dziękujcie Bogu, że Wolnościowe Podhale doprowadziło do likwidacji straży miejskiej.
Dan21:30, 24 czerwca 2019
@Bożena - nie masz racji, brakuje straży w mieście i to widać na każdym kroku. Oczywiście ty nie widzisz samochodów zaparkowanych na pasach, chodnikach i zakazach. Nie widzisz śmieci walających się po chodnikach, nie spadają ci sople z dachów na głowę, nie musisz przedzierać się przez zaspy śniegu. Tobie sąsiad nie wali w okna dymem ze śmieci i plastików. Ty chyba żyjesz w jakimś innym świecie. Dawniej każdą z tych spraw można było zgłosić do straży i jeśli zajęli się tylko jedną na 10 to i tak nasze życie w mieście było łatwiejsze niż dzisiaj, kiedy dzięki panu Fatli straży nie ma. @Ewa ma pełną rację.
absolut21:12, 24 czerwca 2019
naprawdę CBA powinno sie zainteresować czy dzieci ,znajomi,kumotry czy pociotki burmistrzów i radnychi i też oni nie dostali synekur w mieście.
Czy nie sa w sekretariacie ,w jednostakch czy nie dostali zleceń na fitnes lub stanowisk w radzie za kasę . Kto to sprawdzi ? kto skontroluje to skontroluje i opisze .
z ciekawością pytam20:37, 24 czerwca 2019
Czemu radny interesuje się boiskiem na Kowańcu gdzie w soboty i niedziele jest zawsze otwarte, a nie interesuje się boiskiem przy SP2 ze swojego rejonu, które jest w weekendy nieczynne albo tylko przez godzinę?
Bożena20:33, 24 czerwca 2019
Do *Ewa
Straż miejska potrzebna jest jak dziura w moście. W gminie nadal urzęduje, bo na pewno nie działa a jak chcesz do nich sprawę zgłosić, że np. sąsiad spala śmieci w ogródku o piecu nie wspominając, to usłyszysz dźwięk centrali, bo panowie "pracują" do 15 a w godzinach urzędowania, usłyszysz odpowiedź, ze to nie ich sprawa, tylko...no kogo ja się pytam?
Tak samo było z miejską. Nie rozumiem tego ciągłego użalania się nad nimi, Czyżby ktoś bliski stracił ciepłą posadkę? Likwidacja tych *** to było jedno z lepszych posunięć władzy. Dlaczego wójt nie ma takiej odwagi?
sportowiec20:25, 24 czerwca 2019
W poprzedniej kadencji parokrotnie przewijał się temat, żeby dzieci i młodzież mieli dostęp do szkolnej infrastruktury sportowej. No i znowu trzeba od początku!
bezradna19:46, 24 czerwca 2019
dobrze że wyłączyli fonie w reżimowej tv po co nam to wiedzieć
Piłkarz17:57, 24 czerwca 2019
Ja tam jestem często i zawsze jest otwarte dłużej to może chodziło o inne boisko?
Ewa17:43, 24 czerwca 2019
Proponuję zlikwidować boisko i drogę tak jak straż miejska- zaoszczędzi się kasy na naprawach. A dzieci na zwykłym polu moga grać a ul. Józefczaka nie jest konieczna bo jest objazd. To moje pomysły. Inspirowałam się argumentacja Fatli jak likwidował straż miejska.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij