Wtorek, 16 lipiec 2019, Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Jabłonka i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 54
Clouds
16°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 54
Clouds
17°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 54
Clouds
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clouds
17°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 54
Clouds
14°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 54
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
25.06.2019, 16:48 | czytano: 3730

Sromowce Wyżne pięknieją

Fot. Wizualizacja / UG Czorsztyn

Sromowce Wyżne pięknieją zgodnie z planem. Właśnie zakończono prace związane z parkingiem przy remizie OSP w centrum wsi.

Rok temu gmina podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie projektu pn. „Rewitalizacja wsi Sromowce Wyżne celem stworzenia przestrzennych warunków do rozwoju społeczno-gospodarczego”. Dotacja wynosi niecałe 3 mln zł i przeznaczona jest między innymi na budowę chodników, parkingu przy remizie i szkole podstawowej, utworzenie strefy rekreacji, termomodernizację budynku OSP i Izby Regionalnej.

– Trwają roboty związane z rewitalizacją Sromowiec Wyżnych. Zakończono drugi etap, czyli parking w pobliżu remizy OSP – poinformował na ostatniej sesji Rady Gminy Czorsztyn wójt Tadeusz Wach.

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec tego roku.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
turysta12:22, 26 czerwca 2019
No tak Sromowce zabiegają o turystę...w przeciwieństwie do miejscowości takiej jak Niedzica dlaczego?????no chyba Niedzica leży w innej Gminie. Tu leży problem? inna Władza inna Rada inny punkt widzenia na turystykę, i....brak pomysłu na jej rozwój.
sromowce19:07, 25 czerwca 2019
Nie najświeższe, ale jeszcze świeże zdjęcia https://...A przed rewitalizacją wyglądało tak https://...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij