Sobota, 19 październik 2019, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Jabłonka i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clear
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 63
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
12.07.2019, 18:43 | czytano: 594

W Zakopanem trwają wakacje pełne kultury i atrakcji! (art. sponsorowany)

Sezon letni rozpoczął się już na dobre, a wraz z nim mnóstwo wydarzeń kulturalnych i muzycznych. Weekend w Zakopanem zapowiada się niezwykle atrakcyjnie!

13 i 14 lipca o godz. 20:00 w Sali Kongresowej Hotelu Grand Nosalowy Dwór po raz piętnasty odbędą się Wierchowe Spotkania organizowane przez Fundację Andrzeja Brandstattera Pro Artis. Zapowiada się wspaniała uczta muzyczna w połączeniu z integracją z osobami niepełnosprawnymi.


W sobotę podczas Koncertu Folkowego artystom Fundacji towarzyszyć będą zespół Hajlandery oraz Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna, a poprowadzą go Monika i Zbygniew Zamachowscy z Marcinem Zubkiem. W niedzielę Koncert Ceperski wraz z młodymi muzykami współtworzyć będą Natalia Kukulska, Kasia Nosowska, Olga Szomańska, Kasia Wilk, Kasia Klich, Kasia Moś, Dorota Miśkiewicz, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna, Zespół Adama Sztaby i Hajlandery, a poprowadzą go Artur Andrus oraz Monika i Zbigniew Zamachowscy.


Trwa także 19. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. W tym roku jest to prawdziwa różnorodność stylów i muzycznych emocji. Koncerty odbywają się na terenie całego miasta – w Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór, w Miejskiej Galerii Sztuki i w zakopiańskich kościołach. Najbliższy odbędzie się w sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy, gdzie wystąpi Rafał Zambrzycki wraz z Kameralistami NOSPR w muzycznym spektaklu „Cztery Pory Roku”. W niedzielę podczas koncertu „Wokół Jana Sebastiana Bacha” w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach Łukasz Mosur zaprezentuje utwory J.S. Bacha, A.G. Rittera oraz własne kompozycje.

Zakopiańskie Lato Teatralne stało się nieodłącznym elementem letniego programu kulturalnego Zakopanego. Cotygodniowe występy przygotowane przez Teatr Vis a Vis dostarczą wielu doznań wzrokowych i słuchowych. Tegoroczne spektakle są inspirowane okresem dwudziestolecia międzywojennego, kiedy miejscowość pod Giewontem była kulturalną i towarzyską stolicą Polski. Zapraszamy w każdą niedzielę o 18:00 do Muszli Koncertowej w Parku Miejskim.

Przez cały sezon letni turyści i mieszkańcy Zakopanego mogą korzystać z bogatej oferty Kulturalnego Placu Niepodległości. Warsztaty, animacje, spotkania, czy zajęcia sportowe zachęcają swoją ofertą do udziału. Znajdzie się tu także miejsce na wakacyjny relaks i odpoczynek z dobrą książką. W sobotę, 13 lipca, o godz. 12:00 Kulturalny Plac Niepodległości odwiedzi sam Krzysztof Zanussi, legenda polskiej reżyserii, autor "Cwału" i "Barw ochronnych". Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja nowej książki "Życie rodzinne Zanussich", które poprowadzi autorka publikacji Barbara Gruszka-Zych. 

Miłośników kina Festiwal Kino Letnie Sopot – Zakopane zaprasza na wyjątkowe produkcje przez całe wakacje. Tydzień jest podzielony na dni tematyczne, dzięki czemu każdy wybierze coś dla siebie.

Zapraszamy także do spacerów po naszym pięknym mieście – szczególnie na tętniącą zielenią Górną i Dolną Rówień Krupową, gdzie można znaleźć alejki dla rowerów i rolek, ścieżki do biegania czy spacerów. Dla najmłodszych polecamy szczególnie place zabaw, które znajdują się na Dolnej Równi Krupowej oraz w Parku Miejskim. Aktywnych zachęcamy do skorzystania z Parku Ćwiczeń - siłowni na wolnym powietrzu przy ul. Przewodników Tatrzańskich oraz przy wjeździe do Zakopanego na Ustupie.

Mamy nadzieję, że dzięki tak różnorodnemu programowi każdy znajdzie coś dla siebie, a te wydarzenia będą dopiero początkiem odkrywania uroków Zakopanego.
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij