Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Nowy Targ i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-4°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-0°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 59
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-6°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
17.07.2019, 14:10 | czytano: 7781

Mąż i ojciec dwóch synów potrzebuje szpiku kostnego, żeby wygrać z białaczką

W lipcu, podczas imprez regionalnych organizowanych przez gminę Nowym Targu, odbywa się rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego dla 38-letniego Mariusza z Harklowej, którego życie zupełnie zmieniła diagnoza ostrej białaczki szpikowej.

Rok temu pokonał chorobę dzięki przeszczepowi szpiku kostnego od siostry. Ale choroba wróciła i potrzebuje szpiku od dawcy niespokrewnionego. Dlatego organizatorzy akcji pomocy dla Mariusza apelują o rejestrowanie się w bazie dawców szpiku. Punkty rejestracyjne można było spotkać m.in. podczas Nowotarskiego Pikniku Lotniczego i na Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu. Przed nami kolejne imprezy i wydarzenia, na których będzie prowadzona rejestracja:

21.07.2019 r., godz. 14:00-19:00 - Konkurs Potraw Regionalnych w Łopusznej

28.07.2019 r., godz. 13:00-17:00 - Piłkarski Turniej o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ w Pyzówce

28.07.2019 r., godz. 8:30-13:00 - Parafia Narodzenia NMP w Harklowej

28.07.2019 r., godz. 8:30-20:30 - Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie.

Rejestracja zajmuje około 10 minut, jest bezbolesna i bardzo łatwa – wstępny wywiad medyczny, wypełnienie formularza i pobranie wymazu z wewnętrznej strony błony śluzowej policzka. Wystarczy znać swój numer PESEL.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Potencjalny dawca DKMS09:59, 18 lipca 2019
Głupie gadanie DKMS jest fundacją kontrowersyjną. Moje pytanie jest jedno czy jak nie daj Boże mnie dotknie białaczka lub inna choroba krwi albo moich najbliższych i znajdą dawce z DKMS to powiesz nie dziękuję od tej fundacji nie chcę bo coś słyszałem że z nimi jest nie tak? Wszystko jest super dopóki nas to nie dotyczy. To tak samo jak proszę nie wkładać mojego dziecka do tego nowoczesnego inkubatora bo jest za Owsiakowe wsadzie go do tego starego albo niech najlepiej samo sobie poradzi. Nie chcesz pomóc przynajmniej nie komentuj. Życzę wszystkim zdrowia.
gorcowy21:57, 17 lipca 2019
Życzenia tu nic nie pomogą. Akcja pokazuje determinację ludzi dobrej woli w walce o wszystko. W walce o życie, której "twarzą" jest dzisiaj Mariusz. Jeśli uważasz, że warto - ale nie z DKMS - to zarejestruj się gdzie indziej. W tej chorobie akurat można pomóc. Pewnie jako potencjalny dawca prędzej wygrasz w Totka niż zostaniesz "powołany" - ale ludzie wygrywają w Totka i wygrywają też w najważniejszej walce o życie!
accc20:23, 17 lipca 2019
Bardzo szczytna i dobra inicjatywa, ale zważywszy, na kontrowersje wokół DKMS, raczej nie jestem przekonany aby wziąć udział w tej akcji. Tym niemniej życzę dużo zdrowia i powodzenia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij