Policyjne kontrole na koloniach - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Czarny Dunajec
Clear
27°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
28°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
28°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 47 %
Clear
28°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 44 %
Clear
28°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 52 %
Clear
27°
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 56 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
70 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
24.07.2019, 11:00 | czytano: 4856

Policyjne kontrole na koloniach

Nowotarscy policjanci kontrolują, czy miejsca, w których wypoczywają dzieci, są odpowiednio zabezpieczone. Ponadto utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich.

Fot. KPP Nowy Targ
Fot. KPP Nowy Targ
Na terenie powiatu nowotarskiego policjanci przeprowadzili już kilka takich kontroli. min. w Podczerwonem i Kacwinie. Ostatnia odbyła się kilka dni temu.

15 lipca w Mizernej policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem wspólnie z pracownikami Kuratorium Oświaty i Wychowania w Nowym Targu, funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownikami Urzędu Gminy Czorsztyn kontrolowali miejsce wypoczynku grupy obozu harcerskiego. W trakcie wizytacji obozu sprawdzano teren obozowiska pod kątem dostosowania do obowiązujących przepisów, w tym kontroli zapewnienia drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych oraz spełnienie podstawowych wymogów bezpieczeństwa w zakresie palenia ognisk w lesie. Podczas kontroli przeprowadzono również pogadankę z uczestnikami obozu miedzy innymi na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku, nad wodą, w wodzie, a także konsekwencji zażywania dopalaczy w ramach prowadzonej kampanii edukacyjno – profilaktycznej „Narkotyki i dopalacze zabijają” której hasłem przewodnik jest „ Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Na podstawie Bazy Wypoczynku w Małopolsce, pozyskanej od Małopolskiego Kuratorium Oświaty, 1 324 harcerzy będzie spędzało wakacje na 18 obozach harcerskich organizowanych na terenie Małopolski.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas