Czwartek, 20 luty 2020, Imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
30.07.2019, 12:22 | czytano: 5445

Dyrektor PZD w odpowiedzi na skargi: "Przebudowa ul. Szaflarskiej jest potężną i niezwykle trudną inwestycją"

Arch. Podhale24.pl

NOWY TARG. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Moskalik prosi o zrozumienie specyfiki "trudnej i potężnej inwestycji", jaką jest przebudowa ulicy Szaflarskiej. To odpowiedź na list naszego czytelnika, który skarżył się, że inwestycja "stwarza wrażenie totalnego chaosu".

Cały list czytelnika: TUTAJ

„W związku z faktem, iż Czytelnik zwrócił się do redakcji portalu Podhale24 o interwencję i informacje dotyczące prowadzonej przez Powiat Nowotarski przebudowy ul. Szaflarskiej, chciałbym również poprzez Wasz portal udzielić wyjaśnień w sprawie realizowanej inwestycji – napisał w liście do redakcji Tomasz Moskalik. „ Jest to w tym momencie jedyna forma odpowiedzi, jakiej możemy udzielić, ponieważ ani Czytelnik, ani jakakolwiek inna osoba nie zwróciła się do nas, jako do zarządcy drogi, z pismem o interwencję.

Przebudowa ul. Szaflarskiej jest potężną i niezwykle trudną inwestycją. Mam świadomość, że wszelkie roboty drogowe zazwyczaj kojarzą się z efektem w postaci nowej nawierzchni asfaltowej i nowych chodników, bo to są najbardziej spektakularne elementy każdej inwestycji drogowej. Niemniej jednak, aby położyć asfalt i kostkę, wcześniej należy dokonać szeregu robót ziemnych i sieciowych, i to właśnie one realizowane były przez ostatni miesiąc. Należy w tym miejscu podkreślić, że na odcinku ul. Szaflarskiej prowadzone są roboty przez kilka podmiotów. Wykonawca działający na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg wykonał nową kanalizację deszczową, oraz częściowo sieć teletechniczną, światłowody, oraz sieć SN i NN. Niezależnie wykonywane są roboty przez jednostki odpowiedzialne w mieście za sieć gazową, sieć elektryczną, wodociągi, internet i telewizję kablową, dlatego też przez ostatni czas zdarzało się, że na ulicy Szaflarskiej otwartych było nawet pięć niezależnych frontów robót jednocześnie. Wszystko po to, by utrudnienia w ruchu trwały jak najkrócej. Wymienione podmioty działają równolegle, by przed ułożeniem upragnionej nawierzchni asfaltowej „zrobić porządek” z całą infrastrukturą podziemną i zapobiec rozkopywaniu ul. Szaflarskiej przez kolejne lata.
Kolejnym wyzwaniem jest realizacja inwestycji pod obciążeniem ruchem samochodowym, co dodatkowo komplikuje roboty. Jako zarządca drogi nie pozwoliliśmy na całkowite zamknięcie drogi na czas robót, chociaż to niewątpliwie skróciłoby czas realizacji zadania.

Na chwilę obecną roboty ziemne dobiegają końca, a główny wykonawca przystąpił do wykonywania chodników.
Mając powyższe na uwadze, w imieniu zarządcy drogi dziękuję Państwu za dotychczasową wyrozumiałość i proszę o zrozumienie specyfiki tej trudnej inwestycji, która realizowana jest na jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Nowym Targu, pod stałym obciążeniem ruchem. Państwa cierpliwość zostanie wynagrodzona nowymi, usprawniającymi ruch w ciągu ulicy Szaflarskiej rozwiązaniami, które służyć nam będzie przez kolejne długie lata.

Z poważaniem Tomasz Moskalik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu”.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
dario21:32, 1 sierpnia 2019
Dlaczego nie postawiono zakazu skrętu w lewo z zakopianki w stronę zakopanego na szaflarską to ułatwiło by wyjazd z szaflarskiej na zakopiankę
Ja też robiłem w Niemczech to się znam.14:26, 31 lipca 2019
I po raz kolejny czytając komentarze okazuje się że najlepiej na prowadzeniu inwestycji znają się ci, którzy siedzą po blokach albo kątem u mamy, nic sami w życiu nie wybudowali a znają się że hoho! Albo w Niemczech przez jeden sezon gruz łopatą na auto ładowali.
Panowie drogowcy pracujcie jak najlepiej i nie przejmujcie się dyletantami
Obserwator07:52, 31 lipca 2019
Miasto rozkopane, ale dlaczego w nocy nikt nic nie robi? Remont Szaflarskiej rzecz ważna ale jest jeszcze budowa galerii przy Szaflarskiej i po tej nowej nawierzchni będą jeździć ciężarówki do tej budowy. Zniszczą na amen. Swoja droga po co tyle galerii w tak małym mieście? Niektóre cienko przędą.
gargulec00:37, 31 lipca 2019
Ludzie weźcie się opamiętajcie. Budżety są takie a nie inne na drogę, nikt nie będzie pracował w nocy ani budował tymczasowej drogi, trochę rozsądku i myślenia. Do tego dochodzi machina biurokracyjna, odbiory, wspólna koordynacja, problemy wychodzące w trakcie prac. Nie jest to co prawda nie wiadomo jak potężna inwestycja (potężne to są wiadukty w Skomielnej albo tunel pod Zakopianką), ale trochę wyrozumiałości. Wychodzą już z ziemi - to dobry znak.
Grześ budowniczy22:28, 30 lipca 2019
Ja tam kino 5d w color parku. Był ktoś już na filmie. Jakie wrażenia.
Maciek22:05, 30 lipca 2019
Ale bez przesady..to totalna porażka ...taki sposób przebudowy. Nie można postawić znaku dla jadących z Zakopianki i nazad , objazd ul. (równoległa) do Szaflarskiej - i?? to droga bez nazwy. A ci co jada to marketów to po wertepach mogą. W ogóle to porażka..w jednym czasie całe miasto rozkopane. Kto to wymyślił.?
Staszek Alcatraz20:34, 30 lipca 2019
Dajcie spokój . To trudna robota w terenie o dużym natężeniu ruchu . Szaflarska to jedna z najważniejszych ulic i dobrze ze remontują . Wyremontują i będzie ładnie . Czasem zamiast klepać głupoty na klawiaturze warto iść na spacer a kto wie , może człowiek spotkać się z rozumem
To ja19:16, 30 lipca 2019
A co ze światłami przy Dekadzie od paru dni dwa trzy samochody przejdą i czerwone
ToJa19:13, 30 lipca 2019
Trzeba jak najszybciej zrobić wygodny wjazd do miasta, a wyjazd ........ no jakoś to będzie, a że miasto będzie dokładnie zasmrodzone przez cwaniaków omijających korek na zakopiance.... a kogo to obchodzi. Najwyżej będzie się karać mieszkańców palących węglem! Brawo panie burmistrzu!!! ( decyzje chyba należą do władz miasta?!?!?! nawet jeżeli to nie jest droga miejska )
kierowca z N.Targu19:07, 30 lipca 2019
Za rok rusza budowa ,,zakopianki,, i co się będzie wtedy działo na Ludżmierskiej gdy zaczną budować wiadukt i wycinać las lepiej nie myśleć. Ale jak jakoś to przeżyjemy, to może będzie lepiej za 3 - 4 lata.
mm17:22, 30 lipca 2019
Dziękujemy panu dyrektorowi PZD za błyskawiczną ,fachową i szczegółową odpowiedz na nasze wątpliwości.Bo nam wszystkim złośliwcom,laikom i ignorantom takie informacje się po prostu NALEŻAŁY!
A teraz z nadzieją na sprawne i bezpieczne zakończenie wszystkich robót czekamy na pażdziernik !!!
Jan Tek17:12, 30 lipca 2019
Dlaczego prac nie robi się nocą? Tam przecież praktycznie same sklepy są. To w czym problem?
łojoj17:02, 30 lipca 2019
Trzeba było tą drogę zamknąć i wtedy remontować
Loko16:23, 30 lipca 2019
Nie nazekajcie. Paraliz bedzie za rok jak rozkopia szaflarska i zakopianke plus ludzmierska na 3 lata w ramach budowy DK47.
piskle16:18, 30 lipca 2019
potężna inwestycja? to mok będą chyba budować 10 lat
Podatnik14:19, 30 lipca 2019
Jaka inwestycja? Poteżna? No *** se jaja robi, jedna koparka i 2 osoby kładą krawężniki, dalej znowu jedna koparka 1 robi,5 patrzy. W takim tempie to za 5 lat skończą,skandal
The pukot13:52, 30 lipca 2019
I co, zatkało kakało? To każdy rozumny wie, że tak musi być i jest gotowy wytrzymać te niedogodności.
czytelnik110313:38, 30 lipca 2019
Moje pytania:
1.Czy niektóre prace można wykonywać nocą,
2.Czy nie powinno się rozpoczynać pracę o 6,00 i pracować do 20,00
odpowiedź - NIE_- wszyscy muszą poczuć,że robimy remont nieważne,że jest to najważniejsza ulica miasta, dojeżdżający do sklepów wymienią gałki kierownicze, gumy, stabilizatory to i koniunktura na rynku będzie lepsza.
A ja i tak siedzę w wygodnym fotelu -wiatrak powietrze schładza a reszta to właśnie reszta.
Niemiły gość13:20, 30 lipca 2019
Ciekawy jestem gdzie podzieje się kostka granitowa która jest pod asfaltem,może ktoś z mediów podrąży ten temat?
sama radocha13:18, 30 lipca 2019
Im dobrze idzie jedynie rozstrzyganie przetargów , zwłaszcza poprzednikom i nabijanie kieszeni . Tu nie było trudności ., a sama radość .
Wojtek13:15, 30 lipca 2019
Po co Pan Dyrektor usprawiedliwia się takiemu złośliwcowi.Robota pięknie idzie i jest rzeczywiście bardzo trudna.Specjalnie tam jeżdżę i podziwiam wielki rozmach..
pniok12:59, 30 lipca 2019
Przy takim zakresie robót , oczywistym jest pozorny bałagan na budowie. Ale co może o tym wiedzieć laik i ignorant , klepiący bezmyślnie ( pewnie z nudów ) w klawiaturę ?
avivat12:58, 30 lipca 2019
No i dobrze, że przynajmniej dyrektor PZD ustosunkował się do listu czytelnika. Jednak są jeszcze urzędnicy na jakimś poziomie.
Miś12:57, 30 lipca 2019
Najlepiej nie robić żadnych dróg, chodników itd jak tak przeszkadza ten chaos. Albo się wynieść na bezludną wyspę!
Kierowca codzienny12:54, 30 lipca 2019
Robią, robią i w końcu zrobią i będzie elegancko. A na wojewódzkiej na Krościenko to nawet nikt łaskawie nie wyjaśni jak długo ta zabawa potrwa. Tam się możesz człowieku pytać.
lb12:48, 30 lipca 2019
POTĘŻNA INWESTYCJA!!! coz, ekhm, widocznie skala zalezy od punktu widzenia. bo dla mnie np. mimo jakis tlumaczen o swiatlowodach itp, to to jest malutki kawalek, malutkiej lokalnej drogi, ktora w krajach pokroju Austrii (bo nie wspominam o dalekowschodnich tygrysach), zrobiono by pewno w max tydzien.
ale nie zebym narzekal, bo prostu bawi mnie to nieco :)
Wyborca12:46, 30 lipca 2019
Panie Dyrektorze! Trzeba prowadzić roboty 24 godziny na dobę, bo inaczej nie zdążymy przed zimą W nocy sklepy nie pracują to można prowadzić roboty na całej szerokości drogi.
WoW12:44, 30 lipca 2019
Na południu Anglii w portowym mieście jak mieszkałem była bardzo podobna sytuacja. Trzypasmowa jezdnia przy ulicy przemysłowej na "wylocie" z miasta. Tam wykonano równoległą drogę asfaltową tylko na czas remontu dla pojazdów samochodowych w miejscach gdzie następnie powstawały chodniki. Nie znam się na tym ale gdybym miał swoją firmę właśnie tam to już dawno byłbym u prawnika.
miasteczkowy12:30, 30 lipca 2019
a po co komu telewizja kablowa jest internet
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij