Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Clouds
24°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 51
Clouds
26°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 64
Clouds
24°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.08.2019, 09:21 | czytano: 2412

ITD kontrolowała na Rdzawce autobusy przewożące dzieci na letni wypoczynek

Fot. ITD

Kierowca z nieważnym prawem jazdy, nierejestrowanie wszystkich aktywności w tachografie, brak tabliczek informujących o przewozie zorganizowanej grupy dzieci – to część nieprawidłowości, jakie ujawnili małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Autobusy kontrolowano w piątek w Rdzawce.

Inspektorzy sprawdzali m.in. czas pracy kierowców, trzeźwość, stan techniczny pojazdów i dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób.

W jednym przypadku stwierdzono, że kierowca w dniach 13 i 21 lipca nie rejestrował wszystkich okresów swojej aktywności. Z kolei inny szofer, który przewoził 12-osobową grupę dzieci z Zakopanego do Tarnowa nie posiadał uprawnień do wykonywania przewozu osób - ważność prawa jazdy upłynęła w marcu bieżącego roku. Na miejsce kontroli ITD przyjechał inny kierowca, który posiadał odpowiednie uprawnienia i kontynuował podróż.

Oprócz tego w dwóch skontrolowanych autobusach nie było umieszczonych tablic informujących o przewozie zorganizowanej grupy dzieci. Jednym z autobusów przewożono też o jedną osobę więcej niż zezwalał wpis znajdujący się w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Za stwierdzone nieprawidłowości kierowców ukarano 8 mandatami na łączną kwotę 3 tysięcy złotych. Natomiast wobec przewoźników wszczęte zostały postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Źródło: ITD, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Tadek10:03, 3 sierpnia 2019
To zaszaleli!!! Jedna osoba więcej!
takitam.09:55, 3 sierpnia 2019
a kiedy akcja "busy i dostawczaki"?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij