Sobota, 21 wrzesień 2019, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Rabka Zdrój i okolice
Clear
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 66
Clear
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 66
Clear
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clear
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 66
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
03.08.2019, 09:21 | czytano: 2126

ITD kontrolowała na Rdzawce autobusy przewożące dzieci na letni wypoczynek

Fot. ITD

Kierowca z nieważnym prawem jazdy, nierejestrowanie wszystkich aktywności w tachografie, brak tabliczek informujących o przewozie zorganizowanej grupy dzieci – to część nieprawidłowości, jakie ujawnili małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Autobusy kontrolowano w piątek w Rdzawce.

Inspektorzy sprawdzali m.in. czas pracy kierowców, trzeźwość, stan techniczny pojazdów i dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób.

W jednym przypadku stwierdzono, że kierowca w dniach 13 i 21 lipca nie rejestrował wszystkich okresów swojej aktywności. Z kolei inny szofer, który przewoził 12-osobową grupę dzieci z Zakopanego do Tarnowa nie posiadał uprawnień do wykonywania przewozu osób - ważność prawa jazdy upłynęła w marcu bieżącego roku. Na miejsce kontroli ITD przyjechał inny kierowca, który posiadał odpowiednie uprawnienia i kontynuował podróż.

Oprócz tego w dwóch skontrolowanych autobusach nie było umieszczonych tablic informujących o przewozie zorganizowanej grupy dzieci. Jednym z autobusów przewożono też o jedną osobę więcej niż zezwalał wpis znajdujący się w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Za stwierdzone nieprawidłowości kierowców ukarano 8 mandatami na łączną kwotę 3 tysięcy złotych. Natomiast wobec przewoźników wszczęte zostały postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Źródło: ITD, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Tadek10:03, 3 sierpnia 2019
To zaszaleli!!! Jedna osoba więcej!
takitam.09:55, 3 sierpnia 2019
a kiedy akcja "busy i dostawczaki"?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij