Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Jabłonka i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
18°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 2
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 88
Clouds
14°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 89
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.08.2019, 14:11 | czytano: 14283

Uwaga, w czwartek i piątek duże utrudnienia na Tour de Pologne. Gdzie nie jechać? Które miejsca omijać?

Arch. Podhale24.pl

W piątek i w sobotę, turyści oraz mieszkańcy Podhala, muszą liczyć się w dużym utrudnieniami drogowymi w związku z odbywającym się tu wyścigiem kolarskim Tour de Pologne.

Utrudnienia zaczną się w czwartek. Tego dnia rozegrany zostanie szósty etap z Zakopanego do Kościeliska. O godz. 14.15 rozpocznie się VI etap wyścigu Tour de Pologne na trasie Zakopane – Kościelisko. Start honorowy do wyścigu nastąpi na ul. Powstańców Śląskich. Dlatego ta właśnie ulica od godz. 10.00 do zakończenia imprezy będzie zamknięta.

Trasa wyścigu, który rozpocznie się w Zakopanem, a zakończy w Kościelisku, prowadzić będzie m.in. przez Ratułów, Skrzypne, obie Bańskie, Sierocki i Ząb. W tym miejscowościach, na czas przejazdu kolarzy, należy spodziewać się utrudnień.

Zmiana w organizacji ruchu:

ZAKOPANE

- od godz. 6.00 ruch kołowy na ulicy Powstańców Śląskich w kierunku Kościeliska, a ul. St. Nędzy –Kubińca będzie utrudniony sterowany przez Policję

- zamknięcie ul. Powstańców Śląskich od skrzyżowania z ul. Gładkie/ po zjeździe z estakady/ nastąpi
o godz.10.00 – ruch sterowany przez Policję. Możliwy będzie dojazd do posesji.

Całkowite wstrzymanie ruchu na odcinku od ul. Gładkie do ul. Sobiczkowa-Bór od godz.12.00 do 14.30

KOŚCIELISKO

Utrudnienia na ulicy Nędzy-Kubińca oraz na ulicach Budzówka, Rysulówka i Królewska w godz. od 6.00 do 23.00

Natomiast całkowicie zostanie wstrzymany ruch:

 na ul. Nędzy Kubińca od Czajek do Salamandry i na ul Salamandra w godz. 13 do 14.30
 na ul. Salamandra od 17.00 do 19.00
 na ul. Nędzy Kubińca od skrzyżowania z ul. Salmandra do ul. Rysulówka w godz. od 17.00 do 21.00
 na ul. Budzówka, Rysulówka, Królewska w godz. od 14.00 do 18.30.

Ponadto gmina Kościelisko o przeniesieniu terminu odbioru odpadów komunalnych z ulic Czajki, Karpielówka Boczna, Pod Blachówką, Droga na Wierch, Salamandra, Polana Pająkówka, Butorów, Mocarni Boczna, Sywarne, Pitoniówka na:

· 12 sierpnia – segregowane w workach opakowania z tworzyw sztucznych i papier
· 13 sierpnia – segregowane w workach szkło, popiół, odpady budowlane, odpady niebezpieczne

Urząd Gminy w Kościelisku apeluje o powstrzymanie się – w miarę możliwości - od poruszania samochodami w dniu wyścigu, oraz o przestrzeganiu poleceń służb porządkowych. Prosi także o szczególne pilnowanie w tym dniu psów i kotów oraz innego inwentarza domowego.

Mapa etapu 6. Zakopane - Kościelisko:

Szczegółowy program etapu: TUTAJ

BUKOWINA TATRZAŃSKA

Z kolei 9 sierpnia rozegrany zostanie etap ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Tour de Pologne Amatorów. Kierowcy muszą spodziewać się tu dużych utrudnień, w tym tego, że droga przez Bukowinę Tatrzańską będzie całkowicie zamknięta. Trasa siódmego, ostatniego etapu Tour de Pologne, prowadzić będzie przez Brzegi, Jurgów, Łapsze Wyżne, Trybsz, Gronków, Szaflary, Biały Dunajec i Gliczarów Dolny oraz Górny.

Utrudnienia:
- w Brzegach od godz. 6.45 do 15.30 nastąpi zamknięcie ulicy Karpęciny, ulicy Halnej, ulicy Bafijówka
- w Jurgowie od godz. 6.45 do 15.30 nastąpi zamknięcie drogi od drewnianego mostku na potoku Młynówka do drogi głównej, drogi głównej w centrum miejscowości oraz drogi – łącznika pomiędzy drogą główną a drogą krajową tzw. „Borowskiej”
- w Rzepiskach od godz. 6.45 do 15.40 nastąpi zamknięcie drogi powiatowej na odcinku od miejscowości Jurgów do skrzyżowania z ulicą Potok Grocholów, drogi obok kościoła i cmentarza oraz drogi powiatowej od kościoła do granicy z Gminą Łapsze Niżne.
- w Groniu, od godz. 7.30 do 15.30 nastąpi zamknięcie ulicy Kobylarzówka (droga krajowa), ulicy Janiołów Wierch (od ul. Łosie do skrzyżowania z ul. Wierch Rusiński w Bukowinie Tatrzańskiej) oraz ulicy Muchówka
- w Leśnicy, od godz. 7.30 do 15.30 nastąpi zamknięcie ulicy Łosie, ulicy Gronowskiej, ulicy Polnej, ulicy Stasiki i ulicy Sądel
- w Czarnej Górze od godz. 14:00 do 16:30 nastąpi zamknięcie ul. Zagóra, ul. Sołtystwo, ul. Nadwodniej, ul. Tatrzańska (od skrzyżowania z ul. Nadwodnią do mostu)
- w Bukowinie Tatrzańskiej, od godz. 3:30 do godz. 23:00 całkowicie zamknięte będzie rondo im Władysława hrabiego Zamoyskiego („Na Klinie”)
- w Bukowinie Tatrzańskiej od godziny 6.00 do 20.00 nastąpi zamknięcie ulicy Sportowej oraz ulicy Kościuszki na odcinku od ronda „Na Klinie” do Domu Ludowego.
od godz. 6.45 do 17.00 nastąpi zamknięcie ulicy Długiej, ulicy Słonecznej, ul. Tatrzańskiej
od godz. 8.15 do 15.30 nastąpi zamknięcie ulicy Wierch Rusiński oraz ulicy Długiej od Stacji Paliw ORLEN do ronda przy Urzędzie Gminy.

Mapa etapu 6. Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska:

Szczegółowy program etapu: TUTAJ

r/
najnowsze informacje
komentarze
Wkurzony16:57, 8 sierpnia 2019
No to super. Wymyslili sobie trase wokol Czerwiennego. I cale czerwienne zamkniete. Stoje poltorej godziny i ni hu nie puszcza. Po ciezkiej robocie do wlasnej miejscowosci sie nie mozna dostac do zony i malego dziecka bo jakies ciulaki se trase dla rowerzystow wyznaczyli. Dalej sredniowiecze wiesniak nie ma nic do gadania bo tu kurła wielkie pany na rowerach se beda jezdzic.
kukuku13:31, 8 sierpnia 2019
a kiedy ktoś spyta MIESZKAŃCÓW czy sobie w ogóle życzą takie imprezy? Bo mi szczerze tez się już znudził ten areszt domowy w Buko
ciekawski22:20, 7 sierpnia 2019
Do kiedy będziemy musieli dzięki wójtom i burmistrzom znosić ten armaGEDON W ZAKOPANEM I W OKOLICY?
gilda17:23, 7 sierpnia 2019
Ciekawie jak będą na trasie Nowy Targ-Kacwin kursowały autobusy?
kolarzyk08:37, 7 sierpnia 2019
do adamek: Założę się że Ciebie i tak te utrudnienia nie dotyczą bo ani nie bedziesz nigdzie jechał ani nawet pewnie nie mieszkasz blisko trasy ale swoje 3 zdania musisz wtrącić... Eh taki nasz naród....
Śpisok07:46, 7 sierpnia 2019
Dziwne.. Piszecie ze trasa będzie szła i wymieniacie miejscowości.. W tym Trybsz..ale juz nie piszecie o utrudnieniach czyli ze będzie ulica zamknieta w Trybszu.. Czyli można spokojnie wyjeżdżać na ulicę w Trybszu??
adamek17:53, 6 sierpnia 2019
Ci co sie na to godza nie maja chyba wogole rozumu, rozumiem raz na 10lat ale co roku???? Chyba sie im w glowach poprzewracalo
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij