Sobota, 22 luty 2020, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.08.2019, 16:00 | czytano: 1970

Małopolski Festiwal Smaku w Krościenku (zdjęcia)

W Krościenku nad Dunajcem, na terenie „Amfiteatru pod Wierzbą” odbył się kolejny smakowity i pełen rodzinnych atrakcji dzień - Małopolski Festiwal Smaku.

Uczestników kulinarnego spotkania powitał marszałek województwa Witold Kozłowski, któremu towarzyszyli: senator RP Jan Hamerski, poseł na Sejm RP Jan Duda oraz gospodarz gminy, wójt Jan Dyda.

Tegoroczna edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku organizowana pod hasłem „Na polu smakuje lepiej” daje możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w Małopolsce najsmaczniejsze. Tym razem festiwalowymi pysznościami raczyli się mieszkańcy Krościenka nad Dunajcem i okolicznych miejscowości, a także turyści.

- To już piętnasta edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku. W tym roku te nasze spotkania, na których mamy możliwość prezentować nie tylko regionalne produkty ale również te, całkowicie lokalne, przygotowywane przez koła gospodyń wiejskich, odbywają się w dziewięciu różnych miejscach na terenie Małopolski. Promujemy potrawy lokalne i zapraszamy na kosztowanie proponowanych dziś kulinarnych smakołyków - mówił marszałek Witold Kozłowski.

Do kół gospodyń wiejskich oraz lokalnych producentów skierowane były festiwalowe konkursy. Pierwszą nagrodę zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szlembarku za zupę pęczak z grochem na żeberkach wędzonych. Jury przyznało aż cztery wyróżnienia. Otrzymały je: Stowarzyszenie Kobiet Pienińskich za jagnięcinę w warzywach oraz koła gospodyń wiejskich: w Hubie (żeberka na młodej kapuście), w Sromowcach Wyżnych (fizoły ze śliwkami) oraz w Kluszkowcach (gulasz czorsztyński). Spośród propozycji lokalnych producentów hitem okazały się owoce róży pomarszczonej w syropie zgłoszone do konkursu przez Gospodarstwo Rolne Róże i Spółka. Wyróżnione zostały miód ze spadzi liściastej (Pasieka Morawskich) oraz bryndza owcza (Wyroby u Tylków).

Podczas specjalnych pokazów gotowania Andrzej Polan, przygotował niespodziankę w postaci dań, których składnikami były oczywiście lokalne produkty tradycyjne i regionalne, czyli m.in.: fasola "Piękny Jaś", świeże kurki, pyszne regionalne sery oraz suszone śliwki.

Oprócz uczty dla podniebienia, na Małopolskim Festiwalu Smaku na wszystkich uczestników czekały dodatkowe atrakcje, wśród których znalazły się m.in. strefa zabaw dla dzieci, pamiątkowe zdjęcia w gif-budce oraz występy m.in.: Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku nad Dunajcem, Zespołu Regionalnego Krościenczanki, Śpasy, „Małe Pieniny”, Zespołu Music Break oraz Chóru Flisackiego. Na finał do wspólnej zabawy zaprosiły publiczność kabaret Truteń i grupa Trebunie Tutki.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Typ16:03, 15 sierpnia 2019
Jak się widzi niektórych polityków to człowiek ma odruch odwrotny do połykania. To tyko dobra zmiana a o smaku trzeba zapomnieć.
maverick22:27, 13 sierpnia 2019
dosyć: Nie tylko dla Nowego Targu nic nie robią.
dosyć19:54, 12 sierpnia 2019
Za taki numer nikt z Nowego Targu na Jana i Annę nie będzie głosował .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij