Sobota, 22 luty 2020, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.08.2019, 21:48 | czytano: 1530

Trąbka i organy - duet, który zachwyca

zdj. organizatora

Festiwal Pieniny Kultura Sacrum to wydarzenia muzyczne, podczas których najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej rozbrzmiewają z krościeńskich kościołów od dziesięciu już lat.

W minioną sobotę Bogdan Narloch na organach i Roman Gryń na trąbce przypomnieli znane chyba wszystkim arcydzieła epok. Zabrzmiały m.in.: A.Vivaldi Concerto nr 1 Wiosna z cyklu Cztery pory roku, G.Caccini/ W.Wawilow Ave Maria, Toccata Lobe den Herren B.Leutert-Falch, J.Clarke - The Prince of Denmark's March.

Osobiście przystanę przy Etiudzie op.10 nr 3 F. Chopina, romantycznej, powolnej, pieśniowej... w której koncentrujemy się bardziej na melodii i nastrojowej atmosferze, niż na wirtuozerii.


Etiuda ta została sklasyfikowana jako wiersz dźwiękowy i przejaw miłości Chopina do Ojczyzny. Uważana też przez samego kompozytora jako najbardziej intymny jego utwór. To był kolejny cudny wieczór z festiwalową muzyką i znakomitymi artystami.

Zapraszamy w czwartek, 15 sierpnia na godz. 12.00 do kościółka przy Rynku, gdzie utwory organowe i pieśni maryjne zaprezentują: Nengyi Chen z Chin na organach i sopranistka Wiktoria Bisztyga. Koncertowi towarzyszyć będzie plener, podczas którego Stowarzyszenie Artystów Pienińskich zaprezentuje malarstwo, rzeźbę i rękodzieło.

Bożena Soliwoda
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij