Poniedziałek, 17 luty 2020, Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Rain
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
18.08.2019, 17:12 | czytano: 4193

Od ok. 40 godzin nie ma kontaktu z grotołazami, którzy nie wyszli z Jaskini Wielkiej Śnieżnej

zdj. Piotr Korczak

Grotołazi weszli do Jaskini Śnieżnej w czwartek 15 sierpnia około godziny 20.00. Ostatni kontakt głosowy z nimi mieli ich koledzy w sobotę, około godziny 2.00 w nocy, czyli prawie 40 godzin temu. TOPR powiadomili koledzy poszukiwanych, zaraz po wyjściu z jaskini w sobotę o 17.00.

Od rana kontynuowana jest akcja ratunkowa, rozpoczęta w sobotę.

Do jaskini weszła szóstka grotołazów. Czworo wyszło na powierzchnię, a dwoje utknęło w tzw. Przemkowych Partiach. Było to w sobotę 17 sierpnia.

Speleolodzy znajdują się około 500 metrów poniżej wejścia do jaskini. Wyjście z jaskini uniemożliwiło im podniesienie się poziomu wody po ostatnich deszczach. Mimo wielu godzin, które upłynęły od rozpoczęcia akcji, wciąż nie udało się nawiązać kontaktu z grotołazami.

W rejon jaskini dowożony jest sprzęt, m.in. agregat prądotwórczy i namioty. Ratownicy prawdopodobnie rozbiją tam obóz. To oznacza, iż akcja ratunkowa może potrwać nawet kilka dni.

W jaskini temperatura wynosi około czterech stopni Celsjusza. "Ze względu na długi czas przebywania poszukiwanych grotołazów w ekstremalnych warunkach, istnieje poważna obawa o ich stan zdrowia" - mówią ratownicy TOPR.

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij