Poniedziałek, 17 luty 2020, Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
19.08.2019, 09:59 | czytano: 3118

Nie ma kontaktu z grotołazami uwięzionymi w tatrzańskiej jaskini

Fot. Piotr Korczak

Prowadzona przez całą noc akcja uwolnienia grotołazów z jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach nie przyniosła skutku. Z uwięzionymi na głębokości ok. 500 metrów dwoma grotołazami nadal nie ma kontaktu.

Ratownicy od kilkudziesięciu godzin próbują się do nich dostać, ale przeszkodą jest wąski korytarz, który zalała woda, odcinając grotołazom drogę powrotną. Ratownicy za pomocą materiałów wybuchowych próbują go poszerzyć i dostać się do nich.

- Niestety cały czas nie udało się nawiązać żadnego kontaktu z poszukiwanymi grotołazami. Ostatni raz ich koledzy rozmawiali z nimi ponad dwie doby temu. Ratownikom wydawało się, że słyszą jakieś dźwięki, które mogli wydawać grotołazi, ale nie potwierdziło się, że to rzeczywiście oni. Czas niestety działa na niekorzyść poszukiwanych - powiedział w rozmowie RMF FM naczelnik TOPR Jan Krzysztof.

Do jaskini weszła szóstka grotołazów. Czworo wyszło na powierzchnię, a dwoje utknęło w tzw. Przemkowych Partiach. Było to w sobotę 17 sierpnia.

Do jaskini weszła kolejna grupa ratowników. Akcja trwa.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Mombasa Asad10:16, 19 sierpnia 2019
Kurde no, 21. wiek (uprzedzając pytania - tak! To są cyfry arabskie), a tak niewiele może zrobić człowiek z siłami natury...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij