Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Nowy Targ i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Clouds
26°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Clouds
28°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 42
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Clouds
25°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.08.2019, 14:34 | czytano: 21576

Dramat w Tatrach, piorun uderzył m.in. w Giewont. Są ofiary śmiertelne (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

W Zakopanem trwa akcja ratunkowa po tym, jak podczas silnej burzy, która około godz. 13 przeszła nad Tatrami, piorun uderzył w turystów m.in. na Giewoncie. Dotychczasowe doniesienia mówią o 3 ofiarach śmiertelnych i kilkunastu rannych.

Na szczycie Giewontu, jak wynika ze zgłoszenia, które dotarło do służb ratunkowych, było w czasie burzy około 20 turystów. W trakcie uderzenia pioruna kilko z nich miało odnieść obrażenia w wyniku uderzenia błyskawicy. Na miejsce poleciał śmigłowiec z ratownikami Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wezwane zostały też śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W sumie po rannych latach 5 śmigłowców.

Równocześnie pojawią się zgłoszenia mówiące o tym, że do silnych wyładowań doszło również w innych rejonach Tatr. Tam również mają być osoby poszkodowane. Na lądowisko TOPR w Zakopanem zjeżdżają się karetki, które zabierają poszkodowanych do szpitali.

Wstępne informacje mówią, że mogą być trzy ofiary śmiertelne, w tym nastolatek. Karetki zabrały do szpitali ok. 7 poszkodowanych osób przywiezionych przez śmigłowce. Dowożeni są kolejni ranni.

Piorun uderzył też w drzewo przy ulicy Pod Blachówką w Kościelisku i uszkodził linię elektryczną prowadzącą do pobliskiego budynku.

r/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
j08:20, 26 sierpnia 2019
k.piorun uderzył w łańcuchy, nie rozsiewaj nieprawdziwych informacji.
k14:00, 24 sierpnia 2019
piorun uderzył w krzyż . puki tam stoi , trzeba się liczyć z takimi konsekwencjami nie wyłączając śmierci turystów
no cóż07:39, 23 sierpnia 2019
chłop, ale wiesz że piorun uderzył w łańcuch? Czy jeszcze nie?
chłop23:53, 22 sierpnia 2019
@no cóż
Krzyż na Giewoncie siłą rzeczy będzie ściągał pioruny ponieważ jest dobrze uziemiony "bernadkami" i posiada ostre zakończenia, na których prawdopodobnie przed burzą mogą tworzyć się "ognie świętego Elma".
Nie wszyscy wiedzą, że pioruny nie uderzają z chmury do ziemi jak my to widzimy, ale ładunki biegną niejako z dwóch kierunków spotykając się po drodze i powodują przeskok napięcia.
PEDAŁ21:04, 22 sierpnia 2019
Było dziś rano mówione na rmf że popołudniu w yatrach burza ale co tam dla mieszczuchów pogodę mają gdzieś a jak grzmociło to ci co schodzili mówili że całe grupy waliły do góry toż to matolstwo w biały dzień widzą że burza nadchodzi to pchają się do góry.
.,.,.,.,17:39, 22 sierpnia 2019
synoptyk nie ma to jak przy takiej tragedii robić akcje polityczną. chyba ze Pracuje Pan w Ministerstwie Sprawiedliwości :O
Limba a jak ktoś jest innej wiary niż katolicka to rozumiem, że po nim??
Marta17:23, 22 sierpnia 2019
czy nie było ostrzeżeń załamania pogody ? dlaczego turysci jak barany łaza po górach nie sprawdziwszy prognoz pogodowych ? Ostatnio tyle doniesień o tragicznych wyprawach grotoazow , pływaniu na motorowce noca po jeziorze . a ludzie nadal lekcewaza zagrozenia ze strony natury . W swej zarozumiałosci myslą ,ze sa silniejsi albo nietykalni ?
no cóż17:15, 22 sierpnia 2019
synoptyk...jesli krzyż by przyciągnął piorun to by piorun uderzył w krzyż a nie w turystów -logiczne?
wtf17:14, 22 sierpnia 2019
Te "Katolik" weź ty se uprawiaj szydere pod meczetem ok?
Prezenter pogody16:50, 22 sierpnia 2019
Do synoptyk
Teraz prawica będzie budować więcej kościołów żeby można było za takie coś dziękować Bogu
Mała litera16:46, 22 sierpnia 2019
Do @Limba
Człowieku klep takie sobie słowa w kościele bo przeważnie jak jest burza to w kościół pioruny biją przypadek nie sądzę
Idąc twoim rozumowaniem to wszystko dzieje się dzięki bogu
kunegunda16:41, 22 sierpnia 2019
ale piszecie glupoty ludzie straszna tragedia oby wam sie cos takiego nie przydazylo szacunek dla topru bo ostatni maja duzo roboty
synoptyk16:24, 22 sierpnia 2019
Teraz lewacy będą chcieli rozebrać krzyż na Giewoncie ponieważ to on przyciąga pioruny.
EXC16:01, 22 sierpnia 2019
Limba... Święte słowa...niektórzy nie pamiętają...
limba15:34, 22 sierpnia 2019
Dla wierzących"Modlitwa przeciw burzom"
Przy każdym krzyżyku należy uczynić ręką znak Krzyża Świętego w kierunku nadciągającego żywiołu. Modlitwę tę należy odmawiać z mocą! nie tylko w czasie burz ale też w czasie innych zaburzeń w przyrodzie.

Jezus Chrystus Król Chwały przyszedł w Pokoju. + Bóg stał się człowiekiem + i Słowo stało się ciałem. + Chrystus narodził się z Dziewicy. + Chrystus cierpiał. + Chrystus został ukrzyżowany. + Chrystus umarł. + Chrystus powstał z martwych. + Chrystus wstąpił do Nieba. + Chrystus zwycięża. + Chrystus króluje. + Chrystus rządzi. + Niechaj Chrystus ochroni nas przed wszelkimi burzami i błyskawicami. + Chrystus przeszedł przez ich środek w Pokoju, + i Słowo stało się Ciałem. + Chrystus jest z nami razem z Maryją. + Uciekajcie wy, wrogie duchy, ponieważ Lew z pokolenia Judy, z rodu Dawida zwyciężył. + Święty Boże! + Święty mocny! + Święty i Nieśmiertelny! + Zmiłuj się nad nami. Amen!
Katolik14:56, 22 sierpnia 2019
Dzięki Bogu nie uderzył piorun jeszcze raz. Wiec wielbić pana! !!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij