Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 76
Clouds
12°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 73
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.08.2019, 18:40 | czytano: 4688

Na Marysinej Polanie ma powstać wieża widokowa, ale nie ma jej kto wybudować

Arch. Podhale24.pl

Urząd Gminy w Lipnicy Wielkiej już po raz trzeci szuka wykonawcy punktu odpoczynku wraz z wieżą widokową na Marysinej Polanie. Zarówno w trybie zapytania ofertowego jak również w trybie przetargu nieograniczonego nie pojawił się żaden wykonawca.

- Ten rok jest wyjątkowo trudny, jeśli chodzi o znalezienie wykonawców na zaplanowane prace. Przez utrzymującą się bardzo dobrą koniunkturę na rynku budowlany brakuje wykonawców. Jest to problem dla wszystkich włodarzy. Mam jednak nadzieję, że uda się znaleźć odpowiednią firmę, która wykona dla nas tę nową dla naszej gminy atrakcję – komentuje Mateusz Lichosyt, wójt gminy Lipnica Wielka.

W ramach przetargu w bardzo urokliwym miejscu, tuż przy granicy ze Słowacją, ma powstać punkt wypoczynkowy wraz z wieżą widokową wysoką na 12 metrów, z której można będzie podziwiać panoramę Tatr i Beskidów, a także położone nieopodal Jezioro Orawskie. Dodatkowo zamówienie przewiduje budowę wiat turystyczno – rekreacyjnych na terenie Lipnicy Wielkiej. W ramach ogłoszonego na nowo przetargu gmina będzie oczekiwać na zgłoszenia wykonawców do 10 września br. do godz. 10:00. Planowany termin zakończenia robót dla punktu odpoczynku wraz z wieżą widokową to 20 grudnia 2019 roku, natomiast dla wiat turystyczno – rekreacyjnych to 31 lipca 2020 roku.

Dodajmy, że jest to część projektu realizowanego zarówno po polskiej jak i słowackiej stronie w miejscowości Zubrohlava współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Źródło: Urząd Gminy Lipnica Wielka, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Zibi00:40, 31 sierpnia 2019
Te wieże to jakaś zaraza chyba. Wszyscy samorządowcy chcą budować szpetne wieże widokowe. Szkoda, że nie mają takiego parcia na drogi z prawdziwego zdarzenia z infra towarzyszącą itp.
Były radny13:03, 28 sierpnia 2019
Zainteresowany , jaki jest problem w każdej chwili nowy wójt się jeszcze może wycofać z projektów Jazowskiego dopóki nie podpisze umowy. To co piszesz o projekcie Muzeum Paserstwa to całkowicie nie prawda ,tak się nazywa bo musi , ale w tym projekcie ze Słowakami jest Sala gimnastyczna przy SP4 i drogi.Na marginesie Lipnica zawsze miała długi i to większe , a z tego co wiem to we wszystkich sąsiednich gminich też są długi i to dużo większe.
Przywarówcon12:41, 28 sierpnia 2019
Zainteresowany,jakbyś nie wiedzioł projekt Muzeum Pasterstwa to jest sala gimnastczna u nos przy skole w Przywarówce, kilometer drogi asfaltowej tyz u nos i trzy kilometry drogi żwirowej w Centrum do Rabczyc .Tak jak nie wiys o cym pises to lepi nie pis,a dług przed Jazowskim był wiyksy hej!
Staszek09:51, 28 sierpnia 2019
Raba Wyżna w tym momencie prowadzi okazania nowych granic poscaleniowych, scalenie trwało parę pojedyńczych lat.

I to jest coś czym się trzeba zająć a nie jakaś wieża w lesie.

Jak macie utrzymać młodych ludzi w wiosce jak tak gospodarujecie
włóczykij09:50, 28 sierpnia 2019
Wszystkie te wieże widokowe tylko szpecą widoki.
Też obserwator09:07, 28 sierpnia 2019
Na taką Gminę jak Lipnica Wielka to i tak jest bardzo dużo zrobione, bo nigdzie niema wszystkiego.Trzeba się cieszyć że były wójt zrobił dużo ,a obecny też chce, a nie narzekać jak zawsze bo cudów nie będzie.
Zainteresowany gminą07:53, 28 sierpnia 2019
Obserwator: jak nie wiesz co się dzieje w gminie to się nie wypowiadaj, a lepiej idź do urzędu gminy i się zapytaj wójta bądź zastępcy. Projekty na wieżę widokową i muzeum pasterstwa z budżetu gminy będzie kosztować gdzieś 1,5 miliona złotych i to są projekty które zostały po Jazowskim. Moim zdaniem te pieniądze powinny pójść na drogi a nie jakieś chore atrakcje które i tak nie będą cieszyć się zainteresowaniem. Przykładem niech będzie muzeum drukarstwa w Nowym Targu gdzie jak na miasto Nowy Targ odwiedzających jest bardzo mało. Przypominam, że Jazowski jak odchodził mówił że nie zostawia zadłużonej gminy, a jak planowali budżet na 2018 rok to żeby dopiąć budżet trzeba było wziąć kredyt prawie 2 miliony.
Bob Budowniczy07:36, 28 sierpnia 2019
Gdyby tak policzyć co Watycha obiecał a nie wybudował, to by dnia nie wystarczylo
Jan od kudzi z Austri z lipnicy wielkiej06:33, 28 sierpnia 2019
droge u kudzi kiedy zrobicie
wqa23:25, 27 sierpnia 2019
Z tego co wiem, to wieża jest kontynuacją projektów poprzedników. Niestety objęcie władzy często wiąże się z tym że trzeba coś dokończyc :)
Obserwator20:34, 27 sierpnia 2019
No pięknie, na wieżę widokową to znajdą się pieniądze w gminie, ale na naprawę dróg, oświetlenie, chodniki, remont budynków gminnych to już nie ma pieniędzy nie wspominając już o wodociagu. Rozumiem że to z projektu i będzie dofinansowanie ale są ważne i ważniejsze sprawy, o które można składać wnioski.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij