Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
07.09.2019, 12:48 | czytano: 2976

Gmina rozbuduje Szlak Wokół Tatr

W gminie Łapsze Niżne trwają prace związane z budową trzeciego etapu Szlaku Wokół Tatr. Powstaną m.in. dwa miejsca postojowe wyposażone w altanę, ławki fotowoltaiczne, stanowiska edukacyjne oraz dwa obiekty przyrodniczo-muzealne.

Szlak Wokół Tatr powstaje dzięki polsko-słowackiej współpracy. Pętla rowerowa liczy ponad 280 km i przebiega przez Podhale, Orawę, Liptów i Spisz.

– W ramach III etapu będą wykonane dwa miejsca postojowe przy ścieżce wykonanej w II etapie. Jedno miejsce na terenie Kacwina, a drugie na terenie Łapsz Niżnych. Miejsca będą wyposażone między innymi w altanę, ławki fotowoltaiczne, stanowiska edukacyjne. Drugim zadaniem jest nawierzchnia asfaltowa o długości ponad kilometra na ścieżce Pod Upłoz. Ta ścieżka została niegdyś wykonana przez Fundację Rozwoju Jeziora Czorsztyńskiego w technologii tzw. nakrapianki i dzisiaj jest w opłakanym stanie. Trzecie zadanie to zagroda z sypańcami. Chcemy przenieść zabytkowe sypańce w jedno miejsce w Kacwinie i odrestaurować je, urządzając mini muzeum na wzór dawnej zagrody. Czwartym zadaniem jest wyremontowanie drugiego piętra budynku Domu Ludowego w Łapszach Niżnych i urządzenie tam wystawy interaktywnej na temat przyrody Spisza, czyli takie muzeum przyrodnicze – powiedział w rozmowie z nami wójt Jakub Jamróz.

- Aktualnie czeka nas ogłoszenie przetargu – skwitował.

Gmina Łapsze Niżne pozyskała ponad 460 tys. euro dofinansowania (85% wartości planowanych działań) na realizację kilku inwestycji.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
wyjaśnienie09:22, 8 września 2019
Człowieku !!!! Ty tego wykazu nie zobaczysz bo on nie istnieje i nie istniał!Te ścieżki już wyłożyły Gminę i położą wszystkie inwestycje na kolejne lata.Czy to tak trudno zauważyć????Wójt twierdzi że trzeba zaciskać pasa likwidując wszystko co dotyczy naszego społeczeństwa.Kolejny 4 milionowy kredyt na te ścieżki będzie brany lub już został wzięty???Tak wygląda w skrócie włodarzenie ,,Wójta-likwidatora".Wójt z Nowego Targu się wycofuje z tych ścieżek a Ten brnie w zaparte.
Mieszkaniec23:19, 7 września 2019
Tego się nie mówi - fala hej tu tego nie podaje
He(j)l.23:13, 7 września 2019
Jadąc z Gdyni na rower z rodzinką na piękne Podhale gdzie mogę autko zostawić na parę dni?
czy ktoś moze wyjasnić ?17:42, 7 września 2019
nie widzę gminy Łapsze w wykazie projektów, które otrzymały dofinansowanie z programu
widzę jakiś EUWT Tatry
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij