Niedziela, 31 maj 2020, Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Nowy Targ i okolice
Rain
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 99
Rain
10°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 92
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.09.2019, 16:14 | czytano: 4891

MOK na walizkach

Fot. Robert Miśkowiec

NOWY TARG. Trwa wyprowadzka z budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym w październiku rozpocznie się przebudowa. 1 października odbędzie się pożegnalny, symboliczny koncert, a 3 października plac budowy zostanie przekazany firmie Stanisława Potoczaka.

Prawdopodobnie to największa przeprowadzka we współczesnej historii miasta. Na korytarzach ośrodka zalegają kartonowe pudła. MOK musi przenieść m.in. 6 tysięcy ruchomych elementów wyposażenia i tysiąc obrazów oraz dzieł sztuki. Po niedzieli rozpocznie się przewóz gabarytów m.in. mebli. MOK ma czas do końca września. W pakowaniu i wynoszeniu pudeł pomagają m.in. uczniowie "Metalki". Z dużym odzewem spotkała się natomiast akcja "Podaruj karton, pomóż nam w przeprowadzce". Mieszkańcy dostarczyli MOK-owi ok. 400 pudeł.1 października w sali widowiskowej odbędzie się ostatni, pożegnalny koncert. Wystąpi zespół Another Pink Floyd, który wykona m.in. jeden z najsłynniejszych przebojów grupy pt. "Another brick in the wall" ("Kolejna cegła w murze" - tłum. red.).

- Póki co, do końca września wszystko funkcjonuje normalnie - mówi dyrektor Bolesław Bara. - Od października wszystkie działające w MOK-u grupy rozpoczną zajęcia w nowych miejscach. Odbywać się one będą w szkołach. Każdemu udało się znaleźć lokum - dodaje.Administracja Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu przeniesie się tymczasem do Muzeum Drukarstwa przy ulicy Sobieskiego, a pracownicy merytoryczni do budynku Wieży Wodnej przy dworcu kolejowym. W czasie remontu budynku MOK-u wszystkie wydarzenia organizowane będą w obu tych miejscach, a także w Ratuszu oraz w budynku dworca kolejowego, który w grudniu ma zostać oddany do użytku.

r/
najnowsze informacje
komentarze
smutna prawda15:22, 21 września 2019
Miałam nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie.
Edek10:24, 21 września 2019
Lepiej było wymienic ludziom piece to jest o wiele bardziej ważniejsze. Na co komu kultura jak nie będzie zdrowia, czekac tylko na zime i na ten pieprz... smog .Paranoja
...17:25, 20 września 2019
Dlaczego nie ma wyprzedaży wyposażenia , które nie będzie można dalej użytkować ???? Drewniane ławy krzesła,stoliki, półki itd. ??? Czyżby kasacja tych pięknych mebli?
Baranek13:14, 20 września 2019
Z ogromnym szacunkiem dla prawdziwych baców, to nie do nich.
A baranów absolutnie nie wolno likwidować, bo pewien "przemądry" Baca nie będzie miał powodu, by prezentować swoje "mądrości", na dodatek pisane z błędami - do skoły Baco, do skoły, hej!
Baca12:06, 20 września 2019
Baranow nie wolno likwidowac bo kto bedzie pisal durne kometarze .....
pk23:05, 19 września 2019
Obecnie w NT niema pilniejszej sprawy jak zwalczanie smogu czy kilometrowych korków(Ludźmierska) w których stojące samochody zatruwają nam życie.Każde pieniądze wydane na wieże,muzea,koncerty itd... to zwykła głupota.Pomyślcie ile można by zrobić za tak wielką kwotę dla miasta.Władze potrafią tylko przy okazji wyborów obiecywać gospodarność i dobrze wydane pieniądze w rzeczywistości mają nas głęboko w d...
klara22:20, 19 września 2019
@spostrzegawczy niestety jesteś w błędzie. Bilety są ogólnie dostępne w internecie. No tak niechodzisz to nawet nie wiesz gdzie kupić i myślisz, że tylko urzędnicy mogą kupić. Muszę ci powiedzieć że na niektóre kabarety, spektakle trzeba się spieszyć żeby kupić...
Syn żołnierza20:55, 19 września 2019
Dobrze że ekipa moku jest ogarnięta bo dyrektor to nawet pewnie nie wie co w tym Moku ma jak go ciągle tam nie ma
Maciej20:34, 19 września 2019
@k
Spójrz na to obiektywnie?
Po co w Nowym Targu nowe lodowisko? Przecież w ubiegłym roku Reprezentacja Polski w Hokeja miała tam zgrupowanie przed mistrzostwami.
To znaczy że jest to obiekt na miarę organizacji Polskiego Hokeja.
Teresa20:11, 19 września 2019
Do Szanownej/Szanownego Pani/Pana k,
"szastanie publicznym groszem" - w tej kwestii rzeczywiście trudno się z Panią/Panem nie zgodzić, tylko ... co to znaczy? A może należałoby dopuścić też do głowy taką myśl, że dla niektórych, może nawet dla całkiem sporej grupy osób to nowe lodowisko oznaczałoby niewłaściwe wydawanie publicznych pieniędzy. Lód, kij i krążek hokejowy to z pewnością super sposób na aktywność fizyczną dla wielu, oglądanie meczów hokejowych czy innych imprez na lodzie też ma bardzo liczną rzeszę zwolenników ale ... są też ludzie, którzy wolą pójść w wolnym czasie na koncert, dobry film, zajęcia artystyczne, taneczne, do biblioteki, na wystawę, spektakl teatralny czy spotkanie z osobami przybliżającymi inne kultury. Czy Pani/Pan k jako mieszkaniec Nowego Targu dała/dał sobie kiedykolwiek szansę, by zobaczyć w tym miejscu swojego miasta coś więcej, niż tylko stojącą przed budynkiem MOK-u fontannę z baranami (te poczciwe zwierzęta nie są winne tego, że ktoś niezbyt fortunnie ustawił je w takiej sytuacji)? Jeśli nie, to może warto spróbować, kultura nie gryzie, a może pozwolić na większą otwartość, tolerancję i zrozumienie, że jej zasięg jest ogromny, sport też się w niej mieści.
spostrzegawczy20:01, 19 września 2019
~do klara
czy ty jesteś jedną z urzędniczek i urzędników dla których organizuje się niektóre imprezy "biletowane"? nie wychwalaj tak, bo dostęp do tzw. kultury powinien być dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko darmowe wejściówki dla tzw. wybrańców
pgr19:52, 19 września 2019
Rozumiem, że przy takich wydatkach na modernizację obiektu burmistrz natychmiast powinien udzielić wszystkim pracownikom MOK urlop bezpłatny z jednej prostej przyczyny - płacenia im poborów za fikcję i udawanie wykonywania jakiejkolwiek pracy. To skrajna demoralizacja i skandal, jak to towarzystwo bawi się bezkarnie za nasze pieniądze. A fajerwerki i wielkie słowa o kulturze raczej niech się ograniczą do gabinetu pewnej specjalistki od popkultury, poloneza i dekoracji wstążkowych.
jasnowidz19:39, 19 września 2019
Za te pieniądze to można wybudować piękny nowy budynek z podziemnym parkingiem.
k18:55, 19 września 2019
A ja sobie nie przypominam takiej prośby. Chcieliśmy mieć nowe lodowisko a nie baranią zagrodę górnolotnie zwaną MOK-iem. I do tego jeszcze ta kwota remontu. Toż to rozbój w biały dzień. Zdecydowanie nie popieram polityki szastania publicznym groszem.
klara18:12, 19 września 2019
@k tak ja z niecierpliwością czekam kiedy będzie piękny , odnowiony, i będzie można iść na koncert albo dobry kabaret... Koncerty noworoczne co to było za wydarzenie co roku.... Z orkiestrą Obligato .. Przepiękny koncert rok temu z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości ... Z nowotarskim artystami . Kultura to coś co kształtuje nasze umysły i pozwala spojrzeć na życie z innej perspektywy. Rozumiem, że część osób w tej złości na wszystkich o wszystko nie lubi koncertów kabaretow czy lekkiej łatwej sztuki w wykonaniu Teatru Bagatela
esbek17:55, 19 września 2019
Jedni wolą MOK inni lodowisko, jeszcze kolejni co innego - wszystkim nie dogodzi - życie.
Jak powszechnie wiadomo wszystkie przebudowy, dostosowania są tak drogie, że w podobnych kosztach można wybudować nowy obiekt, a niestety stary budynek nowym nigdy nie będzie do tego brak miejsc parkingowych...dla mnie kasa wyrzucona w błoto w przypadku tego budynku!
trener17:23, 19 września 2019
@ k
idź posprzątaj lodowisko bo masz za dużo energii
Bolek17:13, 19 września 2019
Witajcie trza lata nieróbstwa za całkiem przyzwoitą kasę
Agent17:12, 19 września 2019
Najważniejsze to zlikwidować barany i parking,wtedy będzie pięknie tak po nowotarsku.
elfenbens16:48, 19 września 2019
do k
tak, my, mieszkańcy, prosiliśmy o przebudowę MOKU.
I bardzo dobrze, że wreszcie się zaczyna.
k16:37, 19 września 2019
czy my /mieszkańcy/ prosiliśmy o przebudowę MOK-u????? !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij