Poniedziałek, 17 luty 2020, Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 57
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
22.09.2019, 11:40 | czytano: 2334

Dyrektorzy wodociągów w Rabce-Zdroju i Jabłonce uspokajają: woda nie jest skażona

arch. Podhale24

Kilka dni temu portal Nowotarskiej Telewizji Kablowej podał informację, że woda pitna w okolicznych miejscowościach została skażona. Do sprawy odnieśli się szefowie dwóch zakładów wodociągowych - w Rabce-Zdroju i Jabłonce.

Według podanej przez portal nowytarg24.tv informacji przekazanej przez Powiatowego Inspektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jolantę Bakalarz - problemy z jakością wody mają mieć między innymi odbiorcy wody w Jabłonce i Rabce-Zdroju, a także Rabie Wyżnej, Pyzówce, Maruszynie i Bańskiej Niżnej. .

Do alarmującego tekstu "Skażenie bakteriologiczne wód - groźne dla zdrowia wielu mieszkańców powiatu" odniósł się dyrektor ZWiK w Rabce-Zdroju Bartosz Leksander, który w wydanym komunikacie poinformował, że woda z sieci wodociągowej administrowanej przez spółkę nadaje się do spożycia przez ludzi i spełnia wszystkie wymagania". Powołał się na decyzję Powiatowego Inspektora Sanitarnego z 20 wrzęsnia br.

Decyzję sanepidu z 19 września stwierdzającą, że woda z wodociągu publicznego w Jabłonce Centrum nadaje się do spożycia przez ludzi - pokazują władze orawskiej spółki wodociągowej. "Przeprowadzone badania laboratoryjne próbek wody pobranej 12 września nie wykazały przekroczeń parametrów mikrobiologicznych" - głosi oświadczenie.

Nowotarski MZWiK nie odnotował zastrzeżeń co do jakości podawanej przez siebie wody, podobnie jak wodociągi w gminie Szaflary, czy Rabie Wyżnej. ZGKiM Raba Wyżna - przyznaje, iż problemy z jakością wody pitnej były w sierpniu br., i zapewnia, że "według wstępnych wyników badań wody w zakresie mikrobiologii pobranej do badania z sieci wodociągowej Kosiczne wynika, że już nie ma przeciwwskazań do wykorzystania wody do celów spożywczych".

s/
najnowsze informacje
komentarze
abc16:14, 22 września 2019
a co na to wójt Białego Dunajca?
może wypowiedział by siew tej kwestii?
kluszkowce13:40, 22 września 2019
a co jest z wodą w Gminie Czorsztyn??? na sesji został poruszony temat wody przez radnego na końcu sesji ale gmina wyłaczyła transmisje wiec co jest z tą wodą czy oni coś ukrywają???
spostrzegawczy12:32, 22 września 2019
To ta Bakalarz ma rozdwojenie jaźni?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij