Dyrektorzy wodociągów w Rabce-Zdroju i Jabłonce uspokajają: woda nie jest skażona - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Nowy Targ
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
258 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
66 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 129 | 258 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
22.09.2019, 11:40 | czytano: 3437

Dyrektorzy wodociągów w Rabce-Zdroju i Jabłonce uspokajają: woda nie jest skażona

Kilka dni temu portal Nowotarskiej Telewizji Kablowej podał informację, że woda pitna w okolicznych miejscowościach została skażona. Do sprawy odnieśli się szefowie dwóch zakładów wodociągowych - w Rabce-Zdroju i Jabłonce.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
Według podanej przez portal nowytarg24.tv informacji przekazanej przez Powiatowego Inspektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jolantę Bakalarz - problemy z jakością wody mają mieć między innymi odbiorcy wody w Jabłonce i Rabce-Zdroju, a także Rabie Wyżnej, Pyzówce, Maruszynie i Bańskiej Niżnej. .

Do alarmującego tekstu "Skażenie bakteriologiczne wód - groźne dla zdrowia wielu mieszkańców powiatu" odniósł się dyrektor ZWiK w Rabce-Zdroju Bartosz Leksander, który w wydanym komunikacie poinformował, że woda z sieci wodociągowej administrowanej przez spółkę nadaje się do spożycia przez ludzi i spełnia wszystkie wymagania". Powołał się na decyzję Powiatowego Inspektora Sanitarnego z 20 wrzęsnia br.

Decyzję sanepidu z 19 września stwierdzającą, że woda z wodociągu publicznego w Jabłonce Centrum nadaje się do spożycia przez ludzi - pokazują władze orawskiej spółki wodociągowej. "Przeprowadzone badania laboratoryjne próbek wody pobranej 12 września nie wykazały przekroczeń parametrów mikrobiologicznych" - głosi oświadczenie.

Nowotarski MZWiK nie odnotował zastrzeżeń co do jakości podawanej przez siebie wody, podobnie jak wodociągi w gminie Szaflary, czy Rabie Wyżnej. ZGKiM Raba Wyżna - przyznaje, iż problemy z jakością wody pitnej były w sierpniu br., i zapewnia, że "według wstępnych wyników badań wody w zakresie mikrobiologii pobranej do badania z sieci wodociągowej Kosiczne wynika, że już nie ma przeciwwskazań do wykorzystania wody do celów spożywczych".

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
abc16:14, 22 września 2019
a co na to wójt Białego Dunajca?
może wypowiedział by siew tej kwestii?
kluszkowce13:40, 22 września 2019
a co jest z wodą w Gminie Czorsztyn??? na sesji został poruszony temat wody przez radnego na końcu sesji ale gmina wyłaczyła transmisje wiec co jest z tą wodą czy oni coś ukrywają???
spostrzegawczy12:32, 22 września 2019
To ta Bakalarz ma rozdwojenie jaźni?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas