Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Zakopane i okolice
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 85
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.09.2019, 09:39 | czytano: 3333

Małopolska wesprze TOPR, GOPR i jednostki OSP

Fot. UMWM

Samorząd województwa małopolskiego zdecydował się przeznaczyć 1,5 mln zł na zakup bazy dla śmigłowca ratowniczego Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i 350 tys. zł na budowę dyżurki Grupy Podhalańskiej GOPR na Turbaczu.

O udzieleniu dotacji poinformowali wicemarszałek Łukasz Smółka i Rafał Bochenek, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. - Ostatnie tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Tatrach, ale także powódź, która dotknęła nasz region, po raz kolejny pokazały profesjonalizm i zaangażowanie ratowników górskich, w szczególności pracowników TOPR i GOPR z Grupy Podhalańskiej, jak również strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowych Straży Pożarnych – podkreślił wicemarszałek Łukasz Smółka.

- Zdecydowaliśmy o przekazaniu ponad 1,5 mln zł na zakup bazy dla śmigłowca ratowniczego Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W budżecie na 2020 rok już planujemy, by kwotę 350 tys. zł przeznaczyć na budowę dyżurki Grupy Podhalańskiej GOPR na Turbaczu, a kolejny 1 mln zł przekazać jednostkom OSP na odtworzenie sprzętu, który został zniszczony podczas powodzi - mówił Rafał Bochenek, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.

W tym roku na wsparcie działań z zakresu bezpieczeństwa i ratownictwa władze województwa przekazały prawie 10 mln zł, a to dwukrotnie większa pula środków, która została przeznaczona w stosunku do poprzedniego roku. Oprócz wsparcia dla ratowników górskich, spore środki otrzymają także jednostki OSP, które poniosły straty podczas majowych powodzi m.in. w sprzęcie ratowniczym, umundurowaniu czy wyposażeniu osobistym.

Źródło: UMWM, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Adam Wołyński18:08, 24 września 2019
Nareszcie jakaś słuszna decyzja - Brawo -
Przyszły taxi zimowy- skuter17:39, 24 września 2019
Dyżurka na Turbaczu potrzebna, jest na Długiej Polanie,to skuterem 15 minut drogi,a tu będa koszty dojazdu na dyżury,motor quad czy skuter - duży koszt ,ale ratujac życie ,szybciej dotra, ale nieuzasadnione ,musza ponieść koszty,bo turyści zaczynaja traktować GOPR jak przedsiębiorstwo taxi,na dodatek bezpłatne, 10 tysięcy za jakiekolwiek nieuzasadnione wezwanie i kropka
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij