Sobota, 11 lipiec 2020, Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta
Czarny Dunajec i okolice
Thunderstorm
12°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 3
Thunderstorm
12°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 88
Thunderstorm
13°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.09.2019, 17:12 | czytano: 5448

Nowotarski MZK testuje nowy autobus

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Na ulicach Miasta testowany jest autobus Isuzu. Od lutego dwa takie pojazdy będą obsługiwały mieszkańców Nowego Targu oraz gminy Nowy Targ i gminy Szaflary.

To przetargu nieograniczonego na dostawę dwóch autobusów (klasy mini) ze sprzętem i oprogramowaniem diagnostycznym, będącego częścią projektu pn. 'Kompleksowa Integracja systemu niskoemisyjnego transportu miejskiego na terenie Miasta Nowy Targ oraz Gminy Nowy Targ i Szaflary" - zgłosiła się jedna firma. Jej oferta to ponad 1,7 mln zł.

Busimport Pl., spółka z Gierłatowa daje okres gwarancji całopojazdowej na 36 miesięcy. W autobusach jednorazowo przewożone mogą być 53 osoby.

W ramach projektu MZK zakupi jeszcze cztery duże autobusy. - Przetarg na ich zakup zostanie ogłoszony lada moment - mówi dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji Robert Chowaniec.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
smutna prawda08:53, 2 października 2019
Mam nadzieję, że podczas testów nie zapuszczą tego autobusu...
Obecny tabor, mimo stosunkowo niedługiego stażu, wygląda obrzydliwie. Autobusy brudne z zewnątrz i wewnątrz.
W Krakowie czy Warszawie jeżdżą starsze autobusy ale są czyste, mimo że przewożą dziennie więcej osób niż nowotarskie w ciągu miesiąca.
Smutne, że nowotarska komunikacja miejska utrwala wśród turystów obraz górali - brudasów...
zły19:04, 30 września 2019
@góral.Smog to robi parę autobusów czy setki aut i ich wygodni, leniwi ,,robiący,, korki posiadacze prawo jazd ,,kierowcy,, co?
Nogaty17:47, 30 września 2019
@Ihotse.W tym przypadku się mylisz.Testują przed wyborem dostawcy,resztę masz rację bo reszta komentatorów to pochłaniacze tlenu i prądu,producenci smogu i dostawcy gie do oczyszczalni.
lhotse08:21, 30 września 2019
Ten nasz kraj to jest jednak dziwny....Ja jaki chce kupić samochód z salonu to najpierw go testuje a potem, jeśli spełnia moje oczekiwania to go kupuje. W tym przypadku testowanie odbywa się po wyborze dostawcy. A może to ja jestem dziwny, bo szanuję moje pieniądze.
Miejscowy07:58, 30 września 2019
Autobusy to są w Krakowie a u nas jakieś małe konserwy
Daw07:18, 30 września 2019
Do każdego zakupu oprogramowanie diagnostyczne i sprzęt... Nie da się kupić pojazdów jednego producenta?
Janek06:38, 30 września 2019
Jaki pan taki kram. Za nieład w MZK odpowiada Watycha i Wojtaszek. Jedyne co im wychodzi perfekcyjniento branie diet w radach nadzorczych
góral22:52, 29 września 2019
Halo obudźcie się!!! Jak nowe, duże autobusy będą tej samej klasy, co aktualnie jeżdżące "trzepaki" po NT? Mamy problem smogu. Może warto przejrzeć na oczy i zainwestować w autobusy elektryczne? Taki jest trend na całym świecie, w całej Polsce... Tylko NT jak zwykle sto lat do tyłu. DRAMAT!
.21:20, 29 września 2019
@Gregor nawet portale branżowe o tym się rozpisywały. W MZK za chwilę każdy autobus będzie z innej parafii co generuje niepotrzebne koszty. A tak na marginesie to nowy dyrektor obiecał rewolucję w MZK i w końcu cywilizację w komunikacji miejskiej. Co z tego wyszło? Oczywiście nic.
Antysmog20:41, 29 września 2019
A czemu nie na LNG tylko następny jeżdżący kopciuch po zadymionym Nowym Targu. Zwłaszcza że LNG jest juz w zasięgu ręki.
Gregor17:35, 29 września 2019
Zgłosiła się ta firma pod którą rozpisano przetarg. W specyfikacji aż razi na kilometr. Brakuje wpisania tylko nazwy producenta. Sprawę powinno zbadać CBA.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij