Likwidacja porodówki w Zakopanem tematem kampanii wyborczej. Jest petycja i wezwanie do zmiany dyrektora - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Rabka Zdrój
Clouds
25°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
28°
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
26°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
29°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 48 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 58 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
02.10.2019, 21:32 | czytano: 5593

Likwidacja porodówki w Zakopanem tematem kampanii wyborczej. Jest petycja i wezwanie do zmiany dyrektora

Jagna Marczułajtis-Walczak, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na posła, uruchomiła w internecie petycję w sprawie przywrócenia porodówki w szpitalu w Zakopanem.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Petycja, pod którą do środowego wieczora podpisało się ok. 360 osób, wzywa Ministra Zdrowia "do podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do ponownego otwarcia oddziału ginekologiczno – położniczego w tej placówce".

"Jest to jedyny szpital powiatowy z porodówką i oddziałem neonatologicznym w powiecie tatrzańskim. Lekarze pracujący w szpitalu w trosce o zdrowie pacjentów i swoje zdecydowali o nieprzedłużeniu umowy o prace w szpitalu. Specjaliści byli przepracowani, brali dyżury ponad miarę. Żądamy i apelujemy do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, oraz do Premiera Mateusza Morawieckiego o podjęcie pilnych działań w kierunku przywrócenia działalności tego oddziału" - czytamy w treści petycji.

Jagna Marczułajtis-Walczak wzywa też ministra do zmiany dyrektora szpitala, pilnego zatrudnienia kadry lekarskiej oraz położniczej oraz ⁃przywrócenia działania oddziału.

Dodajmy, iż w czwartek rano sytuacja w zakopiańskim szpitalu będzie głównym tematem spotkania z kandydatką na premiera KO Małgorzatą Kidawą-Błońską, która o 8 rano spotka się w szpitalu w Zakopanem z położnymi i pielęgniarkami.

Przypomnijmy, iż Szpital Powiatowy w Zakopanem poinformował o "czasowym zaprzestaniu wykonywania działalności leczniczej" przez oddziały ginekologiczno - położniczy oraz neonatologiczny. Oddziały mają być nieczynne przez miesiąc, do końca października. Przyczyną tego, jak czytamy w komunikacie, który pojawił się na stronie internetowej lecznicy, jest "brak możliwości zabezpieczenia niezbędnej obsady kadrowej"

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Dość chorych rządów06:45, 4 października 2019
Wywalić Popis z rządu. I kontrolować wybory żeby stalinowskie powiedzenie się nie spełniło, bo za niedługo zrobią z Polski drugą Wenezuelę.
0
Orka22:23, 3 października 2019
Do Lewica- PIS po debacie w TVP i pokazach paragonu wstydu Budki zmienił hasło na " Kłamali, Kłamią i Będą Kłamać"
0
Lewica16:28, 3 października 2019
Dyżurne hasło pisowców, to " POprzednicy kradli" itp...To dlaczego nikt nie siedzi...?! Udowodnić, osądzić i posadzić, jak jest za co, a nie tylko "szczekać", jak najęci. Cztery lata samodzielnych rządów, upolitycznienie sądów i prokuratury, pokazówki w komisjach śledczych i nikt z byłych rządzących nie ma zarzutów. Bo może nie ma za co... może obecni robią to samo... Jest tylko polityczne bicie piany, żeby nakręcać elektorat.
0
Broda12:57, 3 października 2019
Zrobili sobie tylko tło pod wybory:) Wzniecili pożar żeby go później cudownie ugasić i pokazać jacy to cudowni:) Stara gra w podpalacza i strażaka. Stwórz problem, a potem go rozwiąż żeby ludzie myśleli, że jesteś extra cool;) Chcą uzdrawiać Polskę ale s*** podatków nie obniżą. Ani jeden *** z plakatów nie nadaje się do władzy!!
0
jam11:55, 3 października 2019
ludzie wyjezdzali i wyjezdzac bedą, najgorsze jednak jest to ze siedzi jeden zdrugim np. za oceanem, ptasiego mleka nie brakuje , a jego głos sie liczy i pod wpływem kłamliwych mediów , władze nam wybierają... a do Polski wracac i tak nie chcą.
Gdzie sens , gdzie logika ?
0
Wyborca10:09, 3 października 2019
Do prawdziwy patriota - ale się napracowałeś!!! Brawo!!! Podpisuję się pod tym!!! Nic nie zmyśliłeś!!!
0
ola09:14, 3 października 2019
Pani Marczułajtis-Walczak się lansuje?

U mnie, mojej rodziny, przyjaciół i znajomych poparcia mieć nie będzie!!!
Żenada, brakuje słów.
0
takitam.09:09, 3 października 2019
jagnica, pis mial cztery lata by cos zrobic. co zrobil? ano jak mlodzi polacy wyjezdzali za po, tak samo uciekaja za pis...
0
itg08:49, 3 października 2019
Czemu Pani Jagna Marczuałjtis Kolasińska Walczak zwraca się do Ministra o odwołanie dyrektorki? bo to kampania wyborcza....nawet nie wie ze to szpital powiatowy....
0
oskar5108:49, 3 października 2019
Jagna M. co ty za bzdury głosisz i wypisujesz ? Całe Twoje ugrupowanie by rząd nie wtrącał się do decyzji samorządów a teraz chcesz by minister i premier zmieniali dyrektora szpitala. To jest decyzja wyłącznie nowo wybranego w konkursie dyrektora i minister nie ma nic do tego. Ale nie dziwię się bo wszyscy PO paprani tak mają !!!! Tacy " mądrzy " chcą być w sejmie !!!!
0
niedawna pacjentka08:28, 3 października 2019
Ludzie to jest tylko gra dyr. obydwóch szpitali.
Tylko że cierpią niewinni ludzie . Za to wstrętne dogadanie obydwu odwołać i to natychmiast.
Żądamy powrotu H. Wolskiego.
0
prawdziwy patriota08:01, 3 października 2019
Przypomnę pewne rzeczy z tych bogobojnych (jak to w Biblii nazwano wilków w owczej skórze) i krystalicznie czystych rządów PIS:
1. Stodoła za milion złotych w oświadczeniu majątkowym ministra Szyszki.
2. Dwie wieże na Srebrnej w Warszawie, które chciał wybudować szeregowy poseł PIS (wygrana Trzaskowskiego w stolicy w ostatnich wyborach samorządowych na jakiś czas sprawę zamknęła).
3. Dwie panie asystentki prezesa NBP z bardzo przyjemnymi pensjami.
4. Świeża sprawa hotelu na godziny z P. Banasiem - prezesem Najwyższej Izby Kontroli w tle.
5. Szary, ubogi zakonnik z Torunia, który nagle dostaje 2 luksusowe samochody od bezdomnego.
6. O jakiś agencjach towarzyskich z Paniami za wschodniej granicy na Podkarpaciu też było chyba głośno.
7. Kilkanaście milionów węgla z Rosji, który kupujemy, a przecież mamy wspierać nasze górnictwo.
8. Całkowita likwidacja OFE przez Morawieckiego wraz z OPŁATĄ PRZEKSZTAŁCENIOWĄ w wysokości 15% zgromadzonych przez obywateli środków. To jest dopiero majstersztyk!
A zarzuca się Tuskowi, że to on zlikwidował OFE, a prawda jest taka, że zlikwidowano za jego rządów część obligacyjną OFE, gdzie fundusze emerytalne kupowały bezpieczne obligacje skarbu państwa i jeszcze de facto dostawały za to prowizję.
9. Wstajemy niby z kolan a jak Izrael i USA tupnęły nóżką w sprawie słynnej ustawy o ściganiu przez Polskę wszystkich za używanie terminu polskie obozy koncentracyjne, to zaraz ją zmieniano.
10. Zdjęcie stojącego prezydenta Polski podpisującego dokumenty przy biurku prezydenta USA, który sobie wygodnie siedzi przy tym biurku bezcenne - to jest symbol naszego wstawania z kolan.
11. Liczne podróże samolotem byłego marszałka sejmu, po których musiał ustąpić.
12. Rozwalony system edukacji, z uczniami uczącymi się w przepełnionych szkołach, na zmiany, i w tym roku dodatkowo jeszcze masakryczna kumulacja podwójnego rocznika w klasach pierwszych szkół średnich.
13. Extra dotacje z budżetu państwa dla słynnej uczelni skromnego zakonnika w Toruniu.
14. Świeża afera taśmowa w sprawie zorganizowanego hejtu na sędziów, który prowadzili pracownicy ministerstwa sprawiedliwości.
15. nocne włamanie do centrali NATO w Polsce zaraz po wygranych wyborach przez PIS w 2015, przez co żaden sojusznik nie traktuje nas poważnie.
16. Pan aptekarz Bartłomiej M, który zrobił błyskotliwą karierę w ministerstwie obrony za czasów ministra Macierewicza, przed którym salutowali wysocy rangą oficerowie.
17. Co z Get Back (straty większe niż przy Amber Gold).
18. Nagrody które się "należały" rządowi premier Szydło jak to wykrzyczała z mównicy sejmowej była premier.
19. Co z rozliczeniem Skoków, wokół których kręcili się ludzie z PISu?
20. Syn szefa CBA, który dostaje lukratywną pracę w Banku Światowym i tłumaczenia członków PIS: "że dzieci muszą gdzieś pracować...".
21. Słynne zwycięstwo 1:27 w Brukseli z kwiatami dla byłej premier.
22. Wycinka Puszczy Białowieskiej.
23. Gigantyczne kolejki do lekarzy, a miało ich w ogóle nie być za rządów PIS.
24. Dziwnym trafem uszkodzony materiał dowodowy w sprawie stłuczki premier Szydło w Oświęcimiu.
25. Ledwo zipiąca stadnina koni w Janowie Podlaskim - takie rzady PIS w pigułce.
26. Jak to premier Morawiecki powiedział kiedyś (nagrane na taśmach): Polacy maja za miske ryżu pracować.
27. Ten sam premier "okazyjnie" kupuje od kościoła grunty pod Wrocławiem.
28. Co z tym wrakiem tupolewa ze Smoleńska? przecież PIS miał go sprowadzić, bo Rosja miała drzeć przed naszym wstawaniem z kolan.
29. Eksperymenty z "wybuchającymi parówkami" na komisji ds. katastrofy smoleńskiej, co tak naprawdę ośmieszyło tę komisję która przez kilka lat miała extra finansowanie z budżetu państwa.
0
kris23:57, 2 października 2019
12LAT temu tam rodziłam... niech to zlikwidują w ....u
0
Prawda jest jedna22:17, 2 października 2019
Idą wybory to się lansują i obiecują. A jak rządzili to zamykali szpitale, szkoły, posterunki, policji itd. Ale teraz sami już tego nie pamiętają tak jak swojego programu czy hasła.
0
Hipokrscion22:15, 2 października 2019
O co tak a prawdę chodzi?
Przecież porodowka była wzorowa i jest potrzebna!
Czy znowu chodzi o punkty mechanizmy szantaż czy kasę?
Czemu nikt nie mówi prawdy?
Przedtem Nowy Targ teraz Zakopane.
Opanujcie się.
0
Obywatel22:03, 2 października 2019
Aby Ci wspaniałomyślni posełkowie byli tak ożywieni i zaradni po wyborach i dbali o dobro społeczeństwa. A jak znam życie to po wyborach zaraz zasną na kilka lat. Takie bezradne niedzwiadki wiejskopolskie.
0
Jagnica21:45, 2 października 2019
Za PO 2miliony Plaków wyjechało wśród nich i lekarze. Niech teraz ich poprosi żeby wrócili.
0
Racja21:37, 2 października 2019
Zwolnić Zacharkę wicestarostę z PZPR-u który chołbił obecną Panią Dyrektor szpitala powiatowego. Puste słowa i przechwałki, a fakty są inne Panie Jurku Zacharko. Wstyd. Skończ Pan, wstydu sobie oszczędż.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas