Piątek, 03 kwiecień 2020, Imieniny: Ryszarda, Antoniego, Pankracego
Zakopane i okolice
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 42
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 42
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 42
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 40
Clear
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 42
Clear
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 42
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
13.10.2019, 09:42 | czytano: 4644

Owce zeszły z hal – tradycyjny doroczny redyk na ulicach Szczawnicy (zdjęcia)

W sobotnie przedpołudnie ulicami Szczawnicy, przy dźwiękach góralskiej muzyki, przeszedł tradycyjny redyk pasterski. W tym roku do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały również zespoły regionalne z okolicznych miejscowości: Nowego Sącza, Ochotnicy Dolnej oraz Szlachtowej.

Tradycyjnie redyk wyruszył spod hal znajdujących się w Malinowie. W tym roku ulicami uzdrowiska przeszło ok. 2000 owiec. Trasa redyku kończyła się na Piaskach, skąd właściciele odebrali swoje owce. Wydarzeniu przyglądali się licznie zgromadzeni na trasie przemarszu turyści oraz mieszkańcy Szczawnicy. Na czele pochodu szła Kapela Zbójnicka oraz Kapela Jaworcanie.

Przed przejściem redyku, przechadzający się ulicami Szczawnicy mogli posłuchać muzyki regionalnej w wykonaniu zespołów: „Nucicki” z Ochotnicy Dolnej, Szlachtowianie oraz „Starosądeczanie”, które w ten sposób namawiały do wzięcia udziału w koncertach, odbywających się tego dnia na przystani technicznej znajdującej się na Piaskach. Na zebranych czekały regionalne przysmaki oraz prawdziwa muzyczna uczta - występy zespołów regionalnych. Gwiazda wieczoru - zespół Trebunie Tutki przyciągnęła pod scenę tłumy fanów.

wb pieniny24
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
biała owieczka19:53, 13 października 2019
Hej górale !
Znak X15:38, 13 października 2019
W taki dzień koniecznie trzeba zejść z gór i wziąć udział w wyborach.
czarna owca10:37, 13 października 2019
Super w tym roku wyjątkowo udana impreza. No i obeszło się bez pokropku i miejscowych polityków, z resztą byłoby to niepoprawne politycznie.
STAŚ10:33, 13 października 2019
Pięknie !!!
Tradycja, jak się patrzy !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij