Piątek, 14 sierpień 2020, Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
19°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 86
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 77
Clouds
13°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 89
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.11.2019, 08:50 | czytano: 1958

Spotkanie członków Rad Programowych przy Centrach Kształcenia Zawodowego

W Nowym Targu odbyło się posiedzenie Rad Programowych - organów doradczych powołanych przy Centrach Kształcenia Zawodowego, których celem jest wyrażanie opinii na temat strategii kształcenia, współuczestniczenie w organizacji praktyk płatnych dla uczniów biorących udział w projektach oraz dostosowanie kształcenia zawodowego do aktualnych potrzeb rynku pracy poprzez m.in. zacieśnianie współpracy szkoły z pracodawcami.

W spotkaniu z udziałem pracodawców, nauczycieli, przedstawicieli instytucji rynku pracy oraz kadry zarządzającej oświatą ze strony władz powiatowych uczestniczył Bogusław Waksmundzki Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego.

Podczas dyskusji, której moderatorem była Dyrektor Powiatowego Centrum Oświaty Marta Skawska, poruszonych zostało wiele ważnych tematów. Rozmawiano m.in. o istotności zdobywania doświadczenia zawodowego poprzez realizację praktyk u pracodawców. Ewa Barczak Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu podkreśliła jak ważną rolę dla uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych odgrywają staże zawodowe, które pomagają uczniom nawiązać kontakt z potencjalnym pracodawcą oraz przełamać bariery wynikające z ich niepełnosprawności. Dyskutowano również o konieczności nawiązania współpracy z doradcami zawodowymi pracującymi w szkołach podstawowych oraz o problemach związanych z przeprowadzoną reformą edukacji.
Członkowie Rady Programowej przeanalizowali dotychczasowe działania realizowane w ramach projektów pod kątem słabych i mocnych stron oraz wskazali założenia i konieczne korekty do dalszej sprawnej i efektywnej realizacji działań.

mat. prasowy, opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Jaa13:25, 1 listopada 2019
Jestem doradcą zawodowym w SzP. Jeśli DZ będzie tylko realizowane przez 10 h w kl 7 i 8 - zajęcia z całą klasą to takie DZ nie ma najmniejszego sensu. Potrzebna jest współpraca szkół zawodowych ze SzP: oferty, wyjazdy zawodoznawcze, spotkania z pracodawcami. I na to powinno być więcej godzin
Dociekliwy12:09, 1 listopada 2019
No i na gadaniu się skończyło
Teoria jest fajna, w praktyce nie można nic zrobić.
Rzeczywistość polskiej edukacji
Może raczej szkoła powinna poszerzać horyzonty, pokazywać nowe możliwości, rozwijać, a nie zabijać inicjatywę i twórcze myślenie?
Oni wchodzą w swoje życie, a tu taki klops - edukacja, niedostosowana do dzisiejszych możliwości i realiów
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij