Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Jabłonka i okolice
Rain
13°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 76
Rain
15°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 94
Clouds
13°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 70
Rain
12°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
11.11.2019, 17:55 | czytano: 3180

Urna z ziemią z Oświęcimia złożona w zakopiańskim Miejscu Pamięci Narodowej (zdjęcia)

zdj. Regina Korczak-Watycha

W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach odbyła się druga część obchodów Święta Niepodległości w Zakopanem.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, uroczystą mszę św. koncelebrował sekretarz generalny Konfederacji Episkopatu Polski ks bp Artur Miziński.

Głównym elementem uroczystości było wmurowanie urny z ziemią z Oświęcimia w Miejscu Pamięci Narodowej pod repliką Krzyża na Giewoncie. Ziemia przywieziona została przez harcerzy podhalańskich ZHP.

pk/ zdjęcia Regina Korczak Watycha/ UM Zakopane
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
prawda20:57, 11 listopada 2019
No właśnie Auschwitz bo Oświęcim to normalne miasteczko, trzeba mieć wyczucie mając do innych pretensje o złe nazewnictwo.
O tempora o mores18:19, 11 listopada 2019
Patrzę i oczom nie wierzę. Nie może być, "jegomość uhahany z zieleniną zasuwa". A tak na marginesie, to my Polacy możemy jeszcze uzyskać z Auschwitz, jakąkolwiek odrobinę ziemi do urny? Przecież tam nawet polskich flag wnosić nie wolno i lepiej po polsku nie mówić. Gdyby rządziła dalej pewna formacja to Auschwitz byłby jeż całkiem eksterytorialny pod zarządem państwa położonego w Palestynie, a katownia gestapo w Zakopanem - "Palace" - byłaby zburzona.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij