Poniedziałek, 26 październik 2020, Imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Fog
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 100
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.11.2019, 13:14 | czytano: 1787

Policja: długi weekend był spokojny

Arch. Podhale24.pl

Za nami przedłużony listopadowy weekend. Według policji, na drogach powiatu nowotarskiego było spokojnie.

Weekend rozpoczął się ogólnopolskimi działaniami kontrolno-prewencyjnymi pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. W tych dniach na drogach powiatu nowotarskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 11 kolizji drogowych, a policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących. Mundurowi dbali przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżujących oraz reagowali na wszelkie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

W działania zostali zaangażowani policjanci grupy SPEED, których zadaniem było m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, w szczególności nie dostosowali się do ograniczeń prędkości.

- Należy mieć na uwadze, że na bezpieczeństwo na drodze wpływa wiele czynników m.in. respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego, sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji. Niezwykle istotne, jest, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem również zadbali o swoje bezpieczeństwo i nosili elementy odblaskowe - podkreślają policjanci z nowotarskiej komendy

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
nawaramichal11:50, 13 listopada 2019
Im mniej policji na drogach, tym spokojniej :) Im mniejsza presja wywierana przez Policje tym spokojniej. Polska policja to raczej zło konieczne, niż poprawa bezpieczeństwa na drogach :)
Realnym i skutecznym środkiem poprawy bezpieczeństwa jest edukacja, także policji, która w ostatnim czasie jest gorszej jakości. W policji dobrze już było, lepiej nie będzie ;-)
Wieśniak21:51, 12 listopada 2019
DO Miastowy: czy ty nie masz nic innego do roboty? Jak policja mówi, że weekend niepodległościowy przebiegł spokojnie to tak było. Ja przez całe cztery dni nie jechałem za nikim 18 na h i nie widziałem bączków ani krosowców.
Widziałem za to krakusów, z których jeden rzygał i zostawili pod samochodem na krakowskiej siatkę z zawartością. Upomniałem ale niestety udali ze to nie ich. Następnym razem pokaże nagranie to posprzątają
Miastowy17:25, 12 listopada 2019
Spokojnie, oczywiście, a przy hali lodowej świry dalej kręcą bączki, pisk opon słychać w Rynku, ale przecież jest spokojnie. Niezarejestrowane motocykle corssowe dalej jeżdżą po Kowańcu, wałach, ścieżkach rowerowych, ale jest spokojnie. Samochody zaparkowane w centrum na pasach, na zakazach, na całej szerokości chodników - ale jest spokojnie. Ludzie jeżdżą po 18 km/h za osłami, którzy smsy piszą prowadząc samochód - ale jest spokojnie. Droga policjo, kogo chcecie nabrać?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij