Czwartek, 06 sierpień 2020, Imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa
Szczawnica i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Clouds
18°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Clouds
20°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Clear
24°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 66
Rain
21°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 75
Clouds
20°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.11.2019, 10:38 | czytano: 8798

Halny na Podhalu. 50 interwencji straży pożarnej, wiać może do piątku (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

Rośnie bilans zniszczeń po nocnym ataku halnego. Największe straty wiatr wyrządził w rejonie Zakopanego, Kościeliska, Zębu i Nowego Bystrego. Na Kasprowym Wierchu wiało momentami z prędkością 190 km/h.

Aktualny bilans, jak informuje bryg. Krzysztof Leja z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, to ponad 50 interwencji. Wiatr zerwał lub uszkodził dachy na trzech budynkach - w Zębie, Nowem Bystrem i Zakopanem. Na Gubałówce wiatr przewrócił budy handlowe. Zgłoszenia, jakie otrzymali strażacy, to także zerwane linie i przewrócone słupy (brak w prądu w Zakopanem i Kościelisku) oraz drzewa powalone na budynku i drogi. Nie ma zgłoszeń o poszkodowanych.

Według prognoz, ma nadal wiać, z większym lub mniejszym natężeniem, aż do końca tygodnia. Dziś prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, z południa. Na szczytach Tatr porywy do 140 km/h.

r/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Ten, co ma wiatry.13:56, 14 listopada 2019
Nareszcie.
Pan Kęsek tyle lat nie potrafi zrobić porządku z reklamami oraz nielegalnymi budami na Gubałówce, to halny musi sprzątać! Większość uszkodzeń to nasz lokalny Bangladesz.
Zokopian13:31, 13 listopada 2019
Te budy na Gubałówce to widać ze prowizorki wiec wywróciło
Od dawna wiadomo ze halny na Podhalu byl i będzie wiec jeżeli ktoś stawia takie budki na szczycie Gubałówki i nawet ich porządnie nie zakotwiczy do podłoża to sam sobie winny
szczęście tylko ze nikomu nic sie nie stało
obserwator11:33, 13 listopada 2019
korniki drzewa zjadły ,ale trzymać dalej bo szkoda usuwać
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij