Środa, 28 październik 2020, Imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.11.2019, 22:17 | czytano: 8420

Inauguracja sceny teatralnej w Stolicy Podhala (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Premierą komedii Freda Apke pt. "Ostatnia wola papy", w reżyserii Piotra Męderaka i Katarzyny Galicy - oficjalnie rozpoczął działalność w Mieście, teatr Plejada. Symbolicznego otwarcia sceny dokonali przedstawiciele władz Nowego Targu i powiatu nowotarskiego. Wieczór zakończył bankiet dla widzów, z udziałem aktorów i członków zespołu.

Krakowski teatr istnieje od siedmiu lat. Wcześniej wielokrotnie gościł ze spektaklami w Nowym Targu i wreszcie zdecydowano, że właśnie tu zainstalują się na dłużej. Wybór padł na pomieszczenia restauracji "Ruczaj", gdzie w sali bankietowej zbudowano profesjonalną scenę oraz widownie dla 120 osób.

W wieczór inaugurujący działalność nowotarskiego oddziału teatru Plejada - wszystkie miejsca były zajęte. Widzom zaprezentowano "Ostatnią wolę papy". Spektakl będzie można zobaczyć ponownie 30 listopada. Dzień wcześniej, 29 listopada zaprezentowana zostanie farsa "Prywatna klinika". W grudniu na widzów czekają popularne sztuki teatralne "Mayday" i Mayday 2", zaś w styczniu - spektakl noworoczny (z lampką szampana) "Okno na parlament".

- Nowa Scena Teatru Plejada stawia przede wszystkim na ambitny repertuar komediowo - farsowy skierowany do bardziej wymagającego Widza oczekującego rozrywki na wysokim poziomie. Chcemy, by śmiech na naszych spektaklach nie był pustą rozrywką, ale by był zrównoważony refleksją. Tak jak w życiu, kiedy sytuacje zabawne przeplatają się ze smutnymi - mówi Piotr Męderak, dyrektor artystyczny Teatru Plejada. Założyciel teatru jest pełen optymizmu co do przyszłości sceny teatralnej w Nowym Targu, bowiem frekwencja jaka towarzyszyła wcześniejszym, gościnnym występom w Mieście była duża.

Zespół teatru tworzą aktorzy związani przede wszystkim z Krakowem, Śląskiem i Zagłębiem. Są też osoby pochodzące z Nowego Targu (Mateusz Dewera) i Orawy (Anna Bugajska, Piotr Męderak, Maciej Rutkowski).

Aktualny repertuar można znaleźć na stronie teatru: www.plejada.org.pl, w naszym dziale "co, gdzie, kiedy", a bilety dostępne są m.in. w serwisie www.JarmarkPodhalanski.pl.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
l sp w09:23, 25 listopada 2019
pomagamy pomagamy a ile na tym zarabiamy zarabiamy zarabiamy zarabiamy
z08:55, 25 listopada 2019
No i po co ten remont MOKu
kokarda08:47, 25 listopada 2019
A Bolesław tworzy kulturę przez duże Ka
Obserwator06:12, 25 listopada 2019
Brawo drogie Panie Worwa z królową p. Czesławą. Mam nadzieję, nie tylko dla ciała ale i dla ducha uczta trwać będzie a miasto wspierać.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij