Czwartek, 27 luty 2020, Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
28.11.2019, 18:17 | czytano: 2949

Stypendia dla utalentowanych uczniów

Fot. Piotr Kuczaj

Rada Miejska w Rabce-Zdroju podjęła uchwałę w sprawie utworzenia programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu gminy.

Jednorazowe stypendium może wynieść do 300 do 700 zł. Program jest finansowany z budżetu miasta. O stypendium burmistrza będą się mogli ubiegać uczniowie klas IV-VIII, którzy na koniec roku mieli średnią ocen ze wszystkich przedmiotów na poziomie minimum 5,5 i są laureatami konkursów naukowych, artystycznych lub stają na podium w zawodach sportowych na poziomie wojewódzkim lub krajowym.

Gmina chce w ten sposób wpierać uczniów szkół podstawowych, którzy mają osiągnięcia w nauce, sporcie czy sztuce. Celem programu jest wspieranie ich zainteresowań, motywowanie do dalszej nauki, promowanie osób uzdolnionych, tworzenie z ich pomocą pozytywnych wzorców oraz promowanie gminy Rabka-Zdrój, jako gminy przyjaznej osobom utalentowanym.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
najnowsze informacje
komentarze
Ja09:53, 29 listopada 2019
Tak Pani Ido.
Wybrańcy od początku chwaleni i im rosną skrzydła, a resztę dzieci się dołuje. Nieraz na trójkę dziecko musi więcej pracować niż ktoś inny na piątkę. Przestałam płacić na komitet bo nie będę sponsorem dla wybrańców.
Pozdrawiam Panią serdecznie.
Ida22:03, 28 listopada 2019
Niech mi to ktoś wyjaśni? Jednym dzieciom się zabiera a innym daje. Miasto dzieci świata, ale chyba nie wszystkich.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij