Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Jabłonka i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
18°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 2
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 88
Clouds
14°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 89
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.12.2019, 19:23 | czytano: 7731

Do więzienia za niezapłacone grzywny. Policja ujęła pięciu mieszkańców powiatu

Niezapłacona kara grzywny, niestosowanie się do wyroku i poleceń sądu może skutkować pobytem w zakładzie karnym. Przekonało się o tym wczoraj pięciu mężczyzn poszukiwanych przez sąd, celem doprowadzenia do zakładu karnego. Mieszkańcy Rabki-Zdroju, Nowego Targu, gmin Czarny Dunajec, Ochotnica Dolna i Szaflary, zostali zatrzymani przez policję.

Karę pozbawienia wolności za niezapłacone grzywny sąd zastosował wobec 52-latka i 21-latka. Ten młodszy po uregulowaniu kary odzyskał wolność, a starszy najbliższych dziewięć miesięcy spędzi za kratkami. Kolejny zatrzymany 21-latek za niewywiązanie się z obowiązku alimentacyjnego, blisko cztery miesiące spędzi w zakładzie karnym. Ręka sprawiedliwości dopadła również nietrzeźwego kierującego 58-latka i 21-latka za wymuszenia czynności urzędowych.

- Z doświadczenia wiemy, że najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie się do wyroków i poleceń sądu oraz dobrowolne uiszczenie orzeczonej kary grzywny, bo w najmniej oczekiwanym dla nas momencie możemy stracić wolność i trafić do zakładu karnego - radzi asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Żona Cezara15:21, 8 grudnia 2019
Dura lex !
Nic im nie zrobią nawet 50 zeta babci to znaleźne dla niektórych.
Spowodowanie nieszczęścia rolnika sprzedając mu dom za wadium .
W takich regionalnych sądach nic się nie zmieni bo jak ?
Mówią że od lat nepotyzm układziki i znajomości są tu częstym gościem .
jsjs Nie idilta13:42, 8 grudnia 2019
Poczułem sie bezpieczny o 1000procent, bo prawidziwi przestepy są dalej na wolnosci i sprzedają proszki i zielone , rowniez tabletki ,.
sełpo10:36, 8 grudnia 2019
Nie ma to jak być na państwowym wikcie i opierunku.
dura lex09:32, 8 grudnia 2019
A czy złapano prezesów i dyrektorów i sędziów oskarżonych o malwersację Piszą że w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie to może być i 30 mln.
Jak to się ma do tych zatrzymanych przestępców którzy nie mogli zapłacić grzywien ?
klio09:23, 8 grudnia 2019
Idzie zima,więc niech im w więzieniu dadzą jakąś robotę,np.odśnieżanie chodników aby zarobili na spłatę alimentów a nie byczyli się za nasze pieniądze.Jak nie zarobią w ciągu swojej odsiadki ,to im przedłużyć areszt aż spłacą karę .Oprócz tego niech spłacają pobyt w więzieniu.Panie Ziobro,to proste ,żeby zmienić ustawę i niech przestępcy utrzymują się sami za kratkami a nie wypoczywają jak w hotelu.
wlwkm08:58, 8 grudnia 2019
No nie wiem, czy ci tak krytykujący chcieliby iść do pudła na przykład za niepłacenie alimentów.
Wii00:36, 8 grudnia 2019
Kolejny sukces nowotarskiej policji.....
budyń21:13, 7 grudnia 2019
Znam takiego, który chociaż szybę wybije w sklepie żeby iść do pudła na zimę. I tak od lat 80tych.
roksa20:47, 7 grudnia 2019
brawo policja sady prokuratura jestescie wielcy frajerzy siedza w wiezeniu' A rekiny prawdziwi przestepcy sie z wami smieja
Temida20:45, 7 grudnia 2019
Brawo za polowanie na czarownice. A może sprawdzicie czemu nazywacie się sami nadzwyczajną kastą. Czesto te grzywny mieszczą sie tylko w ich pojmowaniu sprawiedliwości. Zwalczcie najpierw te uklady rodzinne i koleżeńskie i mechanizmy funkcjonujace w calym wymiarze (nie) sprawiedliwości.
Może sie sami samonaprawicie jak Strzębosz się zobowiązał.
mądry19:32, 7 grudnia 2019
tak odsiedzi i nie zapłaci ani grosza dadzą mu jeść będzie miał jak w hotelu tak jest w Polsce potem wyjdzie i będzie robił to samo
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij