Czwartek, 01 październik 2020, Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Jabłonka i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 90
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.12.2019, 18:21 | czytano: 9746

Potrącenie pieszego pod Galerią Buy&Fly

Fot. Czytelnik

NOWY TARG. Wypadek miał miejsce po zmroku. Policja ustala okoliczności, w jakich doszło do potrącenia przechodnia przez samochód.

Z ustaleń policji wynika, że kobieta kierująca samochodem honda potrąciła na przejściu dla pieszych przechodzącą tamtędy kobietę. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest stan osoby potrąconej. Karetka zabrała ją do szpitala.

Policja uczula kierowców, że z uwagi na padający deszcz i deszcz ze śniegiem, warunki na drogach są trudne.

r/
najnowsze informacje
komentarze
aga09:09, 25 grudnia 2019
W Nowym Targu jak wejdziesz przy rynku na pasy to samochód z bliższego pasu Cie przepuści a drugiego przyspieszy. Tak buce jeżdżą.
jaga205:22, 25 grudnia 2019
Współczuję kierowcom , nie wiem co to za ludzie , rozpędzona baba wpada na pasy jakby to robila celowo . Dobrze że kierujący bywają przezorni
kierowiec14:58, 24 grudnia 2019
Zombi z tel .w kapturach na pasach.Może tak na ułamek sekundy się zatrzymać przed przejściem a nie od razu na przejście,, z buta,, zobaczyć co jedzie,co cię może potrącić przechodniu?
ToJa13:04, 24 grudnia 2019
Jestem przekonany, że wiele bezpieczniejszy będzie przepis BEZWZGLĘDNEGO PIERWSZEŃSTWA POJAZDÓW NA CAŁEJ JEZDNI - wtedy piesi zaczną myśleć i trzy razy popatrzą czy mają wolne przejście. Pieszy może zatrzymać się na 1 metrze, pojazd potrzebuje co najmniej kilku nawet jeśli pojedzie 5 km/godz. Takie rozwiązanie tylko pozornie wydaje się głupie. A tak przy okazji nie głupi byłby zakaz używania telefonów w czasie ruchu pieszego - niech stanie gdzieś z boku i rozmawia tak jak powinni robić to wszyscy kierowcy, kobiety też!
helen09:16, 24 grudnia 2019
i ida jak osly
Kierowca07:35, 24 grudnia 2019
W takich warunkach piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Sami są sobie winni wchodząc na pasy przed nadjeżdżającym samochodem. Dla własnego bezpieczeństwa należy się najpierw upewnić czy kierowca nas widzi.
Pio07:32, 24 grudnia 2019
Do Instynkt przeżycia krótko i na temat szkoda że inni tak nie myślą.
B&B01:27, 24 grudnia 2019
Nie chcę stawać po żadnej ze stron (piezy czy kierujący) ale latem tego roku widziałem na tym przejściu ciekawe zdarzenie ku przestrodze pieszych.
Jest piękny słoneczny dzień przed weekendem jak zwykle na tej ulicy wzmożony ruch w obie strony. Za przejściem stoją samochody oczekujące na możliwość wjazdu pod sklep Lewiatan, nagle od Kopernika wpada srebrna Toyota Verso( za sterami tatuowany przygłup z pobliskiego osiedla,) chwila zastanowienia z jego strony i decyzja ominąć stojące za przejściem samochody byle do przodu co wymyślił to zrobił a tu szok bo z naprzeciwka też stoją samochody chcące skręcić w lewo do Lewiatana. Więc kolejna szara komórka w ruch potem wsteczny i jazda do tyłu, w tym samym czasie na przejście weszła pechowa kobieta a przygłup cofa i bach w nią ( dobrze że miała torbę z zakupami) wywinęła orła a przygłup dalej w tył pod wjazd do galerii nawrót i do przodu. Kobieta pozbierała się przy pomocy innych przechodniów i chyba wyszła z tego cało.
Tak więc nie ma znaczenia pora roku, widoczność itp. trzeba mieć oczy z przodu i z tyłu to przeżyjemy może
Świetlik23:11, 23 grudnia 2019
Powinny być normy natężenia oświetlenia przejść dla pieszych. Te pomarańczowe światła uliczne to moim zdanie swojej roli w ogóle nie spełniają. Białe lampy ledowe mogą być montowane co drugą latarnie a więcej przy nich widać jak przy tych pomarańczowych.
fair19:41, 23 grudnia 2019
Paradoks występuje również wówczas gdy kobieta powinna ustąpić kobiecie.
Instynkt przeżycia19:39, 23 grudnia 2019
Nie znam szczegółów tego zdarzenia,ale po wprowadzeniu nowych przepisów ,gdzie pieszy będzie miał bezwzględne pierwszeństwo na pasach takich wypadków będzie więcej. Zasada powinna być taka: Kierowca ma obowiązek zatrzymać samochód przed przejściem dla pieszych jeżeli widzi ,że pieszy chce przechodzić , ale pieszy nie powinien przechodzić jeżeli nie ma pewności ,że kierowca go widzi i zatrzyma się przed przejściem.Uratuje to wielu ludzi przed śmiercią lub kalectwem i kierowców przed więzieniem które już nic nie da.
Najgorzej jest w nocy na nieoświetlonych przejsciach przy padającym deszczu.Pieszemu łatwiej jest zauważyć samochód, bo ten jest oświetlony, odwrotnie jest gorzej.Jeżeli Wam zależy na dzieciach to uczcie je, żeby nie wchodziły w ślepo przez przejście.
KierowcaBombowca19:28, 23 grudnia 2019
Jo nie wiym co w tym kraju ludzie mają we łbach ale przecież chyba każdy wie, że pieszy w starciu z samochodem ma marne szanse. Przepisy o pierwszeństwie dla pieszych, zielone światło i inne zagwozdki. No i co Ci z tego, że masz racje ale jak auto Cie ***nie to potem kaleki, połamańce albo trupy. A potem wielka nagonka na kierowców - chociaż też nie są święci. Jak już leziesz przez tą drogę to się popatrz w prawo - w lewo nawet jak masz zielone. A nie lezies jak krowa. Jeżdze zawodowo robiąc do 50 tysięcy kilometrów rocznie po naszych południowych miastach i nie ma dnia żeby jakiś tłuk nie ważne jakiej płci nie wtargnął na pasy nawet się nie rozglądając. Szczerze to dzieci dzięki Bogu mają więcej rozsądku niż Ci starsi którzy myślą - widze pasy to leze.
Twierdzę że pierwszeństwo pieszych powinno być wycofane - durny przepis, którego nie są w stanie respektowac Ci którzy po 10 razy zdawali prawo jazdy bez efektu i muszą się bujać pieszo oraz osoby które nie mają garści pojęcia o przepisach drogowych.(Pozdrowienia dla Morawieckiego i dla jego kolejnego ułomnego wymysłu, premier który nie umie się wysłowić, wożony jako pasażer, chce bezwzględnego pierwszeństwa pieszych) Matka z Ojcem mnie uczyli - obejrzyj się w lewo w prawo potem znów, aż będziesz pewny ze możesz iść. W szkole końcem lat 90 też nas tego uczyli. Do dziś to wiem, nie pcham się pod samochód, pomijając fakt że rowerem też sporo jeżdżę i staram się mieć świadomość że może to jakiś cymbał jedzie a może i normalny miły człowiek, ale i tak się usuwam do krawędzi jezdni a nie jade środkiem jak ciele. Ale to już temat na wiosnę lato jak się zacznie walenie w tych rowerzystów chociaż a z nimi też miałem fajne przygody.
Podsumuję - czekając na hejterów i fanów pieszych wędrówek z telefonami w rękach, a także znawców prawa ( i lewa ) wolę żyć z taką mentalnością, przekazać doświadczenia swoim dzieciom, którym z czystym sumieniem i pewnością, przed wyjściem do szkoły powiem "Do Zobaczenia" a nie "Wieczny odpoczynek"
No19:28, 23 grudnia 2019
Ciemność widzę ciemność
Semptrr19:17, 23 grudnia 2019
Dziś rano szlem na tych pasach z dziećmi i facet by mnie potrącił tylko dlatego że nie łaskawy był wytrzeć szyb zapracowanych. Ludzie nie myślą wcale... Może i podobna sytuacja byla
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij