Środa, 20 styczeń 2021, Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Zakopane i okolice
Snow
-2°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 80
Snow
-4°
Wiatr: 19.296 km/h Wilgotność: 3
Snow
-1°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Snow
-4°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 88
Snow
-1°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.01.2020, 20:03 | czytano: 11173

Potrącenie przechodnia na ulicy Szaflarskiej (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

NOWY TARG. Do wypadku doszło niedaleko skrzyżowania ulicy Szaflarskiej z ul. Podtatrzańską.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pod kołami samochodu znalazła się kobieta w wieku ok. 50-60 lat. Do potrącenia doszło poza przejściem dla pieszych. Policja ustala jak kobieta znalazła się pod autem. Potrącił ją samochód VW Transporter. Nie wiadomo, jak poważne obrażenia odniosła, ale wgniecenia na aucie mogą sugerować, że uderzenie było silne.Na miejscu jest policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

r/ zdj. Michał Adamowski
najnowsze informacje
komentarze
odrobinka11:32, 4 stycznia 2020
moim zdaniem i obiektywnych jeszcze powinna zastać ukarana mandatem za narażenie kierowcy tym bardziej ze do pasów miała tak blisko i tego typu ludziom nie pomoze nawet lepsze oswietlenie bo ten typ tak ma ...niestety
uwaga , uwaga - jesteś na ulicy !08:30, 4 stycznia 2020
@ franek : Ciemni to są ludzie , którzy nie uważają i chodzą jak muchy gdy się obudzą w cieplejsze dni po zimie . Samochody nie zatrzymują się w miejscu - refleks kierowcy i bezwładność poruszającego samochodu to kilka kilkanaście sekund i po zabawie . Wychodzisz człowieku z domu po awanturze ze współmałżonkiem na ulicę to obudź się i włącz myślenie !!! Nie zrobisz tego , to potem tragedia. Szkoda kobiety i szkoda kierowcy , bo zawsze pozostaje uraz u każdego z uczestników i cierpienie poszkodowanego jak przeżyje wypadek .
Kierowca i piechur w jednym07:37, 4 stycznia 2020
Jeżdżę po mieście, zdarza się że szybciej niż 50 km/h ale tam gdzie ruch jest duży, co powoduje że piesi uważają i nie widzę z tym problemu, wszyscy tak jadą, z wyjątkiem nauki jazdy. Trzeba być czujnym bo piesi włażą pod maskę z nosami w telefonach, wyłoni się zza zaparkowanego auta i wchodzi na pasy. Też trzeba zrozumieć że jadąc nawet 20 km/h kierowca może nie zauważyć, nie zdążyć zareagować. Są niestety tacy kierowcy co smsy piszą, z telefonem przy uchu jadą, a to bardzo rozprasza. Pieszy nie ma szans. Lepiej najpierw upewnić się że kierowca nas widzi i zatrzymuje się, a nie wchodzić na jezdnię. Policja policją, ale ludzie powinni bardziej uważać i stosować się do zasad zdrowego rozsądku i ograniczonego zaufania.
Roni23:50, 3 stycznia 2020
Niestety, w ruchu drogowym mamy do czynienia z bezmyślnymi kierowcami, jak i bezmyślnymi pieszymi. Szkoda tylko tych kierowców którzy jeżdżą przepisowo, a którym ktoś włazi prosto pod koła. Wystarczy spojrzeć na statystyki, ile potrąceń wynika z winy samego pieszego. Jeżeli auto jedzie z prędkością 50 km/h a pieszy "wskakuje" wprost na maskę to wynik takiego spotkania może być tylko jeden. Tylko czekać, jaka "rzeź" zacznie się po wprowadzeniu przepisów o pierwszeństwie pieszego. Już wchodzą na drogę nie patrząc na to, co się na niej dzieje - strach pomyśleć co będzie dalej
Poszkodowanej - powrotu do zdrowia - oby skończyło się na bolesnej nauczce na przyszłość. Innym - ku przestrodze!
franek22:32, 3 stycznia 2020
Oświetlenie ulicy szaflarskiej powinno być wymienione, bo jest tam ciemno. Może ktoś pójdzie po rozum do głowy w końcu. Zresztą widać jak tam jasno skoro policja musiała oświetlać drogę, co widać na jednym ze zdjęć.
e222:23, 3 stycznia 2020
Ludzie nagminnie przechodzą byle jak, nawet na czerwonym! Zwłaszcza starsze osoby, często zwracam im uwagę: "spieszno im do nieba", ale zostaje trauma dla kierowcy. Warto by było faktycznie wlepić pieszym kilka mandatów. Nie dość,że ulica słabo oświetlona, to ludzie przechodzą jak "święte krowy". Przykre stwierdzenie, ale taka jest prawda piesi ciągle w tej okolicy przechodzą byle jak, nie zależy im na życiu ....???
Obserwator21:00, 3 stycznia 2020
Niestety normalnego pieszego ciężko spotkać, zazwyczaj święte krowy udają na których trzeba uważać a teraz widzimy efekty. Szkoda kierowcy i jego nerwów
życie20:54, 3 stycznia 2020
Wszędzie można przejść, ale niestety poza pasami trzeba być szczególnie ostrożnym, a nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Niektórzy ludzie niestety zachowują się tak bezmyślnie, jakby mózgi zostawili w domu. Oby wyszła z tego i miała nauczkę.
Anita20:51, 3 stycznia 2020
Gal Anonim, niestety to co piszesz to smutna prawda. Policja nowotarska ma głęboko .... to, co się na ulicach tego miasta dzieje od jakiś trzech lat.
Mm20:46, 3 stycznia 2020
Kilka razy się udało a tym razem nie udało się przejść pomiędzy przejsciami dla pieszych. Brak słów dla niektórych pieszych. Ludzie oszczędzają 10sekund ryzykując swoje i cudze życie. Oby nic poważnego się nie stało...
Hmmm20:42, 3 stycznia 2020
a co ze stłuczką na alejach?
Gal Anonim20:41, 3 stycznia 2020
Starsze osoby niestety tak chodzą przez drogi i ciężko im przegadać do rozumu. Ja natomiast zastanawiam się kiedy policja weźmie się za bandytów jeżdżących po ulicach miasta. Otóż ci bandyci przekraczają około dwukrotnie dopuszczalną prędkość, a policja w centrum miasta to rzadkość. Tak ciężko jest im gdzieś stanąć raz dziennie i wyłapywać potencjalnych zabójców? Choćby wczoraj miałem okazję zobaczyć typowego głupka, który wyskakując z ronda przy dworcu, kierując się w stronę ulicy Kolejowej, nie tylko nie zwolnił mając przed sobą liczne przejścia dla pieszych, ale jeszcze dodał gazu, aż kobieta z dzieckiem musiała zacząć biec by zdążyć przejść na drugą stronę jezdni.
janek20:38, 3 stycznia 2020
jakoś mnie to zbytnio nie dziwi w tym miejscu ludzie non stop próbują sobie skracać drogę przechodząc jak chcą przez jezdnie bo do pasów za daleko. Powinna co jakiś czas stać tam policja i wlepiać mandaty może nie było by potem takich wypadków
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy restauracje powinny przyjmować klientów pomimo pandemii?

tak
tak, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego
nie, w czasie pandemii powinny pozostać zamknięte
nie mam zdania, ale ja się nie wybieram

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij