Poniedziałek, 13 lipiec 2020, Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
05.01.2020, 19:34 | czytano: 5821

Starosta Faber: To bardzo ważne i duże wydarzenie dla naszego powiatu

zdj. Podhale24

RABKA-ZDRÓJ. - Skończyliśmy budowę siedziby Teatru Lalek Rabcio. 17 stycznia nastąpi uroczyste otwarcie - mówi Krzysztof Faber. - To bardzo ważne i duże wydarzenie dla naszego powiatu - zapowiada starosta nowotarski.

Jak podkreśla - "jest to profesjonalna scena teatralna, może nie za duża, bo na ponad 200 miejsce, ale to będzie jedna z najnowocześniejszych scen w Polsce dla tego typu działalności jaką prowadzi Teatr Rabcio". - Mamy nadzieję, że zapotrzebowanie na ofertę kulturalną i teatralną jest dość duże i ten teatr będzie wykorzystywany nie tylko przez Rabcia, ale i inne teatry z repertuarem dla dorosłych, a także na inne wydarzenia - mówi starosta Faber.

Budowa nowej siedziby trwałą kilka lat. - Tak na prawdę to budowa trwała do 70 lat - zauważa samorządowiec. - Przeszła różne historie. Nawet było zagrożenie, że powiatu nie będzie stać utrzymać Rabcia i scenę trzeba będzie zamknąć, ale czas pokazał, że jest zapotrzebowanie na tego typu działalność i że można ją jeszcze rozwijać. A w warunkach, które teraz zostały stworzone myślę, że teraz się to uda. Sama inwestycja faktycznie trwała kilka lat, bo tyle trwało wykupienie działki i prace projektowe. Co ważne, udało się nam pozyskać dofinansowanie w wysokości 10 mln zł. Całość kosztów to 18 mln zł - podsumowuje starosta.

s/
najnowsze informacje
komentarze
rab17:28, 6 stycznia 2020
Rabcio ,to profesjonalny teatr,najlepszy w całej Polsce i to od lat.Dużo aktorów już odeszło na tamtą stronę ale my ich pamiętamy.Trochę brakuje młodych i z pasją,taką jak mieli dawni aktorzy,ale miejmy nadzieję,że będzie ich przybywało.Dzięki Starostwu,że zadbał o ten przybytek kultury.
obiektywny13:38, 6 stycznia 2020
Starosta Faber i radni powiatowi - duży szacun ! Dla Rabki to wielka sprawa. Wzmacnia instytucjonalnie Teatr Rabcio i wnosi dużo dla uatrakcyjnienia Rabki. Należy wspomnieć także przebudowy obu szkół średnich powiatowych przez ostatnie lata.
Panie Starosto tak trzymać !
Bolek10:37, 6 stycznia 2020
By zrealizować taką inwestycję to trzeba mieć odwagę, dzięki, że stać was było na takie wyzwanie.
i co dalej?09:11, 6 stycznia 2020
NIGDY NIE widziałem panów VIP w organizacjach pożytku publicznego.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij